Eesti uudised

PEO MINEKUMEELEOLUD: mis järelpidu, homme ju tööpäev! 

Mattias Tammet, 26. veebruar 2015 07:00
OOTAB: Metropoliit Stefanus ootab autot. Foto: Mattias Tammet
Presidendi vastuvõturongkäigu saba ei ulatunud maja ukse taha. Kui esimesed kätlejad kohtusid Ilvestega kolmveerand kaheksa paiku ja viimased umbes kell kümme, siis osad esimesed kutsutud olid juba koju läinud. '

Või siiski järgmisele peole? Õhtul seda keegi küsitutest ei tunnistanud. Näiteks endine kultuuriminister Rein Lang ronis üheskoos teistega kella üheteistkümne paiku Toila Spa kirjadega mikrobussi. Esimeste lahkujate hulgas olid uhkete religioossete rõivastega külalised. Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus jälgis pingsalt mööduvaid autosid läbi klaasukse ja hüppas juba poole üheksa paiku talle järele tulnud Citroeni. Kümme minutit hiljem asusid koduteele riigikogu liige ja Setumaa ülemsootska Inara Luigas koos abikaasa Aarega. "Setomaale pikk sõit, homme tööpäev," vabandas Inara Luigas. "Keeruline kõne oli," meenutas ta vastuvõtu meeldejäävamaid hetki ja tõdes, et loeb seda ilmselt paar-kolm korda üle. Üheksa paiku lahkus ka kauaaegne Keskerakonna liige, nüüdne reformierakondlane, riigikogulane Deniss Boroditš koos abikaasaga. "Lapsed ootavad!" naeratas autosse istuv Boroditš. Samasse sõidukisse istus ka keskerakondlane, suvest alates riigikogu liige olev Mihhail Korb.

Samal teemal

Paljud peolised suundusid kodu poole taksoga. Kas tõesti isegi Tallinna, kuhu Jõhvist on üle 160 kilomeetri? Tulika Takso juhataja Anne Rebase sõnul on neil siiski samades värvides taksod ka Jõhvis, mis tähendab, et külalised võidi viia kas autode juurde või siis sealsetesse hotellidesse.

Enamasti sõitsid külalistele ukse ette juhiga autod või mindi koju oma sõidukiga. Alati ei õnnestunud aga seegi briljantselt. Näiteks pidid Jürgen Ligi ja Andres Tarand koos abikaasa Kaja Ligi ja Mari Tarandiga nii kauaks õue külma kätte jääma, et eksrahandusminister laiutas mööduvate autode rivi vaadates juba sõna otseses mõttes käsi. "Koju ikka, homme on isegi üks debatt," ütles Ligi oma sõidusihiks. "Jürgen, sa oled ikka veel siin?" küsis keegi paar minutit hiljem. "Meid ei taha keegi peale võtta," vastas Ligi veidi õnnetult.

Muidu rahulikku õhtut segas veidi aeg-ajalt üle lendav kaameradroon ja läheduses põrisev generaator. Tundus, et viimase ainuke eesmärk oli varustada vooluga kaht lampi, mis valgustas punasele vaibale viivat teed ümbritsevat võsa. Politseil oli nii veidi rahulikum.

Kuigi Tallinna suunduvale teele jäävasse Statoili oli varutud suurem hulk vorste ja muud süüa, tõdesid müüjad, et kuigi kliente oli tõesti rohkem, olid põhilised uued kunded pigem turvamehed ja autojuhid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee