Teleblogi

Nullpunkt, osa 6. ETV 22. veebruar 2015 

Marko Tiidelepp, 23. veebruar 2015, 13:28
 Teet Malsroos
Bianka sünnipäeval läheb klassikaaslastega tülinorimiseks. Johannes kohtab Lasnamäe bussis Zaiidi, kelle elus on toimunud järsk muutus. Johannes kolib koju tagasi. Lasnamäe poes satub ta kokku Berdi ja Eskoga. Kooliaasta lõpus selgub, kes on poisi sõbrad ja kes mitte.

Nii kirjutatakse telekavades noortesarja kuuenda ehk viimase osa kohta. Oleme jõudnud lõppvaatuseni, et teada saada, kuidas Johannesel läheb. Kas ta ikka lõpetab kooli, kuidas muutuvad tema suhted nii oma vanemate kui ka klassikaaslastega.

Seekordne osa algab sellega, et Johannes (Märt Pius) läheb koju ja leiab eest oma isa (Raimo Pass), kes remonti teeb!? Isa parandab esikupõrandat ja kutsub ka poega appi. Selgub, et ema (Epp Eespäev) on läinud tapeeti ostma. Isa kutsub poisi sööma ja teeb pannkooke. Johannes uurib, kas isa tuleb koju tagasi? Isa vastab eitavalt, pakub poisile piima ja uurib, kas Johannes kavatseb koju tulla... Johannes ei vasta, kuid tõdeb, et jooksis üle isa rekordi poolmaratonis Pirital. Mulle tundub, et isa ja poja suhted hakkavad vaikselt paika loksuma ja mine tea, äkki tulevad nad veel mõlemad ka oma koju tagasi.
Edasi oleme juba Bianka (Saara Kadak) sünnipäeval. Johannes kingib tüdrukule lilled ja Nina Simone vinüülplaadi (vahva, kui noortel inimestel nii hea maitse on!). Kõik klassikaaslased on kohal. Vestlusteemaks on Johannese laulusõnad, mis muusikamanager Georg Post (Tambet Tuisk) pihta pani, räägitakse ka rahast, politseist, kuni klassiõde Paula (Birgitte Susanne Hunt) torkab, et Johannese laulusõnad on kibestunud! No ei saa see tütarlaps ilma torkamata ja kehvasti ütlemata! Seejärel uuritakse, mis mees see Johannes üldse on, on tal hobisid, sest see, kellel pole hobisid, on igav inimene! Johannes ei ole siiski suu peale kukkunud ja tõdeb, et ta korjas ussinahkasid, ja lausa pool tundi tegeles sellega.

Johannes jõuab pärast sünnipäeva õhtuse Lasnamäe bussi peale. Tagapingil istub Zaiid (Suur Papa). Ta kutsub Johannest enda juurde, kuid Johannes ei liiguta end. Zaiid läheb ise Johannese juurde. Kas läheb jälle kakluseks!? Nii nagu varasemates osades on juhtunud.

Zaiid uurib, kas Johannes saaks talle veidi laenu anda!? Mis nüüd siis lahti on? Kõva rahamees küsib laenu ja sõidab bussiga! Eelmistes osades oleme näinud teda ju ikka BMW roolis!

Ka Johannes ei mõista, mis toimub. Zaiid räägib vargusest poes. Ta pidi enda karistuse kergendamiseks nii Berti (Reimo Sagar) kui ka Esko (Henrik Kalmet) peale kaebama ja infot jagama ka oma isa kohta! Hiljem oli selgunud, et politseid olid koputajad ja kõik jõudis Zaiidi isani! Nüüd on nii Zaiidil kui ka Bertil ja Eskol asjalood üsna kehvad.
Rahulikult alanud vestlus läheb lõpuks siiski ütlemiseks, mõlemad saadavad teineteist p....i. Kuid Johannes ei anna enam alla, nüüd julgeb ta vastu ütelda.

Kuid, liigume edasi. Oleme koolis. Algamas on kehalise tund. Johannes üritab juttu teha Liisaga (Linda Kolde). Ta kinnitab veelkord, et tema ei pannud seda jubedat silti "Lapsetapja" endise klassiõe uksele, kuid ka seekord läheb ütlemiseks. Linda torkab üsna valusalt, kuid ega Johanneski alla anna. Ainus, kes julgeb miskit Liisa vastu ütelda on Bianka!

Kirjandustunnis – kirjandusõpetaja (Taavi Teplenkov) räägib Charles Baudelaire'ist. Ta ütleb ühe mõttetera – kunstnikul on raske olla siiras, olemata naeruväärne. Ja lisab, et ka nende klassis on kunstnik, kes ei karda mõjuda naeruväärsena olemata siiras. Ta peab silmas Johannest! Õpetaja palub Johannesel klassile midagi lugeda. Poiss võtab oma väikese märkmiku ja loeb ühe eestikeelse luuletuse, mille ta on ise kirjutanud.
Seejärel näidatakse põnevaid ja võimsaid aerovõtteid Lasnamäest, juurde kõlab kuratlikult hea saksofon. Nagu oleks välismaal!

Lennutiivul siiski maapinnale tagasi. Johannes on koos õe Egega (Mari Abel). Poiss tõstab autosse mingeid asju. Selge, Johannes on kolimas tagasi oma koju!?
Nii ongi. Oleme kodus. Ema pakub pojale sooje pirukaid.

Koos isaga tehakse remonti ning harjutatakse keerulisi rootsikeelseid sõnu!

Kodust liigume edasi poodi! Johannes on poes, kui tema juurde tulevad Esko ja Bert. Nad on nüüd kaupluse turvamehed! Selgub, et poisid on saanud kuritegudes kohtuvälise lahendi – nad peavad tegema 18 kuud ühiskondlikult kasulikku tööd ja lisaks on nad saanud kaupluses tööd turvameestena. Töö pole neil sugugi lihtne, sest turvaülem hoiab kogu aeg pilgu peal. See ongi ju hea, sest töö tegi ju ka ahvist inimese! Vähemalt sedasi on ju väidetud!

Hetkeks kooli tagasi. Klassivend Karmo (Aleksander Eeri Laupmaa) tuleb vaherahu sõlmima, kuid seekord paneb oma tingimused maksma siiski Johannes ja vaherahu sõlmitakse nii nagu tema ettepaneku teeb! Üks "võitlus" on Johannese poolt taaskord võidetud!

Tunda on kevadet. Johannes ja Bianka tulevad koos koolist ja jalutavad. Bianka uurib, mida poiss õhtul teeb ja kutsub ta oma bändi kontsertile ühes džäss-lounge'is.
Oleme kontsertil. Bianka laulab suurepäraselt džässi! Ta laulab, et ära koo mu käpikuisse päikest. Johannes naudib esitust.

Pärast kontserti Johannes ja Bianka esitavad üksteisele küsimusi ja vastavad nendele, tüdruk ütleb, et Johannes võib ta koju saata! Ja kodu juures nad suudlevad! Ilus, väga ilus! Kas Johannesel on nüüd tüdruk, kes tegelikult on ju igati vahva, ilus ja ka andekas!

Pärast seda läheb ka Johannes kodu poole, kuid öises Lasnamäes märkab ta Zaiidi. See istub kusagil pargis, käes viinapudel, ise täiesti lakku täis ja ühe puu külge on seotud köis, mille otsas silmus – Zaiid kavatseb ennast üles puua!? Ta ise tõdeb, et kui isa hommikul ärkab, siis ta näeb aknast, kuidas tema poeg puu küljes ripub.
Johannesele selline plaan ei sobi. Ta võtab köie ja läheb sellega minema. Zaiid jookseb talle järgi.

Hommik. Johannes ärkab oma kodus. Tema voodi kõrvale on tehtud ase. Köögis on Zaiid! Kutid üritavad köögis rääkida, kuid ega see ju eriti hästi välja ei tule. Zaiid ei taha abi vastu võtta. Zaiid on keetnud mune, annab neid ka Johannesele ja läheb ise minema. Hetk pärast seda tuleb Johannese telefoni sõnum. See on Zaiidilt – "Aitäh!" Lühike ja lakooniline, kuid Johannes muheleb, ta näib olevat rahul...

Johannes on taaskord jooksmas ja pärast seda on tagasi kodus. Televiisorist näib tulevat Hommiku TV, mida ka ema vaatab. Seal räägitakse Gunnar Posti süüasjast. Johanneski annab telekas intervjuu ja esineb seal väga rahulikult ning kindlameelselt. Kuulsa bändi Red Spots liikmed kinnitavad ekraanil, et nemad loobuvad koostööst oma manageriga!
Aeg liigub aga kiiresti! Johannes vestleb oma teise õe, Kreetega (Kärt Tammjärv), kes on Tais õppimas. Johannes uurib, kas tüdruk sel aastal Eestisse tuleb? Kreete kinnitab, et ei tule, jääb Taisse, otsib endale tööd. Johannes teeb ettepaneku, et tüdruk võiks siiski emaga suhelda, kuid Kreete ei taha seda teha. Tüdruk soovib Johannesele ilusat kooli lõpetamist. Just kooli lõpetamisele Johannes end valmis seabki!

Isa on tulnud Johannesele ja emale järgi. Üheskoos sõidetakse autoga kooli. Nad mööduvad ühest pargist, kus Esko ja Bert parajasti koristustööd teevad. Tundub, et töö pole neist veel õiget inimest vorminud, sest ka seal lähevad nad tülli, kuid neil on seal järelevaataja, kes tüübid korrale kutsub!

Lõpp on sarjal üsna "mahlakas"! Tehakse klassipilti. Paula kutsub ka Johannest Hiiumaale grillima. Johannes on üllatunud, kogub end ja sosistab tüdrukule: "Käi p...i Paula!"

Siirad ja ausad sõnad!

Johannes on ennast suutnud kokku võtta, suutnud ennast tõestada, ka klassikaaslased (vähemalt enamus) on teinud temaga vaherahu. Kool on läbi, suhe Biankaga näib olevat OK. Koduski on asjaolud märgatavalt paremad, tuleviku eesmärgid näivad olevat seatud! Ja muu polegi ju oluline, sest Johannes on saanud nullpunktist välja!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee