Eesti uudised

Pojaga eliitkoolikatsetel käinud ema: ta arvutab vabalt 10 000 piires!

Teele Talve, 16. veebruar 2015 07:00

116 KOMMENTAARI

n
No/ 17. veebruar 2015 11:31
j
ja ise sa veel uhkustad,et oled oma lapsest teinud TSIRKUSEHOBUSE/ 16. veebruar 2015 20:18
No ei ole need lapsed nii andekad,vaid treenitud ja kümnendaks eluaastaks närvihaiglas Loomi kaitseb loomakaitseseadus, lapsi mitte keegi, auahne ema on KURJATEGIJA
k
Kui/ 16. veebruar 2015 19:38
see laps nii tark on, miks see ema sellise debiilse näoga on?
s
Sikstus/ 16. veebruar 2015 17:43
vaenelaps kus ta vaene on aga trilli saanud
n
naine/ 16. veebruar 2015 14:15
Küll on siin palju kadedaid inimesi. On juba vana tõde, et nimi meest ei riku - milleks selline ilkumine?
Mis puutub lapse võimetesse, siis ei ole selles midagi halba, vaid vastupidi! Kui su enda seda veel ei oska, siis pole vaja vihastada teiste peale. Lapsed ongi erinevad ja soovivad erinevaid asju. Ja talle meeldib matemaatika, mis siis sellest? Kõike ei õpetata lapsele läbi tuupimise, seda saab teha ka läbi mängu. Ma siinkohal kiidaks hoopis vanemaid, kes on ise leidlikud olnud:)
n
naine/ 16. veebruar 2015 14:11
Näen siin väga palju kadedaid inimesi. Ammu on öeldud, et ega nimi meest ei riku. Ja see, et poiss arvutab, oskab inglise keelt ja hästi lugeda.. mis selles halba on? Ei pea olema kade, kui sinu laps nii hästi ei oska. Lapsed ongi erinevad, kuid mõnda asja saab vanem ka ise suunata - ja mitte sundides, vaid ka läbi mängu:) Mina kiidan hoopis vanemaid, kes on olnud ise tublid, leidlikud ja soovivad enda lapsele parimat:)
t
ta laulab / 17. veebruar 2015 03:23
m
milleks see teema.....!?/ 16. veebruar 2015 13:20
Ühesõnaga sinu laps on tark ja teised kõik on lollid , saite pildile ja meediasse.........
k
kahju/ 16. veebruar 2015 13:27
et SINA sellest sedasi välja loed ja ennast puudutatuna tunned
p
piitsa-prääniku stiilinäide/ 16. veebruar 2015 12:54
Ja mõelda vaid kui nii edasi siis mitme piires ta keskkooli lõpuks arvutada oskab... tubli laps-liiga tark-istu kaks...

k
Kurb:(/ 16. veebruar 2015 12:19
ma ei imesta, kui palju on kadedaid inimesi eestlaste seas..Alles oli see 5 aastane lasteaiapoiss, kes rääkis eakaaslastest tunduvalt arukamat, mõistlikku ja kaalutletud juttu ja soovis arhitektiks saada, kui juba eestlased halvustamisega platsis: oi, küll on nõme ja väike vanainimene ja mis kõik. Väga elurõõmus ja õnnelik poiss oli ja koh enäha, et vanemad tegelevad temaga, selgitavad asju, teevad palju koos! Ja nüüd sama: Kadestatakse väga alatul moel neid, kelle lapsed ongi andekamad. Aga miks nad on? Kadetsejad saaksid ise täpselt sama teha ja oma lastele sama keskkonna luua, aga kas ei viitsita või ollakse ka ise nii rumalad, et ei saada aru, mis last arendab ja see "pärandatakse" ahelana edasi...sealt sirguvadki harimata ehitajad, kes Soome tööle siirduvad.
a
Aga vaat!/ 16. veebruar 2015 12:58
Ei ole sugugi kõik väljamaal lihttöö tegijad harimatud - statistika oleks huvitav, aga ei ole sellist näinud ja ülikoolidiplomiga inimesi kohtasin seal (ka ise olen sellise saanud) päris hulga, seda nii eestlaste kui leedukate kui poolakate hulgas. Mitte et nad enamuses oleksid, aga vähe neid ka ei olnud. Ega siis läbikäidud koolid midagi taga. Ja vastupidi: on ju ka selliseid paadunud küprokeid, kes natuke sealpool töötavad ja siis siin oma sõnutsi tšillivad...
n
nuujahh/ 16. veebruar 2015 13:13
No ei olegi, aga enamuses läheb see harimatus siiski peresiseselt edasi ja harimata mats väga asjalikku töökohta ei leia, põhiliselt lihttöö. Aga haritud inimesel on valik, kas ta läheb välismaale lihttööle või kõrgemale kohale- ise tunnetab ja otsustab ja valib, see on oluline! Harimata inimene ei saa midagi valida, saab ainult kahetseda, et vanematest eeskuju polnd
6
6petajale/ 16. veebruar 2015 11:57
Lgp Õpetaja.vahest pole kasu sellest et väike kool ja laps õpib hästi.Minu laps esuutnud p6hikoolis 6ppida.vaid klassikursust kordama jäedes otsustasime et paneme Gümnaasiumi.ja lapsele sobib gymnaasium paremini
r
rebane/ 16. veebruar 2015 11:43
Miks halvustada?
Rääkige parem oma kogemusest: kuidas teie olete oma lastega tegelenud, mida neile õpetanud, milliseid eesmärke neile seadnud?
Veeb on täis igasuguseid lastele mõeldud lehekülgi, mida koos lapsega teha, milliseid huvitavaid lehekülgi olete leidnud teie? Isegi raamatupoest leiab töövihikuid, mida võib aeg-ajalt ajaviiteks täita. Ja õnneks on olemas raamatukogud, kust saab koormate viisi raamatuid koju vedada.
Pigem rõõmustage, et mõnigi ema võtab vaevaks oma lapsega suhelda, mitte ei jäta kogu jutuajamist vaid lasteaiatädide rõõmuks.
Mis eliitkoolide õpetamisviisidese puutub, siis kurb on see, et ka nendes ei ole keskmisest taibukamatel lastel esimestel aastatel midagi teha. Ikkagi arvutavad nad esimeses klassis esialgu vaid kahekümne piires. Ja aabitsa peavad samuti läbi võtma, kuigi loevad kodus juba pottereid. Või käib see Tallinna koolides siiski teisiti? Võõrkeel tuleb küll kohe, aga sealgi pole alguses sageli enam midagi õppida.
Nii et, ärgem tänitagem ühe tubli ema kallal, kellele saatus on kinkinud taibuka lapse. Arutlegem pigem laste õpetamise üle (kuidas seda tehakse kodus, lasteaias või koolis, ja kuidas seda võiks teha).
l
Laste õpetamise/ 16. veebruar 2015 13:11
üle arutlemiseks on igatsugu veebipaiku, Haridusfoorum näiteks. Õhtulehe kommentaarium kindlasti õige koht ei ole, nagu ka Delfi vms oma.
a
arutletakse/ 16. veebruar 2015 13:15
ikka vastavalt teemale. Koolikatsed, lapse oskused jne. Täitsa õige artikkel, kus neid asju arutada. Kes end puudutatuna tunneb ja mõru maitse suus, ärgu lugegu.
m
Mis/ 16. veebruar 2015 13:53
mõru maitse? See artikkel kaob varsti teiste taha ja kogu lugu, õiges foorumis saab asjalike teemade (või ka mitteasjalike, vahet pole) üle pikemalt mõtteid vahetada.
m
Merike/ 16. veebruar 2015 15:39
Koolieelses lapse töö on mäng.
j
Jah, aga.../ 16. veebruar 2015 15:58
...mitte ainult mäng! Last tuleb ka kasvatada, õpetada, suunata ja teatud vanuses ka kooliks natukenegi ettevalmistada! Eelkooliealisele lapsele ei tee kohe mitte kuidagi paha, kui 10 minutit tema mängurohkest päevast võtaksid vanemad tema õpetamiseks, mingi uue põneva asja tutvustamiseks jne. Laiskade vanemate enesekaitse on raiuda: mäng on lapse töö ja seda esimese klassini välja...uskuge, sellisel lapsel ei saa koolis just lihtne olema.
7
75 Piir geniaalsuse ja hulluse vahel on väga õhuke!/ 16. veebruar 2015 11:25
Minu 4 aastane sugulane luges pilku peale visates ilma veerimata Eestimaa Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei,Ma olin imestusest keeletu,et ta pakse raamatuid soravalt luges.Aga hiljem selgus,et tal on raske Asbergeri tõbi ja nüüd 25 aastaselt on tal sotsialiseerumisega suuri raskusi ja iseseisvaks eluks sobimatu.
a
Anneli/ 16. veebruar 2015 11:03
Armsad ajakirjanikud! Palun saage kord aru, et teemadel: koolikatsed, eliitkoolid jms ei ole vaja kirjutada! See on ju selge, et 80% inimestest on nö tavalised lapsevanemad, kes ei anna aru, et lapsega/lastega tuleb TEGELDA- see on lapsevanema kohustus! Selle hulka käib kindlasti oma lapse jälgimine, kui ta areneb ja tema tugevate külgede märkamine ning arendamine. Kui varakult jääb märkamata, milles laps andekas on (eelkoolieas tavaliselt), siis need oskused pidurduvad ja laps taandareneb. Lihtsam on ju laps teleka või arvuti ette panna- las mängib mänge ja rikub silmi, suva. Tegelikkuses laps kindlasti tahaks vanematega asju arutada ja midagi arendavat teha, kuid seda pidurdatakse..Paljudes lastes on peidus palju rohkem, kui lihtsalt oskus sihitult ringi joosta ja arvutihiirt liigutada, lihtsalt vanemad ei viitsi selleni jõuda. Ja sundimine ning oma lapse märkamine on 2 eri asja! Seega, kui need laisad vanemad loevad, et keegi kusagil on tubli, hakataksegi kadetsema ja halvustama. Miks? Sest endal on okas südames ja see, kulla inimesed on juba teie tragöödia:)
e
Eelkooliiga / 16. veebruar 2015 11:13
ei näita veel mingeid andeid - kuidas kuramus sa 4-5-aastases tulevase eksperimentaalfüüsiku või tehnikadoktori ära peaks tundma? Arvuti pole ka nii kuradist ühti, tean paari viieaastast peavalutekitajat, kes mängimise asemel arvuti koost lahti võtsid ja isa-ema piinasid küsimustega, millele need vastata ei osanud:) OK, nüüdseks on see (IT muidugi, mitte arvutite lõhkumine) nende igapäevatöö - no see oleks nüüd siis üks näiteist, kus anne ilmnes varakult... Jne, jne.
E
-K-/ 16. veebruar 2015 11:28
Eelkooliiga just näitabki! Seda jah mitte, mis lapsest lõpuks sirgub, kas president, tuumafüüsik või kokk, küll aga mõningaid asju: kas meeldib laulda ja peab ka viisi (milleks siis ignoreerida, kui saab lauluringi panna?), äkki on väga aktiivne ja füüsiliselt vilgas (alustuseks mõni vahva trenn valida , võib-olla ongi selline, kellele võõrkeelsed sõnad/laused kergesti meelde jäävad? Äkki arvutab oma autosid ja nukusid kokku? Selliseid elementaarseid asju võiks iga lapsevanem märgata ja otsustada, kuidas ja missuguses suunas (mänguga pooleks) neid tugevusi edasi arendada!
e
Ega/ 16. veebruar 2015 11:46
need siis anded ole! Mõni oskab laulda ja mõni mitte - mina näiteks oskasin (mäletan ise ka), aga ei ole laulja! Füüsiliselt vilgas ei olnud, aga füüsilist tööd on saanud elus küllalt teha. Muidugi märkab enamus lapsevanemaid selliseid asju!
v
vanaema Merle/ 16. veebruar 2015 12:07
Egale ütleksin nii palju, et need just anded ongi, milles üks laps on andekas, aga paljud temavanused mitte. Kõik ei ole ju lauljad, kõik ei ole farmatseudid jne. Mõned on ja omal alal väga head. Ei ole mõistlik kirjutada, et oskasid laulda, aga lauljat ei saanud. Ja siis? Inimene valib täiskasvanuna ise oma suuna, mida tema tahab teha. Olen kindel, et on palju arste, kes oskavad laulda ja aednikke, kes oskavad romaane kirjutada jne jne. Olen üleskasvatanud 2 last ja praeguseks olen vanaema ning ütlen sulle nii palju, et see sinu muidugi on tänases päevas väga ligadi-logadi, pigem mitta. Enamus lapsevanemaid justnimelt ei märka, ega taha märgata.! Valus on tunnistada, aga lapsed pannakse juba 4 aastaselt arvuti taha mängima, vanemad panevad kusjuures. Suvekodus on minu lapselapsega sama vana laps naabriks. Kui meie läksime ratastega sõitma, linde jälgima või metsmaasikaid korjama, siis naabripoiss eelistas suurema osa ajast arvutimänge mängida, suvel. Kui päris tegevustele (arendavatele) eelistatakse asja, mis pärsib suhtlemist, siis on midagi väga valesti...
v
vanaemale/ 16. veebruar 2015 12:41
Nii hea, et Teie-taolisi vanaemasid ja vanemaid veel leidub!!! Mis puudutab linde, siis minu tütrel olid 5 aastaselt suurem osa linnuliike, taimi, putukaid, lilli selged ja seda oli vahva kuulata ning näha! Elame Tartu lähedal, maal. Kuna see osutus talle suureks huviks, hakkasid sõbrad-tuttavad kinkima lihtsamaid entsüklopeediaid jms. Selliseid PÄRIS tegevusi tulebki lastega teha ja millal siis veel, kui mitte enne kooli? Olen kindel, et erinevaid päristegevusi tehes selgub nii mõnegi lapse huvi konkreetsete asjade või suundade kohta. Tütar mul juba 3 klassis ja arvuti sai alles 2 klassis, kuna koolitööde jaoks tarvis. Eks mängib aeg ajalt ka mänge, aga mul on siiralt hea meel, et enne seda oleme jõudnud nii palju teha ja avastada ja oma last paremini tundma õppinud!
e
EI-ei!/ 16. veebruar 2015 13:07
Mis te nüüd nii valuliselt siis! Tahate imelastesse oma peres uskuda, siis uskuge, kelle asi see on! Mina jälle ütlen, et märkavad - enamus vanemaid, tähendab, oma laste võimeid suurepäraselt. Kes ei märka, neil ei ole ilmsesti praeguses situatsioonis rahateenimise kõrvalt aega - mida ei saa neile KA kuidagi süüks panna, kuna massimeedia surub sellist mudelit vägisi peale. Nüüd siis veel UUE PÕHJAMAA kontseptsioon ka (et külm, aga muidu nagu Indias - ärge tulge ütlema, et seal ei ole võimalik jõukaks saada, on küll ja mõni ju saabki!), mis peaks vanemaid lastest veel rohkem võõrandama... Ah, ei taha kohe lahata selliseid asju!
e
Egale/ 16. veebruar 2015 13:21
Kõigist ei peagi lauljaid saama:D Kõigist, kes poksiternnis käinud ei pea poksijaid saama, balletiringis käinutest ei pea saama baleriine. Me ei ela jaapanis, kus juba sündides pannakse paika, kes lapsest suurena saama peab! Aga ükski neist aladest, milles laps on andekas ja mida ta on süvendatult õppinud/harrastanud, ei jookse päris kindlasti mööda külgi maha! Küll aga laps, kes 3-4 aastasena arvuti taha istutatakse ja telekat vaadates uinub, kaotab väga palju, mida hiljem enam taastada ei ole võimalik
r
Raha teenimise kõrvalt?/ 16. veebruar 2015 13:24
Kallis inimene, ütle, KUI palju seda raha siis on tarvis kokku ajada, et raha teenimise kõrvalt OMA lapse jaoks aega ei jää? See on sinu arvates mõni vabandus? Kui on rahaliselt kasin seis, siis pole tarvis lapsi muretseda selleks, et sul nende märkamiseks aega ei oleks. Katsu elada vastavalt oma võimalustele.
n
Nuuh/ 16. veebruar 2015 13:40
Niimoodi arutledes jääks siinmail mingi pooled lapsed sündimata - ise ma muuseas ei kavatsegi neid enam soetada, aastaidki juba nii palju ja lapsed suured, aga ma ju ometi näen, mis sünnib! Läbi kitsa toru endale meelepäraseid asju vahtida oleks muidugi äärmiselt lõõgastav, aga võtke teadmiseks, et igaüks nii ei suuda - ja tore ongi!
e
et ei suuda siis mida?/ 16. veebruar 2015 13:54
Iseendale oma võimalusi tunnistada? Mitut last ma oma sissetulekuga suudan üleval pidada? Kas mul enda töö ja tegemiste kõrvalt jääb aega ka last kasvatada ja temaga tegelda?
m
Ma justkui kirjutasin/ 16. veebruar 2015 14:13
et minu lapsed on täiskasvanud. Mida ei suuda? Ei suuda silmi kinni pigistada tõsiasja ees, et kui kõik teie moodi mõtleksid, oleksid pooled lapsed Eestis nii viimase viie-kuue aasta jooksul sündimata jäänud. Minul oli võimalusi küll ja need said ka ära kasutatud, ehk isegi puudulikult. Aga võtan väita, et keskeltläbi on siinmail lähenemine väga vale - ja küll tühjaksjäänud maa täitub uuesti, iseasi, mis keelt need uued räägivad ja mis värvi nad on. Ja ka see võiks huvi pakkuda, et ega nad sotsiaaldarvinistidele erandit tee, kui kellelegi neist pähe kargab, et tegelikult oleks maa vaja neist endistest hoopis puhtaks saada...
t
Teeline/ 16. veebruar 2015 20:19
Et siis tõmbame punase joone. Kelle palk on joone all, need steriliseerida, et nad jumalapärast kogemata ühtegi last ei sünnitaks. Millegipärast on aga silma jäänud, kui vähesed erandid välja arvata, et just neil rikastel ja ilusatel on vähe lapsi. Aga neid siis veetakse ka igal võimalikul juhul püünele.
a
Annelile/ 16. veebruar 2015 12:11
Pole okast südames ja ei kadesta , sest endal on väga OK laps, kellega ka tegelen, kuid... ei saa aru, mis sunnib ühta ema niimoodi ajakirjanduses esinema , oma lapse pilti eksponeerima ja last taevani kiitma - 6-7 aastane peabki lugema , arvukatel( ! ) välisreisidel ei ole laps inglise keelt omandanud ( kuulates, kuidas vanemad suhtlevad? ) ja 10000 piires arvutamine? - nojah , miks just 10000, mitte näiteks 50000 - mis erinevus siin on? Ei meeldi sellised BMW - sid eksponeerivad vanemad .
M
?/ 16. veebruar 2015 12:26
Mm, miks te arvate, et see ema ise ajakirjandusse rääkima läks?? Meediat tundva inimesena võin teid valgustada, et ilmselt toimetajad kuulsid, et nädalavahetusel on koolides katsed ja antigi ajakirjanikele ülesanne kätte: Minge passige koolide juures ja püüdke mõni kinni, et intekat saada. Kõige tõenäolisem stsenaarium. Aga selline õelutsemine on eriliselt mage! Mida külvad, seda lõikad, eks iga lapsevanem näeb lapse sirgudes keda või mida ta on kasvatanud ja kui uhke ta oma lapse üle saab olla, kui palju laps temaga üleüldse veel täiskasvanud inimesena suhtleb! Kui tullakse oma vanemaid vastumeelselt vaatama ainult kohustuslikel pühadel, sünnipäevad, jõulud ja kiiret minekut tehakse, eks siis on aega kahetseda, et küllap ma tegin kasvatamisel m i n g i vea!
v
vt. eelmine kommentaar/ 16. veebruar 2015 12:39
Emal on võimalus keelduda ! Aga igal aastal on emasid, kes ise koolide juures olevatele ajakirjanikele külje alla ujuvad.
a
16. veebruar 2015 12:40
Ahaa, et kõik lapsevanemad, kelle laps eliitkooli ei pürgi, on "nö tavalised lapsevanemad", kes lapsega ei tegele ja kelle lapsest ei kasva mittekeegi? Sa pole ka siis ju ka eriti terav pliiats kui sihukest jaburdust kirjutad, millises koolis sa ise õppisid? Kas äkki eliitkoolis?
õ
Õpi lugema:-))/ 16. veebruar 2015 12:47
Ma ei näe, et keegi oleks oma kommentaaris sedasi öelnud, Lugesin välja ühest, et kes om alapsega tegelda ei viitsi on tavalised lapsevanemad, vahet pole, millises koolis kellegi laps käib. Märgata oma last ja tema oskusi ning kui on, siis andeid on lapsevanema kohus. Kool kooliks. Lapse areng ja kõik edaspidine saab alguse KODUST!
n
16. veebruar 2015 15:39
Nojah, selge, kõik, kes oma last eliitkooli ei pane, on "tavalised" lapsevanemad ja need, kes panevad, on ebatavalised.
e
eesti ema/ 16. veebruar 2015 11:01
seks et reformi-tädide võsukesed peavadki juba tite võre-voodis suutma 10 tonni € piires peast arvutada oskama. ämm kile-kotiga külas ää käib. eks ole vaja ju kähku üle lugeda. haige lehm see tädi ju ! saatekirja oleks sellisele vaja ! :P
m
minni/ 16. veebruar 2015 11:05
To eesti ema: Haige lehm?? Ütled midagi naisterahva kohta, keda sa ei tunne, kes pole sulle midagi halba teinud! Sinu sõnavara näitab selgelt sinu haridustaset...Mu on hingest kahju, et sa kellelegi naiseks ja emaks oled..
m
Mats/ 16. veebruar 2015 11:00
Meie maakonnalinna saksikumad vanemad leiavad ,et nende võsukeste harimiseks kohalik kool ei kõlba. Teismeline saadetakse Tartu kooli ,makstakse koreter kinni pluss muud kulud ikka pojakese või tütrekese tulevase edu pandiks.Kahjuks tulemused on olnud kurvad ,15 aastane kellele elu on nagu mäng võib kergesti libastuda ja siis on sellest lisatarkusest mida arvatakse saavat vähe tolku.
On ka edasi jõudjaid kuid need oleksid hakkama saanud ka kodukoha kooli põhjaga. Mis teha kui sakslus lööb pähe .
s
Seda/ 16. veebruar 2015 11:09
algkooliõpilaste vintsutamist ei saa heaks kiita, aga gümnaasiumis küll - kui majanduslikult välja kannatab, tasub ära! Esiteks arendab kodust eemalolek sotsiaalseid oskusi, teiseks on omasuguste seltskond ilmselt ka soodsama õpikeskkonna aluseks.
i
Irw/ 16. veebruar 2015 10:54
Oi kuidas mulle meeldivad sellised imelapsed ja nende haiged vanemad.
j
Ja mulle/ 16. veebruar 2015 13:01
Meeldivad sellised lollid lapsed, kes esimesse klassi minnes ei oska korralikult lugeda, kirjutada ega arvutada, kella tundmisest rääkimata...ja nende "terve mõistusega" vanemad, kes on oma lastele teinud teadlikult karuteene!
e
Esimesse klassi.../ 16. veebruar 2015 15:33
...minev laps peab oskama sinu arust lugeda, arvutada ja kirjutada :O. Mida nad seal esimeses klassis küll siis teevad ?? Õpivad keemiat juba?? Ei vaidle vastu, et lastega peab tegelema ja tekitama huvi õppimise vastu ;) aga no mitte üle pingutama sellega.
k
Kle tohmakas/ 16. veebruar 2015 16:32
Isegi lasteaia viimases rühmas õpetatakse lugemist, kirjutamist ja arvutamist. Sina oma lastega elad ilmselt metsas, kännu otsas. Aga kui me räägime koolidest, kuhu võetakse lapsi vastu katsete tulemuste alusel, siis sellistel, kes eelmainitet asju ei oska ei võeta jutulegi!
h
Huh/ 16. veebruar 2015 17:16
"Isegi lasteaia viimases rühmas õpetatakse lugemist, kirjutamist ja arvutamist"
Ja väga paha, et seda seal õpetama hakati. Omal ajal õpetati seda koolis ja sai küll - nüüd korraga peab ette oskama!
t
Tim/ 16. veebruar 2015 17:28
Aeg läheb edasi, ka õppe ja arenguprogramme uuendatakse ja täiendatakse. Kõik ei pea jääma sama lihtsaks, kui vanasti, sest kogu elu läheb keerulisemaks! Eks vanast ajast tuleb kaasa võtta seda, mil väärtust on, nagu vanaemad siin kirjutasid: viia lapsed õue ja mitte ainult mängima, vaid näidata loodust, loomi, linna, külastada näitusi, lennutada õhupalle..ühesõnaga kõik, mis päris. Mida saab näha, tunda, õppida, see on alati arendanud. Miskipärast lähevad vanemad aga mugavuse poole ja panevad lapsed telekate ja arvutite taha, sest nii on lihtsam. Ja neid päris asju juba arvuti ei õpeta
v
Vanemad?/ 16. veebruar 2015 17:36
Ei, mitte ainult! Koolid ikka ka; õppekäigu asemel tehakse loodusmatku arvutis jne; ma olen kogu aeg mõelnud, millal kehalise asemel hakatakse arvutijalgpalli vms mängima. Aga hariduseandmise kiirendamine ei ole kusagilmidagi head teinud, japside hulgas nt on juba keskkooli lõpul massiliselt neurasteenikuid, sest see hirmus võistlusmoment on nad ära kurnanud. Ja üldse: miks ei sõltu riikide edu nende õppetulemustest?

m
Made Maadik/ 16. veebruar 2015 10:49
Eem... Inimene, kes arvutab vabalt 10 000 piires (ja ma ei mõtle siin peast arvutamist), peaks sama vabalt arvutama ka 100 000, 100 000 000 ja 1 000 000 000 000 000 jne piires, kuna reeglid on samad.
l
laura/ 16. veebruar 2015 10:34
sellist haiget hülgemöla võib ta mu ammu surnud küülikule ajada et ta last sundinud õppima pole,
inglise keel on lihtsalt külge jäänud... mängimise asemel lahendab matemaatilisi ülesandeid... meeldib lugeda raamatuid ....
t
to Laura/ 16. veebruar 2015 10:44
Kujutad ette, et selliseid lapsi TÕESTI on olemas ja selleks ei ole vaja sundida! Sina oled lihtsalt kade. Minu poeg, kes nüüdseks juba 10 klassis oli eelkooliealisena väga tubli lugemises. Ta mängis küll, nagu teised lapsed, aga miskipärast osutas tihti just trükitähtedele (ajalehes, raamatus jne) ja meie abikaasaga siis nimetasime paar korda, mis tähed need on ja poisile jäi lihtsalt meelde. Ta oli siis 2 aastane, oskas rääkida ka. Muudkui uuris tähti ja küsis, kas see on see jne- SUNDIMISEST hea inimene oli asi ikka väga kaugel. 4 aastaselt luges raamatuid, see pole mingi haruldus. Seetõttu ma täitsa usun, et selle poisi vanemad on lihtsalt märganud, milles laps on andekas ja huvitatud ja seda lihtsalt toetanud. Selle asemel, et teiste edu kadestada, võiksid inimesed hakata OMA lapsi märkama ja arendama.
j
Jep/ 16. veebruar 2015 16:48
Karl-Martin Sinijärve vanemad on öelnud, et see poiss luges 3 aastaselt ja mees on oma huvile truuks jäänud, kirjanikuhärra. Mida varem lapse anne ilmsiks tuleb , seda parem tervele perele. Need, kes siin vigisevad ja ohivad, et oioi 1 klassi laps ei peaks küll lugeda-arvutad aoskama, siis...tutvu vahelduseks jaapani kultuuriga, kus 4 aastaselt minnakse kooli ja seal sa PEAD selles vanuses neid asju oskama. Minu arvates natuke liiga vara, samas, kas keegi teab mõnda harimata, laisklevat jaapanlast? Arstid, heliloojad, väga andekad muusikud jne
m
Mimoos/ 16. veebruar 2015 10:45
Keel jääb lastele külge küll!!! Minu poeg õppis telekast nii inglise kui saksa keele ära. Lasteaiaealisena suutis oma vanema vennaga kõik jutud ingise keeles ära ajada. Vanem poiss katsetas ka üsna keerulisi teemasid jutuks võtta, noorem ei jäänud hätta. See oli täielik MÜSTIKA. Nüüd juba ülikoolis ja tal ON hea keelevaist. Minu lapselaps ei osanud veel korralikult rääkida (hakkas korralikult rääkima alles 3a.) aga numbreid tundis ja suutis ka kergemaid tehteid teha. Nüüd koolis ja on geenius teistega võrreldes. Muidugi on tal ka nõrku kohti.. Lisaks täiuslik muusikaline kuulmine, mängib tšellot, aga lauluhäält ei ole. MÜSTIKA!
p
pandur/ 16. veebruar 2015 10:32
ü
Ülle/ 16. veebruar 2015 10:23
Tublid vanemad ! Panevad lapse elule tugeva aluse. Peamine - on tegelenud lapsega.
v
vidrik/ 16. veebruar 2015 10:39
ei ole tublid vanemad, loe artiklit, laps on ise kõik ilma vanemateta õppinud!!!
t
to: vidrik/ 16. veebruar 2015 10:46
Jah, aga keskkond määrab suurema osa sellest ja vanemate toetusel on kindlasti oma osa!
m
matemaatik/ 16. veebruar 2015 10:18
Tore kui oskab, aga aru on vaja saada, mitte tuimalt pähe õppida. Kui vanemad on sundinud poissi liitma-lahutama, aga arusaam puudub, jääb varsti teistest maha.
"
16. veebruar 2015 10:14
"minu tatt on kõige erilisem ja targem" haigus
k
Kai/ 16. veebruar 2015 10:48
Sinul ilmselt on tõesti "tatt", mõistlikel inimestel on lapsed:) Ja normaalsed inimesed ei ole kadedad! Tegele oma lapsega, võta tema jaoks aega ja nii selgub, milles sinu laps on andekas. Kas poleks kena selle üle rõõmu tunda?
v
veiks/ 16. veebruar 2015 12:04
ainus kes sellest rõõmu ei tunne on artiklis mainitud laps, kes ei saa aru milleks ema oma nurjunud unistusi tema peal välja elab
e
16. veebruar 2015 10:13
Eksam korraldatakse sellepärast, et kooli ei otsiks kohta vanemad kelle lapsel on n n adhd ja muud väiksed häired mida lapsevanemal on raske näha ja tunnistada.
g
gg/ 16. veebruar 2015 10:12
miskipärast ma ei usu seda, et laps on kirjaliku arvutamise loomulikust intelligentsist ära õppinud. samuti inglise keele. aga noh, eks varem või hiljem võidab mõistus ja lastele jääb nende lapsepõlv alles. ilmselt siis, kui need samad drillitud õnnetukesed oma lapsed saavad, põlvkond peab vahetuma enne, kui väärtushinnangud muutuvad.
o
Oi!/ 16. veebruar 2015 11:01
Ma lugesin lohakalt, ei märganudki kohe, et KIRJALIK arvutamine. Seda ei õppinud ta kindlasti ise, üldiselt päris imelapsed standardlahendusteni ei jõua, vaid tulevad millegi omapärasega lagedale. Kusjuures vastupidiselt laialt levinud eksiarvamusele ei ole kooliintelligentsus kuigivõrd hilisema eduga korrelatsioonis; gümnaasiumiastmes ehk rohkem, aga seal on tegu suuresti sellega, et nt teises linnas asuvas koolis käimine arendab ka sotsiaalseid oskusi jne, jne.

n
nendes/ 16. veebruar 2015 10:00
koolides õpib väga palju tavaperede lapsi, kes on looduse poolt andekad, oskavad hinnata teadmisi, hea lastetoaga. Just sellepärast on vastik lugeda neid ilkumisi, et ainult raha loeb. Meie laps lõpetas väga heade tulemustega GAG-I, Mitte kordagi ei küsitud raha. Tegi kooli kõrvalt tugevasti sporti, kooliski jõudis olla aktiivne paljus. Ja suured koolid on Tallinnas üle linna, äkki tead kus on Õismäe, Mustamäe jne?
s
Saparoožer/ 16. veebruar 2015 10:00
Mis sunnib lapsevanemat niimoodi ajakirjanduses esinema ja laskma enda last pildistada? Miks laps 10000 piires arvutab , mitte näiteks 15000 piires? See, et 6-7 aastane raamatuid loeb ( ja väiksemale ette loeb) ongi ju normaalne, milles erilisus? See, et laps on ARVUKATELT reisidelt inglise keele vabalt suhu saanud, on lapsevanema fantaasia... Aga eks ta ole . Mõni aasta esines samamoodi üks ,, tuntud raadiohääl`` kõikvõiamalikes väljaannetes , lõpuks ei saanud laps ühtegi katsetega kooli sisse ja sellele järgnes paari kuu pärast artikkel , miks see vanem oma lapsele kodulädhedase kooli valis ja kuivõrd hea seal õppida on...
j
Jah/ 16. veebruar 2015 11:04
üks kirjutav ajakirjanik oli ka oma lapse hilisema õigustamisega nii ametis, et see oli nagu poole kohaga lisatöö. Seda kõike ei oleks vaja olnud, kui ei oleks olnud liigseid lootusi.
n
normaalne/ 16. veebruar 2015 11:36
Teine variant oleks olnud ajakirjaniku eest ära joosta. Kas see oleks mõistlikum olnud? Antud juhul on näha, et ajakirjanikul oli lugu vaja ja on tänavalt püütud juhuslik möödakäija. Isegi ema nime ei teata lisada.
o
ongi normaalne/ 16. veebruar 2015 12:17
Olin paar aastat tagasi oma lapsega katsetel ja keeldusingi intervjuud andmast ning ei lasknud oma last pildistada. Arvan , et käitusingi normaalselt. Laps sai sisse kõigisse koolidesse, kuhu katsed tegi ja on siiani tubli ning edukas ka väljaspool igapäevast õppetööd. Ei ole normaalne oma koolieelikut eksponeerida ja esineda stiilis ,, vaadake, kui tark laps mul on! ``
m
Mind jälle/ 16. veebruar 2015 09:50
huvitab, mida see 10 000 piires arvutamine endas sisaldab?
r
RUBLA/ 16. veebruar 2015 10:23
loeb kodus EUROSID...jätke no lapsele lapsepõlv alles- õppida jõuab terve elu!
u
uskumatu!/ 16. veebruar 2015 09:49
Tal kontrolliti lugemist, nägemist, pugemist ja seitset võõrkeelt...
l
Lapsevanem/ 16. veebruar 2015 09:40
Soovitan - pingutage, et lapsed normaalsesse elik eliitkooli õppima saaks. Seal on kaaslaseks need, kes tahavad õppida, mitte pätihakatised!
a
aaaa/ 16. veebruar 2015 09:44
Oot... kes siis pingutama peab ? Mina lapsevanem, või laps ?? Koolis käib ikka laps, mitte lapsevanem. Ja kool on koht kus lapsed õpivad. Kool ei ole koht mida lapsevanemal hea CV-sse kirjutada, et minu laps õpib nn. eliit-koolis!!!!
t
tainas/ 16. veebruar 2015 16:57
Põnev lugeda, kui palju "intelligentseid" lapsevanemaid siin on:)) Keegi ei kirjutagi lapse kooli oma CVsse, kui siis ehk sinusugune.Jah, nõustun sinuga, et koolis lapsed õpivad ja need, kes on õppinud ja katsetega välja valitud vähemasti teavad, MIDA koolis tehakse ja mida haridus inimesele annab. Eelmisel aastal avaldatud statistika KAHJUKS näitab selgelt, et nö tavalistes koolides, kuhu saab katseteta sisse on ülikooli edasi minejaid poole vähem, POOLE vähem! Ehk siis see ütleb, et venitavad kuidagi oma kolmedega keskkooli lõpuni välja ja hakkavad lihttööjõuks, kes hiljem paljunevad ja vigisevad, miks RIIK neid ei toeta...Sorry sõbrad, te enda valik- kehv elu. Ja öelge, mida nende lastelt siis oodata?
j
jajah/ 16. veebruar 2015 12:56
valitud lastega tulevad kaasa ka valitud lapsevanemad.
lapsed on lapsed, ega nad siis sellest paremaks või halvemaks muut, kui eliitkoolis õpivad. aga see nendevaheline kiusamine muutub rafineeritumaks, läbimõeldumaks ja õelamaks.
ausalt ka, ma arvan,et koolikiusamine eliitkoolis on hullem, kui tavakoolis.
k
k/ 16. veebruar 2015 09:38
huvitav, katsetel käis 21 koolis aga pilt tehti Reaali ees ??
e
eit/ 16. veebruar 2015 09:37
ma ei saagi aru , miks õppimisekallakuga kooli nimetatakse eliitkooliks ? arvestama peab ka sellega , et sellistes koolides nõutakse ka käitumisnormide täitmist . ja tulemuseks on võimalik , et haritus võimaldab inimesel elus paremini hakkama saada , mitte arutleda miinimumpalga ja abirahade üle ...
k
katsu meelde jätta/ 16. veebruar 2015 10:02
Sul on vist kehva haridus - teen su saamatu õpetaja töö ära - enne koma või punkti panekut tühikut ei jäeta... :-)
Lause hakkab ka suure tähega. Muigan veel korra.
ä
Ärge nüüd/ 16. veebruar 2015 11:19
kiirkribamiskeskkonnas õigekirjareeglite kallal norige! Muiata ju võib, aga sellega on nagu gorilla lihastega: šimpansi riist on ikka suurem (NB! Paljud ei tea seda, nii et uusi fakte ka!).
j
j.s./ 16. veebruar 2015 15:12
...kiirkribamiskeskkonnas...? Aga kuhu sul kiiret on?
ä
ära muiga,/ 16. veebruar 2015 23:13
lause ei hakka, vaid algab suure tähega...
i
irwar/ 16. veebruar 2015 09:36
Milline hurmur nimi 😁 yolo

a
ABCD/ 16. veebruar 2015 09:34
Kui vana see poiss oli nng mitu aastat pidi varem hakkama "vabalt" ja "omast huvist" õppima hakkama, et sisse saada. Nõmmelt-Kesklinna, jõudu!
b
Bemmer/ 16. veebruar 2015 09:25
Saabar, Mersur, Fordar, Kiar, Audier jne.
v
vanaema/ 16. veebruar 2015 09:01
Mäng on väikese inimese töö. Millal see laps mängib oma sõpradega? Kas elementaarsed oskused on olemas,et tuleb toime iseteenindusega? See kõik on väga tähtis. Minul on kogemusi. Ei pea last selliselt katsetama, kurnama.
v
vanaemale/ 16. veebruar 2015 14:00
Mõistlikud vanemad oskavad lapse päeva kenasti ära jaotada, et suur osa jääb ka sõprade ja mängimise jaoks! Kui vanemad peale mängimise lapsega midagi muud ei tee, siis on see puhas laiskus. See on sul hea vabandus välja mõeldud, et mäng lapse töö. Ongi, aga siin on võimalik mängida muuhulgas palju arendavaid mänge ja päevas ehk 15 minutit lapsega natuke õppida või arutleda, kui suurem osa jääb mängimiseks...ütle palun, MIL viisil see lapse arengule halb on?
v
viinanina/ 16. veebruar 2015 08:59
Ma läksin Härma-kooli 3-päevastele sisseastumiskatsetele 1970-ndate alguses 5-aastaselt (!), kooli 6-selt ja ARVUTASIN VABALT MILJONI PIIRES. Lõdvalt sain sisse, sest ei teinud ainsatki viga 3 päeva jooksul. Lugesin viieselt vabalt gooti tähtedega raamatuid jne. Aga ega ma selle kooli lõpetamisest õnnelikuks ei saanud. Joodik sai minust!!! Elu läks per.se, kool ei oma tähtsust.
õ
õpetaja/ 16. veebruar 2015 08:47
Las laps õpib väikeses koolis ja tal on kogu eluks närvikava korras. Need Tallinna eksperimentaal-kombinaadid tuleks laiali saata.
v
vana mees/ 16. veebruar 2015 08:50
Kahe otsaga asi. Kombinaadid need muidugi ei ole - kombinaadid on sul Lasnamäel. Aga tavakoolis on tõesti närvikava parem.
-Ise olen Härma lõpetanud vene ajal.-
k
Kyssa/ 16. veebruar 2015 09:38
Aga miks on kombinaadid just Lasnas? Jääb see koht sulle ette? Mammutkoole on läbi aja olnud paljudes linnajagudes. Olulisim on ikka lapsele sobiv õpikliima ja -keskkond, see on vundament edaspidiseks eluks.
a
aaaa/ 16. veebruar 2015 08:32
Milline ja kus on see tabel, et need artiklis nimetatud koolid saavad hoobelda nimelisaga eliit-kool ??
Selline naised-saunas-rääkisid lahterdamine on lihtsalt rahva poolt haibitud asi muud ei midagi. Tean päris palju lapsi, kes käivad selles mõttes tavalises koolis ja on tunduvalt asjalikumad kui need nn. eliit-kooli õpilased. Üks asi on haridus aga teine asi on lai silmaring ja haritus!!!!!
b
bbbbbbbbbbb/ 16. veebruar 2015 10:06
sealt eliitkoolideks sõimatud koolidest just see haritus ja lai silmaring tulebki.
t
totu kuul/ 16. veebruar 2015 17:01
Nimetus eliitkool on meedia poolt loodud sõna, ei muud! Nimetame neid siis tugevama tasemega koolideks, kuhu iga tuhajuhan sisse ei saa. Kui sul sellest kergem hakkab...
m
mida nimi/ 16. veebruar 2015 08:22
k
Kallid lapsevanemad/ 16. veebruar 2015 08:18
Olge kained lapsele nime pannes. Suzukit ei tahetud nimeks panna?
t
tal ju noorem laps ka/ 16. veebruar 2015 10:11
võibolla sellel ongi Suzuki. Vaesed lapsed, kellele inimeste nimesid ei jätku...
a
aga / 16. veebruar 2015 10:35
Suzuki, Honda jne. ongi Jaapani inimeste nimed, perenimed

m
mida nimi/ 16. veebruar 2015 08:15
panna lapsele nimeks Hondar, see näitab ka mingit taset.
j
16. veebruar 2015 09:13
j
juhmus/ 16. veebruar 2015 09:33
"BMW" oleks võinud panna ja oma hüüdnime - Rullnokk - lisada.
j
Jah/ 16. veebruar 2015 11:20
Harleyman oleks pannud, Harley on ikka klassika, mis need Jaapani riistapuud siin...
b
Busa/ 16. veebruar 2015 08:10
Kingapaelade sidumisega saab ikka ise hakkama?
M
;)/ 16. veebruar 2015 08:09
Ma olin 4 aastane kui juba Juturaamatuid lugesin.Vanemad otsisid mind igalt poolt taga.mina va j6mpsikas istusin toas nurgas.raamat kães.
n
naer su üle/ 16. veebruar 2015 08:52
Aga grammatikat ikkagi koolis ei omandanud. Ja elad kuskil Iirimaal kalkunikitkujana suutmata täpitähtedega arvutitki Eestist kaasa osta...
j
j.s./ 16. veebruar 2015 15:06
Aga kirjutamist pole siiani selgeks saanud?!
k
kodanik/ 16. veebruar 2015 08:04
kui ikka eliitkooli katsetele minev laps raketikütuse keemilist valemit ja erikaalu ei tea siis peaks kodus veel õppima või kuskil ülikooli ettevalmistuskatsetel käima enne kooli minekut.
m
mis ajast/ 16. veebruar 2015 07:58
on eliitkool orienteeritud tarkusele? ikka rahakott on määrav. kui laps on matemaatikas geenius, siis on õppetöö seal koolis teisejärguline ja jääb niikuinii lapse arengule alla.
k
16. veebruar 2015 12:51
kust sa loed välja, et matemaatikas geenius on?
arvutada oskab. aga matemaatika ei ole arvutamine. see on aritmeetika. matemaatika on hoopis midagi muud.
t
Tubli poiss!/ 16. veebruar 2015 07:27
Eks laps loeb kodus isa poolt teenitud musta raha üle :D Nii need arvutamisoskused tekivadki :P
k
Koomik/ 16. veebruar 2015 07:26
Ei tea kui palju see mammi nüüd targemaks sai, kui paneb lapse Nõmme kooli siis ei ole tal sellest teadmisest kasu kui palju targem ta laps on..Vahva kui on nii andekas laps, siis pole vaja teda teistega võrrelda, kuid mammi väärtus ja positsioon kindlasti paranesid.
e
16. veebruar 2015 07:44
ei saa aru, miks matemaatiliselt võimekas laps reaalkooli ei läheb
t
Tali/ 16. veebruar 2015 12:35

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee