Seisukoht

Seisukoht | Welcome to Estonia (8)

Karoliina Vasli, reporter, 22. veebruar 2015, 19:13
 
Kui välk selgest taevast saabus vabariigi aastapäeva künnisel teade, et Anna-Maria Galojan toodi viimaks ometi Eestisse vanglakaristust kandma. On see Eesti riigi töövõit? Kahtlen selles, sest kolm aastat on väga pikk aeg ja selle jooksul on justiits- ja välisministeeriumi selgitused asjade käigu kohta olnud pehmelt öeldes pealiskaudsed. Vastutustes viidati brittidele ja oldi äraootaval seisukohal.

Kui möödunud kuul justiitsministeeriumist uurisin, kas Galojan saab otsuse edasi kaevata, oli esmane vastus, et nad ei tea seda. Viimaks jõudis sealne kohus nii kaugele, et Galojani sai välja anda.

Selle asemel, et Eesti õigusorganeid õnnitleda, küsiks pigem, mida saanuks teha teisiti. Praegune olukord saatis kõigile kelmidele selge signaali, et ka kõige hullemas olukorras on võimalik lihtsalt asjad pakkida ja põgeneda.

Ma pole küll vandenõuteooriate toetaja, aga praegune ajastus tekitab küsimusi. Miks toodi Galojan tagasi just nüüd, kui valimisteni on jäänud vähem kui paar nädalat? Kas Eesti riik ikkagi võttis viimaks jalad kõhu alt välja ja astus ise samme, et tähistada tema tagasitoomisega vabariigi aastapäeva ning ilmestada valimiskampaania lõpuspurti? Kas riik pingutab vaid siis, kui kellelgi on vaja poliitilist mainekujundust?

Samal teemal

23. veebruar 2015, 07:00
GALOJANI KALLIM: Eestis on korrumpeerunud valitsus

8 KOMMENTAARI

p
pr Vasli 25. veebruar 2015, 11:41
..äkki "riik" oli hoopis huvitatud, et Galojan vähemasti enne valimisi suu kinni hoiaks? Aga "äkki" leiaks veel variante? Saaks päris mitu "arvamust" veel kirjutada!
m
Mart Palmas 23. veebruar 2015, 20:16
Ei tea, kellele on see kasulik, aga Reformierakonnale küll mitte. 2009. aasta 4. märtsi valimistel kandideeris Galojan Reformierakonna ridades. Tegi i...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee