Eesti uudised

Algas jaht saja Eesti aarde leidmiseks 

Toimetas Kristin Aasma, 20. veebruar 2015 13:50
Foto: Kuvatõmmis / eesti100aaret.ee
19. veebruarist kuni 23. märtsini saab veebilehe eesti100aaret.ee kaudu esitada Eestis asuvaid tähendusega paikasid või objekte. Rahva valitud 100 objekti kuulutatakse välja tänavu maikuu lõpus, mille põhjal valmib interaktiivne avastusmäng.

Muinsuskaitseamet kutsub kõiki üles leidma Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks riigi sada märkimisväärset aaret ehk tähendusega kultuuri- ja loodusobjekti.

Muinsuskaitseameti avalike ja välissuhete nõuniku Margit Pulki hinnangul aitab üleskutse vabariigi juubeli eel taasavastada riigi pärandit ning mõelda üheskoos tähendusega paikade üle Eestis.

"Leiame koos üles Eesti aarded ja teeme sellega kingituse Eestile riigi 100. sünnipäevaks. Neist aaretest loome ainulaadse avastusmängu, mis võimaldab kõigil reisilistel minna koos pere ja sõpradega Eestimaa 100 aaret avastama," sõnas Pulk.

Arhitektuuriajaloolase ja Eesti Kunstiakadeemia lektori Oliver Orro sõnul on reeglid oma leiu sisestamiseks kodulehel lihtsad. "Aardeks sobib mis tahes Eestis paiknev kultuuri- või loodusobjekt, mis kannab esitajale, kogukonnale või riigile olulist väärtust. Olgu selleks kas taasiseseisvumisel märgilise tähtsusega Tallinna Teletorn, käesoleval aastal Euroopa üheks populaarsemaks puuks saanud Orissaare staadionitamm, aastatuhandeid paigal seisnud koduküla rändrahn või liivarand," sõnas Orro.

19. veebruarist kuni 23. märtsini saab esitada oma aardeid ehk tähendusega paikasid või objekte aadressil eesti100aaret.ee, kust leiab ka lisainfo. Kõigi esitatud aarete põhjal valib žürii välja 200 objekti, mis lähevad uuesti rahvahääletusele 24. aprillist 24. maini.

Eesti 100 aaret kuulutatakse välja 29. mail.

"Eesti 100 aaret" projekti elluviijad on Eesti Muinsuskaitseamet koostöös EV100 toimkonnaga. Mobiilirakendusega avastusmäng saja välja valitud aardega valmib 2017. aasta veebruarikuuks. Avastusmängu võitja kuulutatakse välja 2018. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee