KRIITIKATULES: Endine peaminister, nüüdne kõrge euroametnik Andrus Ansip otsustas oma nõustajaks valida põhikohaga Eestis töötava ametniku.Foto: MATI HIIS
Teet Teder 20. veebruar 2015 07:00
Euroopa ajaleht kritiseerib Andrus Ansipit, sest volinik tahab kaasmaalasest asekantsleri tuhandete eurode eest nõunikuks võtta.

"Miks keegi ei protesti?" küsib väljaanne European Voice ja kirjutab, et Euroopa Komisjon on teavitanud Euroopa Parlamenti ja nõukogu eurovolinike nõustajatest.

Sellest nähtub, et on volinikke, kes tahavad kalli raha eest nõunikeks võtta oma niigi headel töökohtadel olevaid kaasmaalasi. European Voice ütleb, et neil ei ole pädevust seda vaidlustada, vaid kurvalt pead raputada, kuidas sellised volinike ignorantsed ettevõtmised võivad paista väljapoole.

Üks selliseid volinikke on Andrus Ansip, kes on määranud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka endale tasuliseks nõuandjaks.

Väljaanne ei kahtle Kotka pädevuses, aga küsib, kas see on ikka õige.

"Ettepanekud nõunike määramiseks on Euroopa Komisjon teinud ja nimed esitanud Euroopa Liidu Nõukogule ja Euroopa Parlamendile konsulteerimiseks. Kui konsultatsioonid läbi, nimetab komisjon esitatud kandidaadid ametisse ning nende kohustused algavad tõenäoliselt 1. aprillil 2015," kinnitab Taavi Kotka nõuandjaks valimist ­Andrus Ansipi assistent Hanna Hinrikus.

Kuigi European Voice kirjutab, et Kotka saab nõuandmise eest palka 369 eurot iga päeva eest 20 päeva, ütleb Hinrikus: "Nõunikud ei saa palka. Tasustatakse vaid reisikulud ja päevaraha nõustamisega seotud tundide eest, maksimaalselt 20 päeva eest aastas."

Kes ja mille põhjal Taavi Kotkale just sellise tasu määras, Hinrikus ei vasta.

Ka ei õnnestunud eile õhtul Taavi Kotkalt kommentaari saada, kas sel ajal, kui ta on Ansipi nõuandja Euroopa Komisjoni eelarvest, jookseb tema palk ­ministeeriumis edasi ehk kas asekantsler on nõuandja tööajast.

Taavi Kotka ülesanneteks saaks nõustamine digitaalse ühtse turu ja eriti e-valitsuse teemadel.

European Voice nimetab peale Ansipi kodumaalaste eelistajatena horvaat Neven Mimicat ja Sloveenia saadikut Violeta Bulcit.

Viimane maksab komisjoni eelarvest oma kaasmaalasest professori nõuannete eest 25 päeva, 473 eurot per päev.

Kommentaarid  (43)

20. veebruar 2015 19:20
Siis ei peagi neeger ise kohale sõitma, piisab e mailist.... U'Us maa**ilma kord....valimislubadused ja 15 Euri palgalisa on vaid kahuriliha peibutis, kate sellele millega seal tegelikult tegeldakse
20. veebruar 2015 18:12
Andrus oled parteilane,võta Moskvast.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS