Maailm

Putin eitas oma abi Surkovi osalemist snaiprite juhtimisel Maidanil (22)

Õhtuleht, 25. veebruar 2015 07:00
EITAB: Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Ukraina juhtkonna jutud tema administratsiooni töötajate osalemisest Maidani traagilistes sündmustes täielik jama.Foto: Reuters / Scanpix
Maidani veriste sündmuste esimesel aastapäeval süüdistasid nii Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) juht Valentõn Nalõvaitšenko kui ka Ukraina president Petro Porošenko Venemaa presidendi Vladimir Putini mõjukat abi Vladislav Surkovi välismaa snaiprite juhtimises Kiievi Sõltumatuse väljakul mullu veebruaris.

SBU juht ütles esmalt telekanali "1+1" saates, et toetub SBU eriüksuse Alfa töötajate ülekuulamisel saadud informatsioonile.

"Nad andsid konkreetseid tunnistusi meeleavaldajaid ja siseministeeriumi töötajaid sihtinud välismaa snaiprirühmade asukoha kohta," rõhutas Nalõvaitšenko.

Tema sõnul sõitsid 2013. aasta detsembrist kuni 2014. aasta veebruarini Kiievisse kolm rühma Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) töötajaid, et aidata laiali ajada Euromaidani aktiviste.

Juurdluse käigus on välja selgitatud nende ametid, nimed, passikoopiad, sisse- ja väljasõidu kuupäevad, sidevahendid, viibimiskohad ning samuti see, kuidas Putini nõunik Surkov neid Kiievis juhtis, kinnitas Ukraina julgeolekuteenistuse juht.

Seejärel kordas sedasama viitega Ukraina peaprokuratuurile ja SBUle ka president Petro Porošenko.

Moskvas reageeris Porošenko väljaütlemisele esimesena Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Aleksandr Lukaševitš, kes nimetas Kiievi avaldusi Putini abi osalemisest Maidani sündmustes sonimiseks.

Esmaspäeval ütles oma arvamuse intervjuus telekanalile Rossija 1 ka Venemaa president Vladimir Putin.

"See on absoluutne täielik jama, sedavõrd kaugel tegelikkusest, et paneb lausa imestama, kust see võetakse. Mõnikord ma kuulen hiljem, et niisugused avaldused toetuvad eriteenistuste ebatäpsetele andmetele. Nii mulle mõnikord räägitakse. Ma paluks olla tähelepanelikum minu Ukraina kolleegide laual olevate andmete kasutamisel," arutles Venemaa president.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee