Lemmikud New Yorgi moenädalalt: Jenny Packham, Tibi ja Vivienne Tam.
Piia Õunpuu 20. veebruar 2015 18:48
New York on taas käima lükanud kevadise moenädalate hooaja, kus traditsiooniliselt näidatakse tuleva sügise trende. Lappasin läbi kogu style.com'i kajastuse ja toon teieni enda lemmikud! 

Üldiste trendide osas tundub, et juba praegu väga kuumad seitsmekümnendad valitsevad moemaailmas edasi. Mitmes kollektsioonis oli kasutatud julgeid ruudulisi mustreid, eriti pruunides-oranžides toonides. Seitsmekümnendatest andsid aimu veel karusnahad, platvormkingad ja laiad kaabud. Siinkohal pole kodumaistele moefännidele öelda muud, kui et minge vintage-poodidesse juba aegsasti jahile!

Veel tõusid esile minimalistlikud värvigammad - kollektsioonid täiesti mustvalgetes toonides või siis lihtsalt tugevalt ühevärvilistest kangaplokkidest. Kuskile ei ole kadunud ka androgüünsed saintlaurenilikud võimunaised (üleni mustas, tapva pilgu ja maailma parima pintsakkostüümiga) ega litritest voogavad kahekümnendate kleidid. 

Kollektsioonide hulgast leidsin umbes kümmekond, mis eriliselt silma paistsid, teieni toon neist kolm: Jenny Packham, Vivienne Tam ja Tibi. 

Vivienne Tam näitas rohkem igapäevasemaid kleite - mind võlus kollektsioon hallides toonides kleitidega. Tasuks kõrva taha panna, et hall on sajaprotsendiliselt uus must ja Vivienne Tam tundub seda teadvat. Halli kõrval näitas Vivienne Tam ka võrratuid eksootilisi mustreid, värvisähvakaks oli kollektsioonis erkpunane.

Siitki kollektsioonist ei puudunud ruudumuster, sellele pakkusid seltsi siidised materjalid, nahk ja tepitud kangast seelikud. Üldiselt vihkan seda väljendit, aga Vivienne Tami sügistalvine kollektsioon on täielikult minu tassike teed. 

Jenny Packhami kollektsioon on neist kolmest ehk kõige glamuursem ja hoolimata moenädala ready-to-wear (valmis kandmiseks) suunitlusest kõige vähem kantavam. Mind köitis selle kollektsiooni lihtne glamuur - presidendi vastuvõtu väärilised kleidid olid üleküllatud kaunistavate litritega, kuid lihtsates värvigammades.

Igapäevariietusena sobiks hästi tumesiniste pükste ja imeilusa sulelise pluusi kombinatsioon (tolle pluusi asemele leiaks ilmselt kohalikust kaubandusvõrgust midagi vähem ekstravagantset ja kantavamat). Samuti meeldisid mulle viiekümnendate stiilis lihtsate seelikutega neiulikud komplektid.

Tibi esindab populaarset minimalismi ja kollektsioon näeb välja nagu mõni Skandinaavia tänavamoe blogi. Esitluse pastelsed toonid hajusid tumesinisteks, -punasteks ja tagasi pastelseteks. Kollektsiooni kroonisid mõnusad kampsunid ja lohvakad lõiked, kõik omamoodi lohutustpakkuvad mõnusad riided. 

Skandinaavialik lihtsus ja mugavus on kindlasti üks tulevate hooaegade märksõna, seega soovitan inspiratsiooni ammutamiseks kindlasti Tibi kollektsioon üle vaadata.

Vaata järgmise sügise trende GALERIIST!