Eesti uudised

GALOJANI KALLIM: Eestis on korrumpeerunud valitsus (199)

Teet Teder, 23. veebruar 2015, 07:00
TOETAB GALOJANI: Tristan Jervis lubab kõigile soovijatele jagada Galojani vangla-aadressi, et talle saaks toetuskirju saata.Foto: Erakogu
Anna-Maria Galojani inglasest silmarõõm Tristan Jervis ütleb, et on raske, aga nad võitlevad edasi, sest naise vanglasse paneku taga ei ole midagi muud, kui Eesti korrumpeerunud valitsus, mitte Eesti Euroopa Liikumiselt omastatud 60 000 eurot.

Õhtulehe pärimisele, kuidas Anna-Maria Galojani lähedased Londonis tema Eesti vanglasse panekusse suhtuvad, kirjutas Galojani lähedane Tristan Jervis lehele, et

Samal teemal

Suurbritannia konservatiivid on sügavalt šokeeritud ja on selge, et Eestis on endiselt korrumpeerunud valitsus. "Me käsitleme juhtunut nii vapralt ja sellise tugevusega, nagu suudame. Kogu stsenaarium on šokeeriv ja õigusemõistmise tõeline paroodia," vastab ta. Galojani süüdimõistmist 60 000 euro omastamises nimetab Jervis valesüüdistuseks.

"Endiselt on Eestis korrumpeerunud valitsus korrumpeerunud kohtusüsteemiga. Eesti valitsus pööras Anna-Maria vastu valesüüdistustega pärast seda, kui ta paljastas tõsised korruptsioonijuhtumid, mis tõi kaasa tagasiastumisi. Kuigi see on traagiline ja masendav aeg, olen ma otsustanud teha seda, mida Anna-

Maria tahab – olla tugev ja teha kõik, mis meie võimuses, et teda toetada ja kaitsta. Eesti ametnikud on ähvardanud tema elu kallale kippuda isegi Eesti Televisioonis ja me peame tegema kõik, mida suudame, et kaitsta teda ja tema õigusi. Ta on tahtejõuline daam ja hoolimata šokeerivatest ja kohutavatest arengutest võitleme edasi demokraatlike ja läbipaist-vate väärtuste eest, mida Anna-Maria oma südames kalliks peab.

Eesti inimesed väärivad palju paremat kui korrumpeerunud valitsus, millele nad iga päev on allutatud. Me oleme tugevad. Teeme oma parima ja oleme lootusrikkad. Paljud konservatiivid Suur-britannias on juhtunust sügavalt šokeeritud ja meie mõtted ning teod on koos Anna-Mariaga." Jervis kutsus avalikult üles ka oma Facebooki lehel Galojanile toetust avaldama, sest tema sõnul kontrollivad Eesti valitsust varju jäädes ja ka avalikult endised KGB stiiliga kommunistid tumedast nõukogude ajast, kes on korrumpeerunud ja rikuvad inimõigusi oma inetute KGB kommetega ja kes sügaval sisemuses põlgavad lääne demokraatlikke kombeid. "Nad karistavad teda, sest ta esindab kõike, mida nemad ei ole. Suur hulk Eesti ja Ühendkuningriigi inimesi, sealhulgas poliitikuid, on šokeeritud ja vihased sellise õigluse rikkumise pärast." Jervis kutsub üles Galojanile vanglasse toetavaid kirju saatma.

Galojan võeti Suurbritannias kinni kolmapäeval ja anti Eesti politseinikele üle neljapäeval. Lennukiga viidi ta Helsingisse, kus laeva türmis Eestisse toimetati ja joonelt Tallinna vanglasse viidi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee