Eesti uudised

Üllar Saaremäe: lavastuses oli väga vaimukaid kohti  (15)

Jaanus Kulli, 25. veebruar 2015 07:00
Üllar Saaremäe.
"Ma ei oska muidugi öelda, kuidas seda lavastust oli vaadata telerist. Saalist vaadates oli see väga emotsionaalne," kiidab Rakvere teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe, kes tänavu presidendilt teenetemärgi pälvis, eilset vabariigi aastapäeva pidulikku kontserti, mille eeskava taga seisid ennekõike kunstiline juht Mart Koldits, dirigent Risto Joost ja kunstnik Marko Mäetamm.

"Alustame juba sellest, milline seltskond oli koos. Ma mõtlen nii orkestrit kui ka koore ja neid tegelasi, kes selle multiplikatsiooni taga olid," jätkab Saaremäe.

Samal teemal

"Oli väga vaimukaid kohti, aga ka näpuga näitamist. Näiteks see, et mees ei tea, kas jääda Eestisse või mitte. Eks seda teemat puudutas ka president oma kõnes. Et kelle riik see. On see sinu, on see minu riik. Eks sellise küsimuse ees ole tänasel päeval seisnud paljud eesti mehed, kuigi minul on ammu selge, et mina ei kavatse siit kusagile minna. Mina Silja Line’i piletit ei osta, kui sõda tuleb," muigab Saaremäe.

"Samas pean ma tunnistama, et lavastust tervikuna vaadates mingit konkreetset rida minu jaoks jooksma ei hakanud. Aga seda ütlen ma praegu, kui kontserdist on möödas vaid loetud minutid. Siin toon ma teatud paralleeli Priit Pärna animatsiooniga, mis ka alati ennast kohe kätte ei anna.

Minu meelest siin ei olnudki taotletud ühtset ja konkreetset narratiivi, mis kohe kõigile selge oleks. Samas anti mulle võimalus mängida omaenda tunnete, mõtete ja assotsiatsioonidega, mis on päris lahe. Nii et kokkuvõttes oli väga tore, kuigi paljud asjad jäid arusaamatuks," tunnistab Üllar Saaremäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee