Eesti uudised

PRESIDENDI KANTSELEI: vabariigi aastapäeval võõrustab presidendipaar üheskoos külalisi. Evelin Ilvesel on sõrmus sõrmes.

Kuhu kadus Evelin Ilvese abielusõrmus? (183)

Karoliina Vasli, 18. veebruar 2015 07:00
TÜHJUS: Pärleid on Evelini käte ümber ohtralt, kuid abielusõrmust ta pühapäeval ei kandnud.Foto: Teet Malrsoos
Presidendi kantselei ütleb, et Evelin Ilves ilmus seltskonda abielusõrmuseta, sest unustas selle pärast trenni uuesti sõrme panna. Samas ei läinud tal meelest üks teine sõrmus, rääkimata värvilistest käepaeltest. 

Möödunud pühapäeva südapäev Kumus. Naeratav esileedi Evelin Ilves kükitab ja ulatab ühele pisipõnnile torditüki. Kaamerad välguvad ja paraadpilt, mis ilmestab heategevusfondi Aitan Lapsi uue projekti "Aitan lapsi kunsti juurde" tutvustamist, ongi sündinud.

 

Või siiski mitte – meedias annavad sel päeval hoopis tooni lähivõtted Evelini kätest. Igasugust idamaist pudi-padi on seal rohkem kui küll, tagatipuks vasaku käe keskmist sõrme ilmestamas suur hõbedakarva sõrmus. Parema käe neljandas sõrmes laiutab aga tühjus – varem ehtis seda abielusõrmus. "Kui Evelin pidas kõnet, siis ta käed ei püsinud hetkegi paigal. Küll ta hõõrus neid kokku, siis jälle tõstis ühte teise peale ja tagasi," kirjeldab üks kumus olnud inimene Õhtulehele.

Samal teemal

Kas ta üritas varjata, et üks sõrmus on puudu? "Ei, ei, seda ei ütleks. Pigem oli ta lihtsalt närviline." 

"Ei mingit saladust!" 

President Toomas Hendrik Ilvest pole kordagi avalikkuse ees abielusõrmuseta nähtud. Sama kehtis siiani Evelinigi kohta. Näiteks möödunud reedel ühte aasta kodu konkursil tunnustatud perekonda külastades oli tal sõrmus sõrmes. Esmaspäeval väisas Evelin aasta kodu parematele auhindade üleandmist ja seal oli sõrmus taas olemas. Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert: "Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves on abielus. Iseseisvuspäeva piduliku kontserdi ja sellele järgneva vastuvõtu kutsed läksid mõlema nimel. Teisisõnu, Jõhvis võõrustab presidendipaar üheskoos külalisi. Evelin Ilves kannab abielusõrmust. Tol päeval, millele te viitate, jäi presidendi abikaasal pärast treeningut sõrmus korraks sõrme tagasi panemata. Sõnaga, ei mingit saladust."

Küsimusele, kas presidendipaaril on praegu kõik hästi, ei saa presidendi kantseleist vastust. Pole ka teada, mis trennis Evelin pühapäeval käis.

Abielu kui Ameerika mäed 

Viimastel aastatel on meedias palju spekuleeritud presidendipaari jahtunud tunnete teemal. Näiteks aastake tagasi presidendi vastuvõtul hoiti käest kinnigi vaid ametliku pildistamise ajal. Mullu augustis jahmatasid avalikkust video ja pildid, kuidas Evelin kohviku Komeet terrassil prantslasest hurmuriga suudles. Pärast seda on Ilveseid avalikult koos nähtud väga harva. Kui president on keskendunud välispoliitiliste suhete arendamisele, siis Evelin käib sõpradega kultuuriüritustel ja esitles oma värsket kokaraamatut. Aastavahetuse paiku aga laadis ta patareisid Kagu-Aasias Kambodžas. Oma peresaaga osas on Ilvesed vaikinud.

Ehete abil kaitse ja lohutus? 

Evelin Ilves kannab viimasel ajal eksootilisi ehteid, mis nõustaja ja osteopaat Ragna Oro-Visteri sõnul viitavad kohale, kus otsitakse-saadakse hingepidet, kaitset ja lohutust. "Punased paelad on soovid-taotlused ja kui suhted abielus peavad võtma uut taset, siis on mõistlik ennast aidata ehetega," nendib ta pühapäevaseid pilte vaadates.

Abielusõrmuse kandmise kohta ütleb ta, et suhtes on kaks osapoolt, ja kuni pole lahku mindud, on ühine areng ikkagi, olenemata sellest, kas sõrmus on sõrmes või ei. "Pole negatiivset ja positiivset, on vaid kogemused. Nüüd, kus paljud eestlased vaatavad India ja Aasia uskude poole anuvate ootustega, siis miks ka mitte Evelinil läbida see peatükk selles elus. Ehk aitab see laiendada elu vaatenurka. Sõrmused ja kristallid-kivikesed kõik toetavad arengut selles suunas, kus inimene on oma taotluse visanud." 

Nõid Nastja: Evelin ei peakski laulatussõrmust kandma 

Nõid Nastja vaatab Evelinist tehtud pühapäevaseid pilte ja hindab, et eheteküllus näitab esileedi emotsionaalsust. "See on nagu lõhnaõli, mida rohkem, seda emotsionaalsem naine."

Ta hindab, et ehted pole klassikalised, pigem meenutavad amulette ja midagi väga originaalset. "Näitab armastust vabaduse ja kõige ebatavalise vastu. Ja alateadlikult või teadlikult valib ta kive, mis toovad armastust ja naiseõnne."

Abielusõrmuse puudumise kohta leiab Nastja, et Evelin võiks seda mitte kanda isegi siis, kui Toomas Hendrikuga oleks kõik hästi. "Ta (Evelin – toim) kaldub olema nii kaugel kõikidest standarditest ja armastab mitte jälgida stereotüüpe."

Õhtulehe aastalõpuhoroskoobis märkis Nastja, et Evelini elus on mitu abielu ja ka praegune liit Toomas Hendrikuga ei jää viimaseks. 

1997. veebruaris rändasid Eesti parlamendiliikmed Türki Istanbuli. Alles neli kuud varem Viljaga abiellunud Edgar Savisaar suutis oma laulatussõrmuse saadikute ööbimispaigas hotellis Inter-Continental ära kaotada. Liivimaa Kuller kirjutas, et teised reisilised rääkisid, kuidas närviline Savisaar hotellis ringi käis ja kesiselt inglise keelt purssivalt personalilt tungivalt kadunud sõrmust tagasi nõudis. "Iga inimene on mures, kui tema sõrmus on kadunud," arvas delegatsiooni kuulunud Siim Kallas.

Luksushotelli kadunud asjade osakonnast öeldi mõni aeg hiljem ajakirjanikule, et kahjuks pole sõrmus graveeringuga "Vilja" kuskilt päevavalgele tulnud.

Kui Muusik Erich Krieger omal ajal pärast abiellumist värske kaasaga Käsmus suvitas, kaotas ta rannas abielusõrmuse ära. "Reet veel ütles, et ega see hea märk ole, et nüüd läheme lahku," on Krieger öelnud. Paari aasta pärast nad läksidki lahku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee