Presidendiball

Kontserdimaja köögipoolel elu kees 

Mattias Tammet, 25. veebruar 2015 07:00
ASKELDAVAD: Kokad askeldavad suupistetega. Kokku peaks neid olema 1500.Foto: Aldo Luud
Jõhvi kontserdimaja ette oli eile pandud kaks punast vaipa. Üks kutsutud külalistele, teine, mis viis läbi turvaväravate, korraldajate, fotograafide, meeskonna jaoks. 

Enamasti panevad inimesed metallidetektori piiksuma. "Äkki on kuidagi kirurgiliselt sekkutud?" küsib üks turvamees pooltõsiselt pärast seda, kui on üht inimest pidanud mitu korda tagasi saatma ja piiksumine kuidagi lõppeda ei taha.

Samal teemal

Mõnikümmend minutit hiljem korjab Toomas Sildam ajakirjanikud riburadamisi sappa ja kutsub sööki vaatama. Aknast on näha, kuidas esimesed autod juba vipid tollele õigele punasele vaibale maha poetavad.

Sees askeldavad endiselt kokad, kes kahe tunni pärast peavad suupisteid laiali jagama. Kokkasid on kümme. Igalühel veel üks või kaks abilist. Kogu kamba peakokk – tegelikult ka presidendi kantselei peakokk – Taigo Lepik arvutab, et suupisteid peaks kokku olema umbes 1500.

Seina ääres ootavad mahla- või morsikannud. Riita on laotud pappkastid, kus peaks kokku olema 210 veiniklaasi. Suupisted kannavad nimesid, nagu Eesti metssealihast terriin või Peipsi kuumsuitsulatika pasteet Mozarti leiva ja forellimarjaga. Šokolaadimeister Kristi Lehtis aga pakub oma meisterdatud komme juba maitsta. Mis siis, et juba ilusti ritta laotud, neid peaks jätkuma. Kommid – näiteks Simuna vaarika trühvel – on tehtud viimase nelja päeva jooksul. Täna jääb üle need vaid liuale laduda.

Jõhvi kontserdimaja soppides on peidus veel meditsiini- ja julgeolekuteenistus, aga neid hoitakse eemal. Ja need, kes koridorides kõrvale koputavad ja "Eero, side?" küsivad, on ajakirjanikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee