Eesti uudised

Heategevuskontserdi tulud lähevad botaanikaaia audiogiidi väljatöötamiseks 

Toimetas Kristin Aasma, 14. veebruar 2015 16:52
Heategevuskontsert Tallinna botaanikaaias 14. veebruaril 2015.Foto: Raepress
Tallinna linnapea Edgar Savisaar avas Tallinna botaanikaaias heategevuskontserdi, mille tulud lähevad erivajadustega inimestele mõeldud Meelte Aia audiogiidi väljatöötamiseks.

"Tänase ürituse tulud lähevad botaanikaia Meelte Aia audiogiidi käivitamiseks," ütles Edgar Savisaar ja lisas: "Meelte Aed ise on Botaanikaaias tänasesse vormi küpsenud hea mitu aastat. See on mõeldud Eesti mastaabis enam kui 130 000 inimesele, kusjuures Tallinnas vajavad audiogiidi teenust ligikaudu 25 000 inimest."

Samal teemal

Audiogiidi abil kirjeldatakse neile, kes ise näha ei suuda, teiste meelte abil seda, mida ja millises ulatuses asju nähakse, edastas Raepress. Näiteks mis värvi on basiilik või kui habras on hariliku sinilille õis. Ja mitu sammu täpselt teha tuleks, et ühest punktist teise jõuda.

Linnapea märkis, et kuna käesolev aasta on Tallinnas kuulutatud puuetega inimeste aastaks, on loogiline Meelte Aia valmimine ja audiogiidi väljatöötamine just sel aastal.

"Meil on tõeliselt hea meel, et Tallinna botaanikaaed on jõudnud Meelte Aia projekti ideega juba realiseerimise faasi ning koostöö tulemusel valmib peagi eriline aed, kus saavad oma meeled proovile panna ja uut kogeda nii puudega inimesed kui tavakülastajad," ütles Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee