Loomad

KOERAOMANIKE KAEBUS: Purina Benefuli krõbuskid ajavad koerad hauda! (7)

Toimetas Kristin Aasma, 26. veebruar 2015, 13:44
Inglise bulldogFoto: Reuters / Scanpix
Purina koeratoit on põhjustanud väidetavalt koerte haigestumist ja koguni surma. Grupp USA koeraomanikke on esitanud Purina tootja Nestlé vastu kaebuse.

Kaebuse esitajad väidavad, et tuhanded koerad, kes on söönud Purina Benefuli koeratoitu, on saanud kahjustusi, sest Purina sisaldab mürgiseid lisaaineid, kirjutab NBC News. Mürkained on tekitanud koertel sisemisi verejookse ja maksakahjustusi.

Samal teemal

Californias maailma suurima toidu- ja joogitootja Nestlé vastu esitatud kaebuses väidetakse, et mürki sisaldavad Purina populaarsed Benefuli krõbuskid. Aga just seda reklaamib firma kui tervislikku koeratoitu.

Üks kaebuse esitajatest Frank Lucido väidab, et ta hakkas oma kolme koera toitma vaid Benefuliga detsembri lõpus või jaanuari algul, kui oli koerad viinud remondi eest eraldi hoonesse. Jaanuari lõpul jäid kõik kolm koera raskelt haigeks ning üks nendest suri.

Ellujäänud koertel tuvastati sisemised verejooksud ja maksakahjustused. Surnud kaheksa-aastasel Inglise bulldogil oli veterinaari kinnitusel mürgistuse. Lucido advokaat kinnitas, et see, et naaber koeri mürgitas, on välistatud.

ConsumerAffairsi veeb, kus on esitatud üle 800 koeratoidumargi, hindab Benfuli väärtust vaid ühe tärniga viiest võimalikust. Kaebuses väidetakse veel, et Benefuliga seotud probleemid olid firmal teada juba 2007. aastal.

Nestlé hinnangul on kaebuse puhul tegemist tüüpilise sotsiaalmeedias lahvatanud skandaaliga, millel pole mingit alust ning vaid tekitavad Benefuli klientides hämmastust.

7 KOMMENTAARI

e
ess 27. veebruar 2015, 21:14
Odavaid poekrõbinaid ei tohi elusees kassile anda.
loomapoest miskised kallimad sobivad ainult.
m
Muri 27. veebruar 2015, 14:14
Ajudega mõtlevad inimesed, saavad ju aru et see ongi üks äri, need firmad ja muud asjaosalisedräägivad, et normaalset toitu loom ei tohi süüa. Parem o...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee