Eesti uudised

PILTUUDIS: koolinoored ja linnapea ühismiitingul (3)

Õhtuleht.ee, 20. veebruar 2015 10:47
Foto: Raepress
Me peame oma riiki hoidma ja kaitsma, rõhutas linnapea Edgar Savisaar täna Tallinna Reaalkooli ees toimunud traditsioonilisel Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud kolme kooli ühismiitingul.

Savisaare sõnul ei tohi me unustada, et meie riiklik iseseisvus pole niisama enesestmõistetav nagu õhk, maa ja vesi meie ümber. "Vanem põlvkond tõstab lootusrikkalt pilgud tänastele noortele, kes te peatselt meie riiki juhtima ja arendama asute," ütles Savisaar. "Palju indu ja edu teile selleks!"

Seda, et suudeti võita niihästi Vene bolševikke kui ka saksa Rauddiviisi ning balti-saksa Landesvehri sõdalasi, võib pidada lausa imeks, tõdes Savisaar.

"Eesti iseseisvuse eest on makstud kallist vere hinda - 29. novembril 1918. aastal alanud ja 431 päeva kestnud Vabadussõjas langes, suri haavadesse või haigustesse ligikaudu 5000 ja sai haavata 13 000 meest ja naist," meenutas Savisaar. "Nende seas olid ka Tallinna Reaalkooli kaks õpetajat ning kuus õpilast. Nende mälestusmärgi jalamile täna pärga asetades me austame ka teisi Vabadussõja kangelasi, olgu nad õpilased või õpetajad, sõjaväelased või tsiviilisikud. Neile kuulub meie tänu ja tunnustus. Ilma nendeta poleks toimunud ka Eesti teist iseseisvumist 1991. aastal. Mälestus Vabadussõja ning kommunismiaja märtritest innustas „laulva revolutsiooni" aastatel ka neid noori, kes ei olnud ise elanudki iseseisvas Eesti riigis."

Samal teemal

04.06.2013
Kuidas algas ajalooline Landeswehri sõda