Eesti uudised

FOTOUUDIS: Terras kohtus Tallinnas Hammondiga (5)

Õhtuleht.ee, 23. veebruar 2015, 18:03
Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus 23. veebruaril 2015 Tallinnas Ühendkuningriigi välisministri Philip Hammondiga. Koos pandi pärg Vabadussõja võidusambale.Foto: Kaitseväe peastaap
Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus täna Tallinnas Ühendkuningriigi välisministri Philip Hammondiga ning arutas omavahelisi koostööküsimusi ja liitlaste kohalolekut siinses regioonis. Koos pandi pärg Vabadussõja võidusambale.

Terras tunnustas liitlaste ühtsust julgeolekumeetmete tugevdamisel regioonis. Ta ütles, et Briti üksused on jätkuvalt teretulnud õppustel Eestis, see võimaldab lisaks üksuste väljaõppele suurendada koostegutsemise võimelisust ning saadab olulise strateegilise sõnumi liitlaste ühtsusest alliansi julgeoleku tagamisel.

Eesti ja Ühendkuningriigi üksuseid seob pikaajaline koostöö Afganistanis Helmandi provintsis.

Ühise koostöö ja toetuse tunnuseks on ka Lancasteri hertsogi rügemendi teise pataljoni üksuse osalemine homsel vabariigi aastapäeva paraadil Narvas. Sama pataljoni lahingugrupi koosseisus on Helmandi provintsis teeninud ka Eesti üksused. Briti kaitseväelased on osalenud ka kaitseväe iga aastasel suurimal õppusel Kevadtorm.

Samal teemal

9. veebruar 2015, 07:00
Suur nelik kõneleb Ukrainast
16. juuli 2014, 07:00
Briti välisministriks sai euroskeptik
2. mai 2014, 18:20
Briti kaitseminister: NATO kaalub liikmete kaitseks kõiki võimalusi
1. mai 2014, 10:28
Briti kaitseminister Philip Hammond külastab Eestit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee