Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Sander Silm 1. märts 2015 09:48
Nordea panga peaökonomist Aki Kangasharju ja varahalduse peastrateeg Lippo Suominen on seda meelt,  järgmine aasta võib tuua finantsturgudel järsu tagasilöögi.

2009. aasta algusest alanud aktsiaturgude tõus on tõstatanud küsimuse, kas see tõus pole olnud mitte liialt pikk, edastas Kauppalehti.

Kangasharju ja Suominen leiavad, et praegu näivad aktsiad investeeringuna veel atraktiivsed, kuid aasta lõpus võib olukord muutuda.

"Kuna intressimäär on nullilähedal, siis toob see raha aktsiatesse, kuid kui intressimäär tõuseb, siis võib see aktsiate hinnatõusu löögi alla seada," leidsid nad

Nende hinnangul tulebki suurem oht praegu USA-st, kus föderaalreserv Fed on piltlikult öeldes rahatrükkimise lõpetanud.

Selle tulemusel aga dollari kurss tõuseb ning USA reaaltulud vähenevad, mis omakorda pidurdavad aktsiate pikka hinnatõusu. USA börsid võivad aga seejärel langusse vedada ka Euroopa ja seda vaatamata sellele, et Euroopa Keskpank on alustanud samal ajal võlakirjade programmi ehk sisuliselt raha juurdetrükkimist.

"On risk, et pööre finantsturgudel võib halvimal juhul olla tavapärasest rajum," hoiatasid nad.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

tyhi jutt 1. märts 2015 11:43
tegelikkuses ei suuda keegi täpselt öelda, millal aktsiaturud tõusevad ja millal langevad. Krahhi suudetakse veel vähem ennustada. Tavaliselt kipub ikka nii olema, et kui väga paljud midagi nii väga ootavad, siis seda ei juhtugi. Vähemalt mitte siis kui nemad arvavad.
Oik 1. märts 2015 13:03
Oli kyllalt inimesi kes 2008 aasta krahhi ennustasid ja sellesse tlivoimsalt panustasid. Paulson, Michael Burry jne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS