Seisukoht

Seisukoht | Kop-kop, maksuamet! (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 18. veebruar 2015, 17:39
Foto: TEET MALSROOS
Kunagi üheksakümnendatel flirtis maksuamet kaudse maksustamise ideega, et kadedam rahvas oleks saanud välja andma hakata oma naabreid, sugulasi ja kolleege, kel kasina palga kiuste liiga uhke auto, kallis vaip või külmkapis purk kalamarja. Kahjuks või õnneks jäi nõukogudeaegse koputamissüsteemi taastamine ära ning riigil hunnik raha maksudena laekumata.

Nüüd on maksuamet saatnud kirja ettevõttesse, mille auto parkis spordiklubi ees. Ettevõte peab selgitama, miks auto seal seisis ja kuidas see oli seotud ettevõtlusega. Kõlab samamoodi, nagu Andropovi ajal tegi miilits päevasel ajal haaranguid kinosaalides, et tööluuse välja selgitada.

Maksuameti kontroll võib tunduda küll nuhkimisena, kuid samas ametiautodega tehtud juriidilistest trikkidest on kirjutatud piisavalt. Näiteks kuidas maksude optimeerimiseks vormistada auto ettevõtte nimele ja kasutada seda isikliku autona.

Tegelikult peaks maksuamet vähemalt sama jõuliselt tegelema ka riigiasutuste autode ning autokompensatsioonide väljamaksmisega. Kui ametnik kasutab ametiautot vaid kodust tööle sõiduks, poes ja jõusaalis käimiseks, tuleb talt auto lihtsalt ära võtta.

Aga maksuametile jõudu tööle muu hulgas rahvaspordiürituste, supelrandade ja suvelavastuste parklates.

Samal teemal

21. aprill 2015, 18:11
Maksuameti peadirektor: parklates kontrollimine oli viga
19. veebruar 2015, 07:00
Maksuamet jälgib ametiautosid

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee