Kalamaja ja kesklinna piiril asuv Kultuurikatel pakub inspireerivat ruumi nii loometegevuse edendamiseks kui sündmuste korraldamiseks.Foto: facebook.com/pages/KultuuriKatel
Toimetas Kaspar Käänik 17. veebruar 2015 15:39
18. veebruaril käivitatakse Kultuurikatel. Esmalt täidetakse tegevustega Kultuurikatla ilmekaim ruum – Katelde saal, MakerLab ning Helistuudio. Sügisest on loometegevuseks avatud kogu maja.

Esimeses etapis avatakse ligikaudu 700 ruutmeetri suurune Katelde saal. Saali erilisust ja endise elektrijaama tööstuslikku iseloomu rõhutavad ruumi keskel asuvad hiidkatlad, mis on restaureeritud ning säilitatud oma ehedal kujul. Ruumi ainulaadne atmosfäär ning kõrgus loovad suurepärased tingimused nii kontsertide, festivalide, etenduste, näituste, seminaride kui galaõhtute läbiviimiseks.

Avatakse ka Koridorklubi ehk keldrikorruse saal sündmuste korraldamiseks ning loomelaborid MakerLab ja Helistuudio.

Seni ajutisel pinnal tegutsenud MakerLab kolitakse Heina tänava ruumidest Kultuurikatlasse, et seal tegevustega aktiivselt jätkata. MakerLab on universaalne töötuba, mille uksed on avatud meisterdajatele ja loovisikutele, kes soovivad luua prototüüpe või toota väikeseeria tooteid, Helistuudio aga töötuba helide salvestamiseks ja töötlemiseks.

1913. aastal alustas tänase Kultuurikatla kohal tööd elektrijaam, mis tootis linnale elektrit ligikaudu 66 aastat. 2007. aastal otsustati endise elektrijaama katlamaja kompleks, tänane Kultuurikatel, võtta kultuurimälestisena kaitse alla. 2009. aastal kuulutas kultuuriväärtuste amet välja Kultuurikatla arhitektuurse ideekonkursi ning 2010. aastal alustati rekonstrueerimisega.

Kõik huvilised on kutsutud 18. veebruaril kell 20 tasuta peole, kus esineb ansambel Daniel Levi.