Galeriid

Galerii täieneb jooksvalt!

GALERII | Ilves andis üle teenetemärgid: autasude saajaid vaadates näeme Eestit, kelle inimesed hindavad oma riigi iseseisvust (53)

Toimetas Marge Sillaots, 23. veebruar 2015, 13:19
Foto: Mati Hiis
President Toomas Hendrik Ilves annab täna Rakveres Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud.

"Eesti tänab ja tunnustab teenetemärkidega erinevate elualade inimesi nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi kõrgeimat tänu," kirjutas president Ilves teenetemärkide andmise otsuses.

Järgneb presidendi kõne üleandmisel:

Lugupeetavad teenetemärkide kavalerid.

Head pereliikmed.

Kui vaatame selle aasta riiklike autasude saajaid, siis näeme tugevat Eestit.

Näeme Eestit, kelle inimesed hindavad oma riigi iseseisvust, mille alus olemegi me ise – meie haridus ja haritus, meie töö ja kutsumus, meie pered, meie oskus märgata abivajajaid ning meie kindel meel hoida enda maad.

Teile toetubki Eesti.

See on tegus Eesti, mida me igakord tähelegi ei pane, kuid mis on siinsamas meie ümber ometi olemas. Meie lootustes, püüdlustes ja tegudes.

See on ka kaitstud Eesti, mille muudab eriliselt tugevaks paljude elualade inimeste igapäevane kohusetundlikkus ning kindlustunne, et Eesti on meile kõigile õige ja parim paik.

Hästi öeldud. Sageli oleme ju kiitmise ja tunnustamisega kitsid. Küll aga jagub liiga tihti laia joont ärapanemiseks, selmet olla toetavad  ja üksteisest lugupidavad.

Mina usun tõepoolest, et erinevus rikastab. Usun dogmadesse klammerdumise asemel demokraatlikku arutelusse. Siis oleme kõik rikkamad ja paremad. Siis teeme Eesti suuremaks.

Tänavugi on riiklike autasude saajate seas meie sõpru ja toetajaid välismaalt, kes eredalt kehastavad Eesti mõtet, Eesti ideaale ning pürgimust kaasaegse ja tõele toetuva riigi poole. Siin on neid, kelleta ei oleks meil e-riiki, kelleta Euroopa oleks nõrgem, kelleta Eesti ja kõik siinse piirkonna demokraatlikud maad oleksid vähem kaitstud.

Me teame isikliku kogemuse järgi, et sõbrad lisavad tugevust ja liitlased jõudu. Oleme ise teinud oma välis- ja julgeolekupoliitilised, nagu ka tehnoloogilised suured valikud, sest peame neid õigeteks. See kõik ongi toonud meid kindlate sõprade ja tugevate liitlaste hulka.

Ma tänan teid. Palju õnne.

Head Eesti Vabariigi sünnipäeva teile kõigile. Elagu Eesti!

Samal teemal

25. veebruar 2015, 17:21
Küsimus | Kas Kadriorg diskrimineerib?
4. veebruar 2015, 14:52
Karikaturist Hillar Mets presidendi teenetemärgi saamisest: äkki vanaema kuskilt pilvepiirilt näeb, et siiski hinnatakse seda tööd ka!
4. veebruar 2015, 14:20
Presidendilt saab teenetemärgi ka maadevahetuse süüasja prokurör
4. veebruar 2015, 14:13
Üllar Saaremäe: muidugi on märk üllatus, see pole ju asi, millega saab arvestada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee