Foto:
Õhtuleht.ee 23. veebruar 2015 08:31
Soome ametivõimud hoiatavad põhjanaabrite juures järjest suuremat populaarsust võitva püramiidskeemi OneCoin virtuaalvaluuta eest.

Tegemist on klassikalise võrkturunduskampaaniaga, millega kaasnevad sellised sõnad nagu "oma äri ehitamine", "suurepärane tootlus" jne.

OneCoin müüb ennast väitega, et tulevik kuulub krüptovaluutadele ning vaid mõne aasta jooksul kasvas näiteks maailma tuntuima virtuaalvaluuta Bitcoini hind ühest sendist tuhande dollarini.

Soome ametivõimud aga seda optimismi ei jaga ning leiavad, et kõik märgid näitavad, et OneCoini näol on tegemist püramiidskeemiga, kus lubatakse meeletuid tootlusi, kuid klausliga, et skeemiga liitunud inimeste arv peab kasvama, edastas Talossanomat.

Ehk teisisõnu ähvardab püramiidi alumistel tasemetel olevaid inimesi rahast ilma jäämine.

Samas pole see raha sugugi väike, kuna OneCoin süsteemiga liitumiseks tuleb osta koolituspakett, mis maksab 30 kuni 5000 eurot ja mille eest lubatakse siis 5-6 kuu pärast isegi kuni 250 000 euro suurust tootlust.

Ka Eesti krüptoraha liit soovitab oma blogis selle süsteemiga mitte liituda.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

kui sa oled 30. märts 2017 08:30
rumal siis milleks sulle raha? see tuleb sult ära võtta sest minne lolli teab mis ta muidu selega teeb.
Kas tõesti ei jõua kohale ,et lihtsat raha ei ole olemas? On muidugi häid teenimise võimalusi kus summad on suured kuid samas tuleb sinna ka palju sisse panna,et korralikult teenida.
optimist 25. veebruar 2015 09:39
Ajakirjanik vist seeni söönud hommikuks. Suurepärane äri ja tootlikus on sõnad, mis käivadki soovitusturundusega kaasas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS