Eesti uudised

Vahetusõpilane Argentinast: eestlased võiksid rohkem naeratada ja rääkida (76)

Maarius Suviste, 23. veebruar 2015 07:00
LUMINE TALV MEELDIB: Argentinast pärit vahetusõpilane Victoria Pujol ütleb, et Eestis olles sai ta esimest korda tunda, mida tähendab 20 külmakraadi. «See oli ikka tõeliselt külm!» tunnistab ta. Foto: Erakogu
"Üle kõige armastan kohukesi ja sauna. Inimesed võiksid aga rohkem naeratada ja naerda ning rääkida," ütleb Argentinast pärit vahetusõpilane, mis talle Eestis meeldib ja mis mitte. Mida arvavad teised välismaa noored?

Eesti sünnipäeva eel küsisime vahetusõpilastelt, mis neile Eestis meeldib ja mis ei meeldi. Rahvusvahelise organisatsiooni YFU (Youth For Understanding) kaudu aastaks Eesti eluoluga tutvuma tulnud noored toovad meeldivate asjadena välja meie traditsioonid, sauna, magustoidud ja selle, et saab metsas seenel käia.

Mittemeeldivana tuuakse välja, et Eestis süüakse palju liha, pärast kuuma sauna käiakse lumes või järves alasti ning et koolis paljud õpetajad ainult räägivad ja õpilased vaid kirjutavad.

Megumi Igata Jaapanist:

"Mulle meeldib Eesti loodus. Näiteks metsad, jõed ja selge taevas talvel. Siin ei ole palju mägesid, nagu Jaapanis, aga see-eest on palju metsa. Tänu sellele saame tihti näha metsloomi: olen näinud rebaseid, oravaid, kitsi ja jäneseid. Mulle oli üllatuseks, et jänesed on päris suured. Veel on huvitav, et enamik jõgesid ja järvi jäätub. Ma pole kunagi varem midagi sellist näinud! Ükskord tahtsin kõndida mööda jäätunud järve, aga kuulsin, et see on ohtlik. Selle üle olin natuke pettunud. Ma tean, et see on lapsik, aga ma unistan, et saan kunagi joosta mööda jäätunud järve.

Siin on väga puhas õhk. Taevas on alati puhas ja sinine, välja arvatud lume- või vihmasaju ajal. Ma armastan õhtust taevast, sest see on tihti imelistes värvides. See tuleneb arvatavasti Eesti puhtast taevast.

Kuid siiski ei meeldi mulle üks asi Eesti juures. See on pärast kuuma sauna lumes või järves alasti käimine. Ma proovin kohaneda Eesti kultuuri ja tavadega, aga see on ainuke asi, millest ma aru ei saa.

Muidugi ma tean, et see on mulle hea kogemus, aga ma ei taha seda väga teha, sest olen ikkagi jaapanlane. See erinevus on kultuuris ja tavades – jaapanlased ei taha olla alasti teiste inimeste läheduses. Vaatamata sellele meeldib mulle saun. See on üks mu lemmikasjadest Eestis. Enne siia tulekut ei teadnud ma sellest maast eriti midagi. Teadsin ainult, et seal on ilusad ehitised, palju metsi, vähe mägesid ja ujedad inimesed nagu Jaapanis. Eesti ei ole Jaapanis väga tuntud ja seega ei olnud selle kohta palju infot. Peale selle ei tea mu sõbrad, kus Eesti üldse asub. Ma vastasin, et see on üks Balti riikidest. Aga mõned mu sõbrad ei teadnud isegi seda. Ma tahan Eesti kohta rohkem teada saada, seega proovin selle kultuurist ja tavadest võimalikult palju aru saada."

Ota Haruka Jaapanist:

"Ma ei teadnud enne palju asju Eestist. Teadsin ainult, et seal on laulupidu ja vanalinn. Mulle meeldib Eesti ilm, sest see on väga ilus. Mulle meeldib kohuke.

Mulle ei meeldi Eesti linnad, sest seal ei ole palju poode, kohvikuid ega restorane. Sellepärast jääme pärast kooli peaaegu iga päev koju."

Pauline Kortekaas Saksamaalt:

"Mulle meeldib, et eestlased on spontaansed. Saksamaal on igaühel plaanid, kui sa tahad midagi teha. Aga Eestis kõik lihtsalt lähevad välja ja lähevad külla. Samuti on eestlased valmis tegema midagi ebanormaalset ja hulle asju. Eestis on perekond ja sõbrad väga olulised. Mulle väga meeldib, et paljud helistavad õhtul sõpradele ja küsivad, et kas keegi tahab külla minna. Ma armastan sauna. Nii hea on sõpradega sinna minna, rääkida ja lihtsalt koos olla. Eestis armastavad kõik laulda. Hea on ka see, et perega käiakse metsas seenel. Mulle meeldib Eesti kool, see on Saksa koolist erinev. Mulle meeldib e-kool ja see, et saan teste parandada. Mulle meeldib samuti see, et õpetajale öeldakse õpetaja või kutsutakse teda eesnime järgi. Kõik õpilased ja õpetajad on kui üks väike pere. Aga mulle ei meeldi, et paljud õpetajad ainult räägivad ja õpilased vaid kirjutavad.

Kui teatasin sõpradele, et lähen Eestisse, siis paljud ütlesid, et Eestis on ilus loodus ja et seal tehakse head muusikat. Paljud ütlesid, et eestlased on väga palju aega internetis ning et Skype on eestlaste tehtud. Paljud arvasid, et Eesti on Venemaa ja et eesti keel on samasugune nagu vene keel. Aga Eestis on oma muusika, oma keel ja oma muljetavaldav kultuur!"

Pia-Joy Tattenberg Saksamaalt:

"Mulle väga meeldib Eesti, sest see on nii ilus ja eestlased on armsad. Aga mulle ei meeldi Eesti liha. Kui ma ütlesin sõpradele, et lähen aastaks Eestisse, siis nad küsisid, et mis maa see on ja kus. Mõned küsisid veel, et mis keelt eestlased räägivad. Ma teadsin enne Eestit, käisin siin kolm aastat tagasi koos vanavanematega turismireisil. Enne räägiti meile, et eestlased on üsna külmad ja kinnised inimesed, aga mina olen avastanud, et nad on hoopis üsna avatud. Ma armastan Eestit!"

Emma Keizer Saksamaalt:

"Enne kui Eestisse tulin, teadsin riigi kohta ainult paari asja: paari linna (Tartu ja Tallinn), asukohta ja keelt. Mõned mu sõbrad ei teadnud sedagi. Nad küsisid, et kas Eesti on osa Venemaast ja kas seal räägitakse ametliku keelena inglise keelt.

Siin tuleb palju rohkem liha süüa kui Saksamaal, mis mulle aga eriti ei meeldi, sest mina arvan, et köögivili on parem kui liha. Üldiselt meeldib mulle Eesti väga ja ma olen õnnelik, et saan siin olla."

Victoria Pujol Argentinast:

"Üle kõige armastan ma kohukesi ja sauna, neid hakkan ma väga taga igatsema. Olen samuti armunud puumajadest ääristatud väikestesse lühikestesse tänavatesse, mida mööda kõndides tunnen end just nagu filmis. Samuti meeldivad mulle Tallinna vanalinn ja pargid, kus on nii palju puid ja ilusaid lilli.

Mulle meeldib, et Eestis on nii palju huvitavaid traditsioone. Näiteks see, et kui sa kellelegi torti serveerid, ei tohi torditükk külili kukkuda, sest siis ei saa sa mehele. Vaat see on naljakas!

Siin sain ma ka esimest korda proovida uisutamist, suusatamist ja lumelauaga sõitmist. Kogesin ka oma elu madalaimat välistemperatuuri, 20 külmakraadi. See oli ikka tõeliselt külm!

Mis mulle aga ausalt öeldes kõige vähem meeldib või mis võiks olla teisiti, on see, et inimesed võiksid rohkem naeratada ja naerda, olla esmakohtumisel sõbralikumad ja rääkida rohkem. Ma ei väida, et nad on külmad või kurjad – nad lihtsalt ongi sellised, ja sellest ei ole midagi. Aga mulle lihtsalt meeldib, kui inimesed naeratavad palju ja siin ei juhtu seda minu kodumaaga võrreldes eriti tihti.

Argentinast Corrientes’ist Eestisse elama tulek oli suur väljakutse. Miks? Sest mina ega mu sõbrad ei teadnud Eestist peaaegu mitte midagi. Teadsin vaid riigi asukohta, et see on kaks korda väiksem kui mu kodulinn, et talvine temperatuur on väga madal (30 külmakraadi) ja et Eesti kuulus vaid mõni aeg tagasi Venemaale. Teadmatus selle ilusa maa kohta muutis mind vaid siiatuleku osas entusiastlikumaks. Ma ei kahetse hetkegi siia aastaks vahetusõpilaseks tulekut!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee