Vabariigi aastapäev
9
fotot
2015: 40 cm (Laura Oks)

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Üheksa pilti üheksalt järjestikuselt vabariigi iseseisvuspäeva vastuvõtult räägivad presidendi ja tema abikaasa suhetest mõndagi. 

Kui varem on räägitud mõradest Eesti esipaari abielus peamiselt kuulujutu tasemel, siis proua Evelini möödunud aasta augustiöine suudlus mehega, kes ei olnud Eesti vabariigi president, ning sellele järgnenud reaktsioonid ei jäta enam kahtlustele palju ruumi.

Seda, kui lähedased või kauged on sõna otseses mõttes Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves teineteisele aastate jooksul olnud, näitavad väga hästi pressile poseeritud paraadfotod vabariigi aastapäevadelt.

Võttes aluseks president Toomas Hendrik Ilvese pikkuse (186 cm), võib mõõta ja välja arvutada vahemaa esipaari õlast õlani möödunud aastatel. Torkab silma, et esimestel aastatel ei ületanud vahemaa viit-kuut sentimeetrit. Kui oma esimesel vastuvõtul 2007. aastal Tartus oli esipaar veel suhteliselt uje ega hoidnud käest kinni, siis järgmisel aastal kuuma suudlusega tantsupõrandal tipnenud ballil hoidsid Ilvesed sedavõrd ligistikku, et nende vahele ei mahtunud millimeetritki vaba Eesti õhku.

Alates 2010. aastast on Ilvesed poseerinud esinduspildil käsikäes, kuid kaks aastat hiljem hakkavad nad teineteisest kaugenema ja 2013. aastal on hüpe drastiline – käed on küll veel seongus, kuid õlgade vahe on vähemalt 32 sentimeetrit ja Evelini naeratus on sama pingul kui kätehoid kauge vahemaa tõttu.

Möödunud aastal seisid Evelin ja Toomas Hendrik teineteisele isegi pisut lähemal, kuid kätt enam ei hoidnud. Sel aastal mahtus paari vahelt paistma pea terve presidendi lipp ning kaugus teineteisest küündis juba poole meetri ligi. Ruumi on veel.

Jaga artiklit

37 kommentaari

N
Need 40 cm...  /   17:40, 8. märts 2015
...olivad ettenägelikult jäetud proua Iivi jaoks.Kahjuks aga proua koondati ära mistõttu seal tühjus haigutabki.Võib olla õnnestub tühimikku täita lõõtsamängijaga aga siis jääb 40 cm.väheks ning presidendiproual tuleks veelgi kaugemale nihkuda või siis lõõtsamängijale sülle istuda.See aga oleks kätlemisel väga tülikas mistõttu see tühimik nende tühisuste vahele ilmselt jääbki.Olgu kohe öeldud,et võrdlemisi tühine tühimik võrreldes nende ja rahva vahelisega.
L
lihtsalt  /   11:33, 1. märts 2015
ilus pilt. president ja tema proua tahtsid, et meie ilus riigilipp ka fotole jääks. te ei saa kah millestki aru. võtke huumoriga rahvas.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis