Eesti uudised

KOMISJON: Savisaare jõulutervitust ei saa hinnata valimisreklaamiks (17)

Siim Randla, 18. veebruar 2015 07:00
Kuna Tallinna linnapea Edgar Savisaare jõulutervituses, kus ta kehastus Tondiraba jäähallis supermeheks, puuduvad tunnused, mis viitaksid valimistele või konkreetsele erakonnale, ei saa komisjon täiendava ekspertiisita väita, et see on valimisreklaam ja keelatud annetus, teatas erakondade rahastamise järelevalve komisjon vastuseks sotsiaaldemokraatidele. 

Sotsid pöördusid ERJK poole taotlusega, milles sooviti neilt hinnangut, kas Tallinna linnavalitsuse 2014. aasta jõulutervitus on Keskerakonna esimehe valimiskampaania ja kas nimetatud juhtumi puhul on erakonnaseaduse mõistes tegemist keelatud annetusega.

Komisjon leidis, et neile esitatud teabe põhjal puudub alus pidada seda Edgar Savisaare valimiskampaaniaks, ütles komisjoni aseesimees Kaarel Tarand. Seda muu hulgas põhjusel, et kohalike omavalitsuste, sh ka Tallinna linnavalitsuse jõulutervitused on tavapärased ja neid tehakse sõltumata valimistest. Seepärast pole komisjonil põhjust kohaliku omavalitsuse juhi jõulutervitust, ka Edgar Savisaare oma, käsitleda valimistega seotud tegevusena.

Samal teemal

16.02.2015
Keskerakonna reklaami uurimiseks otsitakse sõltumatut eksperti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee