Kuna mina hakkan märtsist tööd rabama ja seetõttu tuli mõte Mari kaheks päevaks nädalaks hoidu panna. Mitte, et ämm hakkama ei saaks, aga ikkagi on tal ka mõnusam, kui saab paar päeva Marivabalt olla.

Kuigi minul hakkab olema 4 tööpäeva nädalas, kus tuleb kohal käia, siis mõtlesin ma sellise plaani: teisipäeviti Mari hoid, kolmapäeval mina kodus, neljapäev jälle Mari hoidu. Siis on tal nn pikk nädalavahetus, ehk siis reedest-teisipäevani on kodus. 

Usun, et need kaks päeva nädalas ei tee midagi hullu, vastupidi, Mariga tegeletakse seal nii-nii palju. Ma hakkasingi seal juurdlema, et miks üldse mõni arvab, et hoid lastele halb on.

Ehk tõesti viis täispikka päeva nädalas oleks alguseks nii palju, sest Marike on alles nii pisike. Samas arenevad lapsed üheskoos palju kiiremini ja ma olen juba nii põnevil, et kuidas Marikene seal üksi hakkama saab ja mida ära õpib. 

Üksi ma teda loomulikult kohe ei jäta. Veebruari lõpus hakkame siis harjutama. Alguses olen temaga paar tundi seal koos ja läheme koju. Siis juba jätan näiteks tunnikeseks üksi ja lähme siis koju. Eks näis, kuidas Mari hakkama saab ja vastu peab, aga ta on mul ju nii tubli nööbike, et ma usun, et mingit probleemi ei ole.

Täna käisime siis ka seal lapsi piilumas. Te oleksite pidanud Mari nägu nägema! “Appi, kas tõesti on olemas niiiiii palju lapsi,” naeris Mari kõiki patsutades. Eriti meeldisid Marile poisid, tüdrukud jätsid veidi külmemaks.

Lõpuks tuli muidugi jonn peale, sest uneaeg kippus ligi, aga minu meelest läks esimese korra kohta väga hästi ja koht meeldis mulle küll väga.

Esiteks rääkis juhataja, et teinekord teevad õpetajad päeva jooksul pilte, nõnda saavad vanemad Facebookist suht jooksvalt jälgida, mis parasjagu rühmas toimub. Seal nad siis meisterdavad koos, laulavad, tantsivad, söövad, magavad ja õpivad teineteise pealt.

Meie valisime siis hoiuks Väike Päike lastehoiu, kesklinna oma, sest see asub üsna mu töökoha lähedal. Seega on hea laps enne tööd hoidu viia ja pärast kaasa krabada. Kaks päeva nädalas maksab 210 eurot, kuid sellest 124 eurot maksab Tallinna linn iga kuu lõpp meile tagasi. Samas Viimsi vald maksab tunduvalt rohkem, oleneb, kuhu sa sisse kirjutatud oled. 

Lisaks tuleb maksta veel kolm eurot päevas toiduraha. Kokku teeb see siis umbes 110 eurot kuus, mis ei ole minu meelest üldse liiga suur summa. Eriti kui arvestada, et kui ma tööle ei lähe, oleksime me nagunii megamiinuses, siis ei ole see 100 eurot mu palgast maha võtta just suurim kulutus. Ma ei tea isegi, miks mul oli arvamus, et hoiud maksavad mingi 300 euri kuus…Keegi nagu kirjutas kuskil? Ah, kes teab.

Lõpetuseks uurin siis, et kui vanalt teie oma lapsed hoidu panete/panite? Millise hoiu valisite ja kui palju see maksab?

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
Kui vana  /   08:56, 26. veebr 2015
tal see lapps on?
M
mio  /   16:54, 20. veebr 2015
ei saa küll alati väita et lapsed arenevad kuskil hoius üheskoos kiiremini. minu lastest pole ükski lastaias või hoius käinud, maha jäänud pole nad ka kindlasti ning rääkima hakkasid tublisti varem kui paljud lasteaialapsed, muud oskused lisandusid hiljem samuti, õpetasin neid ise, suhtlesin nendega palju, väljaspool kodu käisime regulaarselt vaid lauluringis. võimalusel ei paneks alla 3aastast last mitte kusagile hoidu, isegi paariks päevaks mitte.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis