Presidendiball

Presidendi vastuvõtu külaliste tänavune lemmikvärv: sinine! (12)

Katharina Toomemets, 25. veebruar 2015 07:00
SAATEJUHID: «Printsessikleidi ja -lokkide ning erkroosade huultega Grete ja küpsemat naisetüüpi esindav Margit. Margit Kilumetsa «palja» ülaosa ja varrukatega kleit sätendavate tikanditega – hea lahendus meie laiuskraadi temperatuuris, ühtaegu tänuväärselt kattev ja pidulikult paljastav. Väga paljastatud daame vaadates tuleb isegi televiisori ees istudes külmavärin peale,» kiidab Anne Metsis vastuvõtuülekande saatejuhte.Foto: Mati Hiis
"Linnulennult torkasid saali üldpildis silma üksik sidrunkollane, näputäis punaseid ja erkroosat, kuid üldmulje oli sinine, must ja valge ja hõbedaselt hall-neutraalne," kommenteerib Anne Metsis tänavuse presidendi vastuvõtu kleidiparaadi üldmuljet värvides.

Õhtuleht palus tänavuse presidendi vastuvõtu külaliste riietust ja üldmuljet kommenteerida ajakirja Eesti Naine moetoimetajal Anne Metsisel ja Eesti Moekunstnike Ühenduse juhatajal Anu Hindil.

"Juba tooliridade ülevaates presidendi kõne ajal võis konstateerida, et seekord on peoliste lemmikuks sinised toonid," kinnitab Anne Metsis.

"Kõrvuti on näha sügavat koobaltsinist ja pastelset türkiisi, klassikalist tumesinist ja igas skaalas küütlevaid siniseid pindu ning siniseid pärltikandeid."

Vastuvõtukleite lähemalt silmitsedes lisab Metsis, et peale eelnimetatud värvide on kohati aktsendiks ka erkrohelist – nii kleitides kui ka eksootiliste välisesinduste daamide peakatetes.

Palusime kommenteerijatel silma peal hoida ka etiketil, millega tundub Metsise sõnul kõik korras olevat.

"Selleks on ka juba piisavalt palju harjutatud. Kleitide tegumoodide juures on märksõnadeks efektne ühevärviline kleit, ilusa siluetiga, jooneka seelikuosaga ja varbaid katvas korralikus maani pikkuses."

Mehed ei üllatanud

Ehete kandmise kohta ütleb Metsis, et neid kanti minimaalselt ja mood ongi selline. "Sobivad kingad ja ridikül, mis on mõnel juhul üllatuslikku värvi – näiteks tumeda kleidi alt vilkumas valged kingad või halli juures punane ridikül komplektis kingadega. Üldiselt ehtevaesel taustal torkasid silma Barbi Pilvre Ivo Nikkolo ehe, Liisa Pakosta kodarraha meenutav hõbemedaljon ja Olga Temnikova kantav Tanel Veenre autoriehe."

Mehed tavaliselt vastuvõtul oma riietusega just eksperimenteerima ei kipu.

"Üks hõbedaselt läikiv pintsak rahva seas oli. Ei oskagi kedagi erilisuse poolest esile tuua. Kõik on tipp-topp viimase peal korrektsed," ütleb Metsis.

Eesti Moekunstnike Ühenduse juhataja Anu Hindi sõnul oli vastuvõtu üldpilt kaunis, pidulik ja maitsekas nagu alati.

"Lilltikandi on välja vahetanud ühe-kahevärvilised disainkleidid. Torkasid silma kaunid asümmeetrilised lahendused kombineerituna pitskangaga või kontrasttoonis kangaga. Mõni värvi- ja mustrikombinatsioon tundus liiga julge."

Hint ütleb, et palju oli näha ka rahvariideid, kuid rahvariiete puhul võiksid neid kanda mõlemad partnerid. Külaliste kleidid ei tohiks aga varjutada presidendiproua kleiti.

Samal teemal

25.01.2015
GALERII: vaata, kuidas presidendi vastuvõtu tantsupõrandal jalga keerutati
25.01.2015
GALERII: sinise uputus presidendiballil
25.01.2015
GALERII: 20 parimat kleiti presidendiballilt