Presidendiball

KEHAKEELE EKSPERT: Evelin Ilves näitas end vaba naisena ja palus rahvalt suvesuudluse pärast andeks (221)

Nataly Koppel, 25. veebruar 2015 07:00
Evelin Ilves kätles president Arnold Rüütlit kahe käega. Foto: Andres Putting/VPK
"Kui eelmisel aastal oli näha, et presidendipaari suhetes on tõsine mõra, siis tänavu on nad teineteise vastu täiesti ükskõiksed. Puudus igasugune silmside ja kehakontakt ning Evelin näitab ennast pigem kui vaba naist. Samal ajal palus ta oma lahke oleku ja soojade käepigistustega Eesti rahvalt suudluse pärast võõra mehega andeks," arvab eilset presidendi vastuvõttu analüüsinud kehakeele ekspert ja psühholoog Atali Stahlman.

"Kui nad sõitsid Jõhvi kontserdimaja ette ja väljusid autost, ei suvatsenud Toomas Hendik Ilves oma kaasat aidata, nagu seda tegi näiteks Urmas Paet. President tuli autost välja, peatus korraks, kuid isegi ei vaadanud, kus tema kaaslane on. Iga normaalne mees oleks oma kaaslast järele oodanud. Toomas Hendrik Ilves aga ei tundnud vähematki huvi oma abikaasa vastu. Nende vahel puudub igasugune kehakontakt ja silmside," kommenteerib Atali Stahlman.

Samal teemal

"Evelin küll otsib Toomas Hendrik Ilvese pilku, kuid abikaasa ei tule talle vastu – tal puudub elementaarne viisakus. Tundub, et nad on omavahel jõudnud oma suhetes kokkuleppele, leidnud mingi lahenduse," usub kehakeele ekspert.

"Vaatamata sellele, et eile käis vabariigi aastapäeva tähistamine, ei olnud president kuigi heas tujus. Näiteks Narvas toimunud paraadi ajal oli ta väga morn. Näis, et see ei paku talle mingit rõõmu, vaid on puhas kohustus," toob kehakeeletundja näite.

"Presidendiproua, kes saabus sel korral üleni valges, kandis mullu samuti valget kleiti. Teatavasti on see süütuse, vabaduse ja uue alguse värv. Ilmselt oli presidendipaari suhtes juba siis, aasta tagasi, midagi halba juhtunud, kuid Evelin otsis sellele positiivset lahendust," meenutab Stahlman.

"Ma arvasin kohe, et Evelin paneb tänavu selga kindlasti midagi punast ja nii see oligi, tema lumivalget kleiti katsid punased lilled. Punane on selles kontekstis ründav kaitse: ta tahab näidata, et ta on julge, väljakutsuv ja avatud," on Stalmani sõnul igal värvil oma tähendus.

"Evelin püüab ennast kehtestada ja samas palub ta Eesti rahvalt mullu suvel avalikuks tulnud suudluse pärast võõra mehega andeks. Ta kahetseb oma tegu," kinnitab psühholoog. Milles esileedi kahetsus väljendub?

"Ta oli vastuvõtu ajal ülevas tujus ja naeratas väga palju. Ta soovis väga ennast eksponeerida, oli avatud ja jutukas. Ta nägi väga ilus välja – lausa perfektne. Peab mainima ka seda, et abielunaise kohta oli tema kleidi dekoltee liiga sügav – see sobib vallalisele naisele. Evelin demonstreeris vastuvõtul vaba naise imidžit täiel rinnal," selgitab ekspert.

"Tundus, et paar on omavahel mingite kokkulepeteni jõudnud ning Evelinil on nüüd käes enda eksponeerimise aeg. Presidendiproual on väga suur tähelepanuvajadus: ta oli ülevoolavas tujus ning ei hoolinud üldistest käitumisreeglitest. Mõnda inimest ta kätles viisakalt ja põgusalt, mõne inimese käe haaras oma kahe käe vahele ja pani sellesse žesti väga palju soojust, mõnda kukkus kallistama," toob Stahlman näiteid.

"See, et ta võttis inimestel kahe käega käest kinni näitab, et ta palub rahvalt suvise intsidendi pärast vabandust. Tahab justkui öelda – andke mulle andeks! Ka see žest, kui ta pani mitu korda käelabasid kokku, näitab esiteks tema joogahuvi ning teiseks on see samuti andekspalumise liigutus," võib inimese liigutustest palju välja lugeda.

"See, et ta tervitas külalisi nii erinevalt, oli üsna ebaviisakas, sest külalistesse peab suhtuma võrdselt."

"Evelin püüdis aga oma lahke olekuga näidata, et tal on väga hea meel, et ta sai vastuvõtule tulla," nautis eksperdi hinnangul presidendiproua eilset vastuvõttu ja oma staatust.

Psühholoogi sõnul oli Toomas Hendrik Ilves seevastu väga kinnine ning ei vaadanud ka suuremale osale külalistest, kes teda kätlesid, otsa. Kui vastuvõtu alguses oli tema tuju väga halb, siis selle edenedes see paranes.

"Ilmselt seetõttu, et ta sai näha tuttavaid inimesi ja nendega mõned sõnad vahetada," usub kehakeeletundja. "Kätlemise ajal oli presidendipaar teineteisest suhteliselt kaugel ja ei vaadanud kordagi teisele otsa. Evelin puudutas tseremoonia alguses korraks Toomas Hendrikut, kuid ta jäi täiesti külmaks," pani Stahlman tähele, et presidendi abikaasa püüab leida kontakti, kuid Toomas Hendrik jääb endale kindlaks ja ignoreerib igasuguseid lähenemiskatseid.

"Varem oli Evelinil kombeks oma abikaasa riietus kiirel pilgul üle vaadata, kuid tänavu ta seda ei teinud, sest president on niivõrd külm. Nii ei jäänud tal muud üle, kui oma tähelepanu külalistele suunata. Näiteks jõudis ta ühe meeshärra pintsakult udusule minema pühkida, kuid oma seadusliku abikaasaga ei saanud ühtegi pilku vahetada," on presidendipaari suhted kõike muud kui soojad.

Suurejooneline seelik ja lilleõied kõrvarõngasteks

Ajakirja Eesti Naine moetoimetaja Anne Metsis kiidab Evelin Ilvese tänavust vastuvõtukleiti.

"Ilusad proportsioonid suurejoonelisest seelikust ja ahta pihaga, mis sobib hästi figuuriga. Kaunis pehme valge kangas sätendavate punaste lilleõitega. Väga täpseks aktsendiks punane vööpael," kiidab Metsis.

"Kaunistustest vaba sile poisipea meenutab 1960ndate Twiggy`t, sellega sobivad lilleõied kõrvarõngasteks. Üks aegade kaunimaid kleite oma hinnalises lihtsuses ja armsalt leebe olekuga."

Ka Eesti moekunstnike ühenduse juhataja Anu Hint kiidab Evelini valikut. "Proua Ilvese kleit oli väga naiselik, traditsioonilise lillkaunistusega."

Samal teemal

17.04.2015
Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahutavad abielu
03.03.2015
TELETOP: presidendi vastuvõttu jälgis teleritest üle 320 000 inimese!
26.02.2015
Miks Evelin Ilves varakult peolt lahkus? Keda ta vastuvõtul kallistas?
25.02.2015
GALERII: vaata, kuidas presidendi vastuvõtu tantsupõrandal jalga keerutati