Ukraina president Petro PorošenkoFoto: Michel Euler
Õhtuleht.ee 13. veebruar 2015 07:37
Ukraina president Petro Porošenko ütles eile hilisõhtul Brüsselis, et Ukraina oli läbirääkimistel nõudnud vaherahu kohest kehtestamist, Venemaa aga oli nõudnud, et see hakkaks kehtima alles kolme päeva pärast ehk ööl vastu pühapäeva.

Porošenko hinnangul kasutab vastaspool sellist viivitust enda huvides. "Kohe, kui leping oli alla kirjutatud, alustasid Venemaa toetatud terroristid ründeoperatsiooni," nentis Ukraina president kohtudes Euroopa Ülemkogu presidendi Donald Tuskiga, vahendas ERR uudisteportaal.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tervitas Minskis saavutatud kokkulepet, kuid nentis, et neljapäeval alanud konflikti eskaleerumine on vastuolus saavutatud kokkuleppe vaimuga.

"Sõjategevuse eskaleerumine Ida-Ukrainas pole kooskõlas Minski kokkuleppe vaimuga. Venemaa peab lõpetama separatistide toetamise ning tõmbama oma üksused ja sõjatehnika Ida-Ukrainast välja," sõnas NATO peasekretär.

Samal teemal

Kommentaarid  (59)

13. veebruar 2015 22:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
** 14. veebruar 2015 15:16
nari 14. veebruar 2015 17:10
oleks teinud lõppu, kui venemaa ei oleks oma relvastuse ja tuhanded vene sõdurid sisse viinud, Porosenko kaitseb oma maad ja riiki, ja kaitseb meid sellega vene agressioonist
KIVIMEES 13. veebruar 2015 19:51
EI VÄSI KORDAMAST.OLIN UKRAINAS SÕJAVÄES 1980+82.BANDEERALASED EI SAANUD ÜHEGI RAHVUSEGA LÄBI. EESTLASED KAKLESID PIDEVALT NENDEGA JA PARASHA KANDIB OMA KLIKIGA MILJONEID USA PANKADESSE!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS