Valimised

Keskerakonna reklaami uurimiseks otsitakse sõltumatut eksperti (12)

Eesti Päevaleht, 16. veebruar 2015 08:26
Priit Kutseri välireklaam Vene Eragümnaasiumi fassaadil 2013. aasta augustis.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Riigiprokuratuur otsib eksperti, et hinnata, kas Tallinna linna valimiseelne reklaamitegevus on tegelikult olnud Keskerakonna reklaam Tallinna maksumaksja raha eest ning pole võimatu, et semiootilist analüüsi tegev ekspert tuleb prokuratuuril tellida välismaalt.

Riigiprokuratuuri avalike suhete juhi Kadri Tammai sõnul otsitakse Eestist või mõnest välisriigist sõltumatut eksperti, kes teeks kriminaalmenetluse käigus analüüsitavatele reklaamidele semiootilise ekspertiisi.

Samal teemal

Riigiprokuratuur alustas möödunud aastal erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) avalduse alusel kriminaaluurimist, et kontrollida, kas Tallinna linnavalitsuses pole pööratud neile usaldatud vara ebaseaduslikult enda või kolmanda isiku kasuks.

ERJK tähelepanu alla sattus mitu 2013. aasta kohalike valimiste eelset nn teavituskampaaniat, kus osalesid näiteks linnapea Edgar Savisaar, abilinnapea Arvo Sarapuu, linnaametnik Jaanus Mutli, Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi ja tema asetäitja Priit Kutser.

Tallinna linna raha väärkasutusele juhtis jaanuaris tähelepanu ka riigikontroll, kes tuvastas oma auditis, et 2013. aastal kulutati valimisreklaamina mõistetavatele teavitustele linna eelarvest ligikaudu 337 000 eurot ning sealjuures kulutati rahast märkimisväärne osa just valimiseelsel ajal.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee