Narvas Paju koolis mängisid noorukid 20. veebruaril 2015 relvaga, mille tagajärjel sai üks poistest näovigastuse.Foto: Sergei Stepanov
Toimetasid Kristin Aasma ja Geidi Raud 20. veebruar 2015 12:04
Täna mängisid Narvas ühes koolis noorukid õhupüssi-laadse esemega, mille tagajärjel sai üks poistest näovigastuse, teatas Ida prefektuur. Kannatanu elu ei ole ohus. Kuna relvataolist eset ei ole veel leitud, pole täpselt teada, millega oli tegemist.

Ida prefektuur sai täna hommikul teate, mille kohaselt sai üks noormeestest relvast lasu näkku, edastas prefektuuri pressiesindaja Mari Riina Rist.

Sündmuskohal selgus, et 16aastane noormees oli saanud sünnipäevaks kingituseks õhupüssi-laadse eseme. Koos sõbraga katsetati seda vahetunni ajal ning kogemata toimus lask, millest sai tabamuse 15aastane poiss.

Esialgsetel andmetel oli tegemist paukpadruniga. Poiss viidi traumapunkti, kus ta peale esmaabi lubati koju. Tema elu ohus pole ja esialgsetel andmetel on vigastused väikesed.

16aastane noormees, ehmununa kogu sündmusest, pani jooksu. Politsei tabas noormehe ja hetkel kuulatakse teda üle. Relvataolist eset tema juurest ei leitud, seega pole veel andmeid selle kohta, millega täpselt oli tegemist.

Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur kriminaalmenetluse avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi alusel. Menetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

"Politsei ootab alati infot kõigilt, kel on infot kaasõpilastest, kes võtavad kooli kaasa esemeid, millega on võimalik teistele viga teha. Just koostöös on võimalik vältida selliste sündmuste toimumist,“ ütles Ida prefekt Vallo Koppel.

Narva linnavalitsuse kultuuriteenistuse töötaja sõnul toimus vahejuhtum Narva Paju koolis.