VÕÕRUSTAB VIIMAST ÜRITUST: Reedeks kutsutakse õismäelasi selle kirjaga vaatama koolimaja lammutamist. Kogu komplekti lammutamisele kulub hanke alusel 52 500 eurot. Foto: Mati Hiis
Mattias Tammet 19. veebruar 2015 07:00
"Lammutustöödega alustatakse pidulikult 20. veebruaril kell 12.00. Olete oodatud tunnistama lammutamistööde algust," teavitab Haabersti linnaosa vanem linnaosa elanike postkasti potsatanud kirjas.

"Haabersti linnaosa valitsus on saatnud ikka selliseid teavituskirju elanikele, kui linnaosas alustatakse suuremahuliste töödega," põhjendab kirja linnaosa pressiesindaja Elina Rannaste.

"Kuna meile kirjutati ja helistati seoses selle hoonega iga päev, siis soovisime kirjaga anda elanikele teavet, et mis sellest hoonest saab. Lammutustöödest teavitamise üritus on kirjas ka riigihanke tingimustes ning selle korraldab riigihanke võitja," lisab Rannaste. Tõepoolest: riigihange kohustab töövõtjat ehk lammutajat korraldama oma vahenditest tööde alustamise ürituse umbes 50 inimesele. "Soolased ja magusad suupisted, soojad joogid (tee, kohv, seljanka)," kirjutatakse riigihanke dokumendis.

Ühtlasi lubab kohal olla linnaosa vanem Marek Jürgenson, kes kandideerib riigikogu valimistel Keskerakonna valimisringkonnas nr 1 ehk Haaberstis.

Maja peaks olema lammutatud aprilli lõpuks. Õismäe tee 130 koolimaja on tühjalt seisnud 2011. aastast, kuid on Jürgensoni sõnul täielikult amortiseerunud. Kirjas tunnistab linnaosa vanem, et tühja maja turvamiseks ja kindlustamiseks on kulunud kümneid tuhandeid eurosid, ehitatud metallaed ning suletud loendamatuid kordi puruks pekstud uksi ja aknaid. See näib olevat asjatu, kuivõrd igal kontrollkäigul avastati uusi jälgi sissemurdmistest. Koolimaja on põlenud kümneid kordi.

Mis pärast Õismäe kooli lammutamist saab, pole veel teada, tunnistab Jürgenson. Konkreetseid plaane krundi jaoks pole.

Mustamäel Akadeemia tee 30 asunud kooli lammutamine möödunud sügisel maksis 75 000 eurot. Sinna on kavas ehitada ujula ja spordikeskus.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

kakaakkaka 20. veebruar 2015 08:06
EI ME VÕTAME KÕIK FUCKING KAIKAD JA PEKSAME KÕIK ÕISMÄE RUSSID KASTI,KES SEDA KOOLI KORDUVALT PÕLEMA PISTSID!FUCKING ABORDIJÄÄNUSED!MA EI MÕISTA MIS TOIMUB,MA ÜRITAN TOLERANTNE OLLA,AGA MIS ON FUCKING VIGA RUSSIDEL,ET SELLINE PEAB OLEMA KOGU AEG!MA TEAN AINULT MAKSIMUM KOLME VENELAST KES ON NORMAALSED JA GSRHSRHRSFDHAHR>WJh TÄIESTI JUBE
Ei ole iroonia 19. veebruar 2015 21:11
No aga tegelikult polegi ju nii halb mõte: saab tondilossist lahti ja need, kel antud hoonega mingid emotsioonid seotud, tulevad justkui peiedele.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS