Eesti uudised

Linnaosa vanem kutsub elanikke pidulikule koolilammutamisele (14)

Mattias Tammet, 19. veebruar 2015 07:00
VÕÕRUSTAB VIIMAST ÜRITUST: Reedeks kutsutakse õismäelasi selle kirjaga vaatama koolimaja lammutamist. Kogu komplekti lammutamisele kulub hanke alusel 52 500 eurot. Foto: Mati Hiis
"Lammutustöödega alustatakse pidulikult 20. veebruaril kell 12.00. Olete oodatud tunnistama lammutamistööde algust," teavitab Haabersti linnaosa vanem linnaosa elanike postkasti potsatanud kirjas.

"Haabersti linnaosa valitsus on saatnud ikka selliseid teavituskirju elanikele, kui linnaosas alustatakse suuremahuliste töödega," põhjendab kirja linnaosa pressiesindaja Elina Rannaste.

"Kuna meile kirjutati ja helistati seoses selle hoonega iga päev, siis soovisime kirjaga anda elanikele teavet, et mis sellest hoonest saab. Lammutustöödest teavitamise üritus on kirjas ka riigihanke tingimustes ning selle korraldab riigihanke võitja," lisab Rannaste. Tõepoolest: riigihange kohustab töövõtjat ehk lammutajat korraldama oma vahenditest tööde alustamise ürituse umbes 50 inimesele. "Soolased ja magusad suupisted, soojad joogid (tee, kohv, seljanka)," kirjutatakse riigihanke dokumendis.

Ühtlasi lubab kohal olla linnaosa vanem Marek Jürgenson, kes kandideerib riigikogu valimistel Keskerakonna valimisringkonnas nr 1 ehk Haaberstis.

Maja peaks olema lammutatud aprilli lõpuks. Õismäe tee 130 koolimaja on tühjalt seisnud 2011. aastast, kuid on Jürgensoni sõnul täielikult amortiseerunud. Kirjas tunnistab linnaosa vanem, et tühja maja turvamiseks ja kindlustamiseks on kulunud kümneid tuhandeid eurosid, ehitatud metallaed ning suletud loendamatuid kordi puruks pekstud uksi ja aknaid. See näib olevat asjatu, kuivõrd igal kontrollkäigul avastati uusi jälgi sissemurdmistest. Koolimaja on põlenud kümneid kordi.

Mis pärast Õismäe kooli lammutamist saab, pole veel teada, tunnistab Jürgenson. Konkreetseid plaane krundi jaoks pole.

Mustamäel Akadeemia tee 30 asunud kooli lammutamine möödunud sügisel maksis 75 000 eurot. Sinna on kavas ehitada ujula ja spordikeskus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee