Väike moeajakiri

Moeblogi: Lemmikud Londoni moenädalalt 

Piia Õunpuu, 26. veebruar 2015 12:09
Õhtulehe moeblogi lemmikud sügistalvised kollektsoonid Londoni moenädalalt: Roksanda, Simone Rocha ja Erdem.
Moegurmaanid on jätnud Londoni seljataha ning siirdunud veel uuema moe otsinguil Milanosse. Siin on aeg Londoni moenädalast kokkuvõtteid teha ja tutvuda minu välja valitud lemmikutega - Erdem, Simone Rocha ja Roksanda. 

Kui üldistest trendidest rääkida, siis kordus sama, mis New Yorgis. Peamiseks märksõnaks on ikkagi mustrid - seda kinnitas London veel enam kui New York. Olid vaid üksikud kollektsioonid, kust puudusid lille- või ornamentaalsed mustrid, hullumeelsed värvid ja julge pealehakkamine. Just see viimane, pealehakkamine, on märksõna, mille võiksid kõrva taha panna ka kohalikud moefännid. Andkem üheskoos lubaduse, et järgmisel talvel ei peida end tumedate riiete taha, vaid ülistame hoopis mustreid ja värve!

Samal teemal

Teine võtmesõna, nagu New York juba näitas, on seitsmekümnendad. Kogu oma kuumuses on see ajastu tagasi. Kümnenditetagusest ajast ei ole välja valitud hipilikud ürbid, vaid hoopis metropoliitsemad ja veidi konservatiivsemad lõiked. Ja see karusnahk - igas võimalikus värvitoonis. 

Nüüd minu lemmikute juurde. Mainitud seitsmekümnendate trendi esindas julge Roksanda (bränd, mis varem oli tuntud disaineri täisnime, Roksanda Ilincic, järgi). Arusaadav, et kõrgmood on oma värvikombinatsioonide ja stilistikaga peajagu julgem kui meie tänavamood ja kirjute kasukatega põhjamaalased käima ei hakka, kuid üht-teist värvilist detaili võiks laenata siiski. Võtke kasvõi laia pandlaga vöö, pahkluudeni seelikulõige või austinpowersilik muster pluusil. 

Simone Rocha kollektsioon on tumedates toonides, kuid mustritest ei tule puudust siingi. Ornamentaalsed mantlid ja kleidid, mida kaunistasid juhuslikud karusnaha ja karva tutid, kuulutasid samuti järgmise sügise põhitrende. Siinsed mustrid olid tagasihoidlikumat laadi, mitte niivõrd silmapaistvad. Üheltpoolt justkui kaasaegne barokk, teisalt ekstrentriline eneseväljendus. 

Erdem ei ole mu lemmik ainult sellepärast, et moesõu avas eestlane Alexandra Elizabeth Ljadov. Mind võlusid taaskord need mustrid! Tõepoolest, värvilistest mustritest ei saa üle. Kollektsiooni naiselikud sitsid-satsid-pitsid kandusid igasugustele materjalidele - nahk, satiin, isegi mantlitel oli. Minu jaoks näitas Erdemi kollektsioon hästi, kuidas täiskasvanud naised saavad endale lubada neiulikku ja armsat stilistikat, jäädes sealjuures ikka veidi müstiliseks ja sajaprotsendiliselt šikiks. 

Vaata GALERIIST mu lemmikkollektsioonide pilte ja kommenteeri, kas sina kannaksid järgmisel talvel midagi sellist!

Samal teemal

16.09.2015
Victoria kutsus eestlannast muusa püünele
15.03.2015
Lemmikud Pariisi moenädalalt
05.03.2015
Lemmikud Milano moenädalalt!
20.02.2015
Moeblogi: Lemmikud New Yorgi moenädalalt