Maailm

Prantsuse võimud mures: Pariisi kesklinna kohal tiirutavad salapärased droonid  (4)

Toimetas Kristin Aasma, 25. veebruar 2015 12:35
Pariisi kesklinna kohal täheldati kaks ööd järjest lendamas droone, mille päritolu oli politseil esialgu teadmata.Foto: Reuters / Scanpix
Pariisi kesklinna kohal on täheldatud juba teist ööd järjest lendamas droone, mille päritolu on politseil alles selgitamisel.

Eile õhtul alates kella 11st kuni tänase öö kella kaheni märgati Prantsuse pealinna kohal droone lendamas viiel korral, kirjutas BBC. Kolme drooni nähti Concorde'i väljaku kohal Invaliidide sõjamuuseumi ning kahte vanade linnaväravate juures.

Samal teemal

Samas piirkonnas, sh Eiffeli torni ja Concorde'i väljakul asuva USA saatkonna kohal nähti üle-eelmisel ööl viit drooni. Mõned viimased droonid võeti filmi ning nende päritolu analüüsib praegu kümneliikmeline uurijaterühm.

Droonid lendasid ka Pariisi transpordi võtmepositsioonide kohal nagu Porte de Clignancourt linna põhjaosas ning Porte de Saint-Cloud edelas.

Väikesed droonid pole kallid ning neid saab hõlpsasti soetada, kuid nende ilmumine Prantsusmaa tundlikesse piirkondadesse viimastel kuudel teeb võimud murelikuks. Näiteks jaanuaris nähti drooni hõljuvat Prantsuse presidendi Francois Hollande'i kodu, Elysee palee kohal. Mullu oktoobris aga täheldati droone mitmel pool Prantsusmaal tuumajaamade kohal.

Lennud Pariisi kesklinna kohal on madalamal kui 6000 meetrit päeval keelatud. Kuivõrd droonid on suutelised filmima kõrge kvaliteediga aerofilme, on ebaselge, kas droonide valdajad kujutavad endast mingit julgeolekuohtu või on nad vaid entusiastid. 

Samas kirjutab Prantsuse väljaanne thelocal.fr, et kuigi Pariisi kesklinna kohal on lennumasinate lend keelatud ning seaduse rikkujat võib oodata üheaastane vangistus või kuni 45 000eurone trahv, on linna kohal droone lennutatud küll ja küll. Sellest annavad tunnistust YouTube'i postitatud videod. Aga ka seadust rikkunud kohalike ja turistide nimekirjad politseis.

Eelmise aasta veebruaris vahistati näiteks üks Prantsuse Võõrleegioni liige, kes opereeris pisikest drooni ümber Eiffeli torni. Ecuadori mees vahistati kahtlustusega, et ta ohustas teiste inimeste elusid, kui ta oli lennutanud Eiffeli juures drooni poole meetri kõrgusel maapinnast. Iisraeli mees sai aga 400 eurot trahvi, kui ta oli drooni lennutanud Notre Dame'i katedraali ees. Lisaks tuli mehel ka öö pokris veeta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee