Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Pärnusse rannajalgpalli suurvõistluse toova hispaanlase arvates pole MMi korraldamine võimatu (3)

Merili Luuk, Pärnu, 17. veebruar 2015 15:09
Gabino RenalesFoto: Teet Malsroos
Eestis 20.-23. augustini rannajalgpalli Euroliiga superfinaali korraldava FIFA rannajalgpalli tegevjuht Gabino Renales sõnas Õhtulehele, et Pärnu valiti korraldajaks oma teistsuguse eksootilisuse poolest. 

"Tahame rannajalgpalli tuua igasse nurka, kus tegeletakse jalgpalli või rannajalgpalliga. Kui seni on Pärnu võõrustanud kohalikke meistrivõistlusi, siis tahtsime seekord neid tunnustada Euroliiga superfinaaliga. Loomulikult on see meile väljakutse, kuid tahame rannajalgpalli tuua igale poole Euroopasse. Seetõttu olemegi siin, et avastada uusi territooriume," rääkis hispaanlane Õhtulehele.

Samal teemal

Eesti pikem perspektiiv on korraldada tulevikus rannajalgpalli MM. Renalese arvates pole see võimatu. "MM on teistsugune võistlus. See on pikk protsess, sest mitu riiki tahavad korraldusõigust. Kuid kunagi ei tea - miks mitte (võiks Eesti seda korraldada - toim)?. Esimene samm on organiseerida siin hea superliiga finaal. See on tähtis, et linn ja fännid toetaksid seda ettevõtmist. Ootame seda väga!"

Üldises plaanis on superliiga näol tegemist väga kõva võistlusega. "Euroopa on tugevaima konkurentsiga maailmajagu, siia tulevad parimad meeskonnad. Venemaa on valitsev maailmameister, Itaalia ja Portugal on tiitleid võitnud. Euroopa on sitke piirkond. Ootame Eestis ja Pärnus tugevat võistlust, see on hea koht, kus hooaega lõpetada!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee