Eesti uudised

Liviko kaebas Põllumajandusministeeriumi kohtusse 

Toimetas Sander Silm, 17. veebruar 2015 19:22
Foto: Toomas Huik / Postimees
AS Liviko palus kohtul tühistada põllumajandusministri käskkirja geograafilise tähise Estonian Vodka registreerimise taotluse edastamise kohta Euroopa Komisjonile ning taotles esialgset õiguskaitset.

Ministri käskkiri riivab Põhiseaduse vastaselt AS-ile Liviko kuuluvate kaubamärkide "Estonian Vodka" ja "Viru Valge Estonian Vodka" varaliste õiguste kasutamist, teatas ettevõte.

Samal teemal

AS Liviko õiguskaitse taotlus puudutab muuhulgas Eesti tuntuima ja enim eksporditava kvaliteetviina Viru Valge kaubamärgi kaitset.

AS Liviko kaebuses Tallinna Halduskohtule seisab muuhulgas, et põllumajandusministri käskkirja näol on tegemist kaubamärkide ja nendega seotud varaliste õiguste ehk AS Liviko omandi varjatud ja lubamatu sundvõõrandamisega Põhiseaduse mõttes. Ministri käskkiri on vastuolus Põhiseadusega ning viib rakendamisel konkurentsiõiguse ja Euroopa Liidu õiguse rikkumiseni.

"Kahtlemata ei ole omandi sundvõõrandamine vajalik Eesti traditsioonilise viina tootmise väärtustamiseks, mis on geograafilise tähise taotlemise eesmärgina välja toodud," ütles AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Kaebus toob välja, et käskkirjaga välistatakse Estonian Vodka tähist kandvate toodete turustamine kõikide muude isikute poolt peale tähise taotleja Estonian Spirit OÜ.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee