Eesti uudised

Kunstinäituselt eemaldati kaks videoteost. Kas nii hakkabki olema? (43)

LISA KOMMENTAAR

Jaak 14. veebruar 2015 12:39
Tore kui nii hakkabki olema!
ajalugu 13. veebruar 2015 22:59
Noorukesel Tartu kunstimuuseumi direktoril ei olnud Pärnu Sütevaka Gümnaasiumis ajalugu ilmselt lemmikaine.
Asi pole juutides, mustlastes jne
Ka Eestis olid surmalaagrid milles hukati kümneid tuhandeid eestlasi. Eestlasi oli ka hukkajate poolel.
Normaalsetele eestlastele pole seda vaja hakata serveerima kunsti pähe.
[email protected] 13. veebruar 2015 21:56
Kuulge kust saaks vaadata seda videot " kullimäng"? Kellegil linki on pakkuda? Enne kui näitusele jõudsin oli maha võetud. Tahaks seda vaadata. Jumala suva on neist j.... Kunst ja tema idee on oluline mitte mingi väikse valeliku huvigrupi vinguviiul.
kullakesed 13. veebruar 2015 20:19
kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha.
no muidugi, 14. veebruar 2015 21:14
purki oskab ju igaüks teha...
tsensuuri nimi 13. veebruar 2015 19:17
D'O. 13. veebruar 2015 18:28
NAGU juba öeldud (ja kirjutatud!), ON seesama näitus olnud üleval samal kujul ka juba nii mõneski kohas - sealhulgas Iisraelis (juudiriigis!). Huvitav, miks SIIS Zurov ja tema "käsilased" sealsamas kohe srlle näituse vastu EI protesteerinud, vaid alles nüüd, kui see toodi siia?? Tekib tahtmatult mõte, et see Zurov koos oma Vieseńthali keskusega ON üks VENELASTE 2salarelv" võitluseks Purinliku ja šovinistliku SUUR-VENEMAA taasloomise nimel...!?
Reede 13. veebruar 2015 17:43
Juudikogukonna solvumine oli parim reklaam näitusele. Nüüd nägid kõik seda näitust, ka need kes muidu ei oleks läinud Tartusse. Tänusõnad kunsti edendajatele juudikogukonnast.
Ifa 13. veebruar 2015 16:57
JÄLLE JUUTIDE VÕIT. KA EESTI KUNSTI ÜLE.
Reede 13. veebruar 2015 18:16
Tegemist oli Poola kunstiga.

Jott 13. veebruar 2015 15:39
Taieste eemaldamine oli väga suur viga, aga see, et nad väga paljudele ebameeldivad olid, ja mõned solvusid - näitab, et see teema on ühiskonnas oluline. Pärast Prantsusmaa kirjastajate-naljameeste mõrvu oleks eesti juudiseltsi juhtkonnalt oodanud solvumise ja taieste eemaldamisnõude asemel hoopis avalikku esinemist meedia ajaloo teemadel. Noortel puudub sõjakogemus, ka nende vanematel. Eesti ühiskonnas pole kordagi tõsiselt arutatud ei eestijuutide ajalugu, ega Vene tsaariimpeeriumi juutide osa selles. Pole selgust ja pole avatud arutelu mitte kordagi olnud. Ainul Lotman ja natuke Vseviov on veidi sekkunud asjasse avalikkuse ees, aga juudiselts ise on nagu mingi eemalseisev ja pidevalt millegi peale solvuv ja nõudmisi esitav seltskond. Kusjuures kunagi ei tea, mis neid järgmiseks solvab ja kui suureks rahvusvahelise skandaaliks asi paisub.
Ma ei usu, et keegi tahab sihikindlalt solvata, pigem mõned solvuvad eri asjade peale. Solvumine on antud näituse puhul loomulik, aga nõudmine juba avalikustatud asju maha võtta ei ole loomulik, sest maotu või labase nalja peale solvuja-keelaja asetab end tegelikult sama pulga peale tolle labase solvajaga. Seepärast on Lotmanil õigus - mina oleks labasusest mööda läinud ja tobedat nalja poleks ma eales võimandama hakanud, ega poola taidlejale poleks ma rahvusvahelist reklaami teinud.
Lugege 13. veebruar 2015 14:26
selles loos Mihhail Lotmani arvamust ka,mis on täitsa objektiivne mitte tiivustatud juutide arvamusest asja kohta!
13. veebruar 2015 21:52
Mihhail Lotman pole Juri Lotman ning minu silmis pole ta mingi arvamusliider.
Huvitav kas see on tema isiklik arvamus või IRL valimiskampaania?
eestlane 13. veebruar 2015 13:43
Sõda ja koonduslaagrid pole mingid nalja teemad. Kuni mõni tattnina pole näinud, kuidas võõrad tulevad ja sinu kodu maatasa, tapavad loomad ja lagastavad kõik- Mõtlen praegu, sõjast on liiga kaua juba mööda läinud ja on tekkinud karistamatuse tunne selle ees- kahju, et seda võima väga kalli hinna eest teada saada ja vanemad inimesed meelde tuletada. mäletan hästi kui kodu lähetalt metsast leidsid karjapoisid lõhkemata mürsu, suurest rumalusest tehti lõke peale, saab pauku- pärast korjas ema puude alt ja puude otsast oma laste tükke, kõige väiksem piinles tükk aega, enne kui hing välja läks. Sellised asjad ei ole arvuitimängud, see on elu, mis päriselt kaob, see on olukord, mille üle heita nalja pole mitte ainsamalgi inimesel luba. Kas selle "kullimängu" autor on kunstnikuna tõesti nii fantaasiavaene, et ta ei näe seda tõelist hirmu, ahastust, teadmatust ja valu , mis neid inimesi selles kambris enne surma valdas- ma ütleksin siis, väga, väga andetu inimene ja hoidku tulevikus ennast kunstist kaugemale. Olen käinud neis paikades ekskursiooniga, nõukogude ajal viidi inimesi sellistesse paikadess- see oli hingematvalt valus elamus.
c 13. veebruar 2015 13:30
Holokaust ei ole tõesti teema millega naljatada. Inimeste kirjeldamatud kannatused. Õige et maha võeti.
13. veebruar 2015 13:13
eesti on rohkem juudi riik kui iisreal .meil on isegi president juudi poiss ja siit järeldus miks võeti pildid maha ja kelle soovitusel
Ärritajatest 13. veebruar 2015 11:38
Mis siin üldse arutada, igal juhul väga kohatu tegu. Et kas siis enam üldse ei tohi üldsust ärritavaid pilte näitusele üles panna?
No milleks üldse peab kedagi ärritama? Ehk ainult psüühiliselt haige inimene võiks tahta teisi inimesi ärritada ja veel sellisel inimestele valusal teemal.
Kristlane 13. veebruar 2015 11:34
Mind näiteks solvab, et juudid siin elavad ja meie inimesi nöörivad. Kas kolivad nüüd kõik juudid lätti?
Pidasin seda rahvust keskmisest targemaks aga tuleb välja, et veel rumalamad kui vankad. Aga asjadest arusaamine ei olegi igaühe privileeg, nagu mu kunagine õppejõud armastas toonitada.
Vana Koer 13. veebruar 2015 16:05
Kas Eesti kaupmehed on judid?
Kas Eestis esindatud Rootsi pangad on juutide omad?
Usamees 13. veebruar 2015 17:09
Jah Rootsi pankade juhid on juudisoost samuti k]ikide maailmapankade juhid,isegi Araabiamaailmas on pankade omanikud juudid. Tasuks Google appi v]tta ja vaadata. Isegi venemaal on keskpanga juht juudisoost.. Jutt siis suurpankadest mitte nn p]llumeeste [histutest v]i kohaliku linnapankadest,nii on lood
Anni 13. veebruar 2015 11:25
Tunnistan, pole näitusel käinud, kuid vaatasin siin, arvutist, neid videosid.....Ma pole küll juut, kuid, mul tekkis oma moodi tunne, et....kas ikka see, mida pakutakse kunsti pähe, on KUNST. Mina, lihtinimene ei mõista seda kunsti. Mul oleks vaja kõrval seletajat, kes teeks mulle selgeks, mida see kõik tähendab. Et kui kullimäng, siis miks peavad nad alasti olema....? Kullimäng on ju laste mäng ,miks seda teevad alasti täiskasvanud?Ma pakuks esmalt välja mingi grupi seks-mängu või.....mina ei tea....pole ise sellistest üritustest osavõtnud.....?Kui aga see video peaks kuidagi haakuma näitusega, siis....on jah, kohatu. Nii arvan mina, lihtne inimene, kes tõesti suurest kunstist aru ei saa.Nagu ei saanud ma aru purki tehtud paksemast hädast....Mäletate, kunagi oli ju selline asi ka näitusel üleval. Praegult ei meenugi, kuidas tookord seda suurt kunsti allkirjastati.
13. veebruar 2015 11:38
kahju jah et igasugu saasta ja väärastusi kunsti all esitletakse.

mõrvar idel jakobsonist 13. veebruar 2015 11:24
Jott 13. veebruar 2015 16:01
Ajalugu võiks sirgeks rääkida. Mis pani Idel Jakobsoni läti kodanikuna (ka Kingisseppa, Anveltit, Lauristini jt temasuguseid) Eesti Vabariigis kommunistlikku liikumist edendama? Mis eest sai 12 a sunnitööd, kuidas juhtus NKVDlasena mõrvama ja kätte maksma? Temasugused polnud ju enam ammu juudiusku - olid hoopis kommunistid ja esimesed vene globalistid? Aga meie - kuidas meie peaksime praegu oma Eesti riigi ajalugu lastele selgitama? Solvuma? Ei usu, et peaks solvuma ja ajalugu eitama - peaks hoopis mõtlema, miks nad seda tegid, mis ajukatk pani inimesi üksteist tuimalt maha nottima?
Ida-Virulane 13. veebruar 2015 11:12
Juudid kaebasid ja eksponaadid võetgi maha, sest näete, juudid solvusid. Nende esivanemate kannatuste mälestusi ei tohi mõnitada. Aga millal võetakse maha eestlaste kannatuste mälestusi mõnitavad nõukogude "vabatajatele" püstitatud ausambad Ida-Virumaal? Ka pealinna proksmehe Aljoša puhul piirduti vaid selle ümberpaigaldamisega mujale, mitte aga hävitamise või kohugi muuseimisse hoiule andmisega. Miks ei arvestata eesti represseeritute ja nende järeltulijate tunnetega?
hmm 13. veebruar 2015 11:16
Tead mida Zyklon B tegi inimestega täidetud dušširuumides? Nad köhisid endalt kopsud välja, suust, ninast ja kõrvadest voolas verd, põrandad olid paksult vere ja roojaga kaetud. Kõik surnud inimesed olid kohutavalt moondunud mürgitusest tekkinud krampide tagajärjel. Väga paljud olid näost süsimustaks tõmbunud.
Ja mingid kunstifriigid teevad video kus mängitakse kulli?
Ma pole küll juut, aga selline asi on tõesti solvav.
Andrus 13. veebruar 2015 13:24
Zyklon B oli täimürk.
eestlane 13. veebruar 2015 13:59
Ka täimürk tapab kui sul on sisse hingata ainult mürki.
Kuule eestlane! 13. veebruar 2015 14:16
Uuri ja loe natuke nende gaasikambrite ja Zyklon B kohta,muidu jäävadki sulle pähetaotud arusaamad!
to hmm 13. veebruar 2015 15:17
Aga kas tead, et isegi 1945.a. kevadeks, kõigi arreteeimiste kiuste oli Saksamaa põlisterritooriumil ikka veel üle 12000 juudi. Vajaliku inimese, keda gestapolased ei puutunud. Näiteks töötas Gõringi juures lennundusministeeriumis keegi juudisoost ooberst, Gõringi isikliku eestkoste all. Et Kruppi tehaste büüroodes oli juudisoost insenere ning konstruktureid, sõjatööstusele vajalikke ja asendamatuid inimesi. Sarnane situatsioon oli nii mõneski teises kontsernis ja ettevõttes. Ja kuuldavasti oli isegi luures ja Gestpos. endas mõningaid spetsialiste ning palgalisi koputajaid.
aaa 16. veebruar 2015 12:31
Olulisem sõna sinu kommis on "kuuldavasti". Millega tõestad?
no 13. veebruar 2015 20:17
sina, ida-virulane, KES PEAKS neid ausambaid ida-virumaale maha võtma tulema? Ehk oleks see ikka teie endi teha seal? ISE PEAB ENDA EEST VÄLJAS OLEMA, MITTE VIRISEMA JA OOTAMA, ET TEISED TEHKU!
to no... 13. veebruar 2015 22:19
Ida-Viru linnades on võimumonopol kindlalt savisaarlaste käes. Arvad et need laseksid?
!!! 13. veebruar 2015 22:42
Muidugi mitte, sest mida ütleks siis parteiladviku sponsor Jakunin? Miljardär ning ekskindral.
Mati 13. veebruar 2015 10:58
Tänapäeval nimetatakse kunstiks ka kõike. Paljude teoste puhul tekib kohe küsimus, et kas kunstnikuga on ikka kõik "korras".
Juurikas 13. veebruar 2015 14:02
Täiesti nõus Matiga!
Kunstnik Toomik situb purki ja käib seda Euroopas näitamas kui geniaalset teost....!
Tule taevas appi!
no 13. veebruar 2015 20:21
inimene on piiratud mõistusega, aga tahaks ikka kunstnik olla!
No mis siis teha - teeme purki ja nimetamegi kunstiks!
Kaia 14. veebruar 2015 15:13
Ja ei olegi. Inimesed on väga haiged. Neil on enesenäitamise ja -imetlemise haigus. See on väga raske haigus, sest haige ise ei tea, et ta haige on. Ta peab end kunstnikuks.
tralla 13. veebruar 2015 09:47
Meie kultuuritegelased on ikka kõik nahahoidjad ja pugejad.see meenutab minule juna Nõuka aega kus öeldi mida teha ja mida mitte. Kõik pasundavad kooris demokraatiast- küsin,kus selline tegelane.
asub.Ei ole meil mingit demokraatiat.kõik poevad kellegi ees. Vastik on see,jälestsuväärne!!!
no 13. veebruar 2015 20:26
jälestusväärne on see, et mõnedel inimestel puudub SÜNDSUSTUNNE - need on need nö vabakasvatusega nolgid, kes arvavad, et neile on kõik lubatud, ka teis mõnitamine, nii sõnas kui pildis!
zzz 13. veebruar 2015 09:33
Olgem ausad, võeti maha sellepärast, et jurist ähvardas. Kui mina tavalise eestlasena läheksin kaebama millegi üle saadetakse mind pikalt lihtsalt.
seletage mulle.. 13. veebruar 2015 09:01
..no ei saa aru,millepoolest need prantsuse pilapildid olid rohkem kunst ja sõnavabadus ja kuidas kõik moslemid ikka ei tohi seda südamesse võtta aga juudid on nii tundlikud ? ...äkki oleks hoopis nüüd ka pidanud videote eemaldamise asemel samuti nagu pilapiltegi veel rohkem levitama ,sest kas ei ole tegemist samamoodi sõnavabaduse ja ,,euroopalike väärtustega,, mis on inimeste tunnetest ülevamad .....ühed on lihtsalt võrdsemad ,kui teised ...
suuraff sai vastu silmi.....paras.... 13. veebruar 2015 08:35
DElfi artiklist sai lugeda, et mingi vanaeit kaebas, kes ise polevat vist neid videosid näinudki.
Ehtne kremli propagandabande skeem paistab olevat....eestlaste kallale jälle hambaid teritamas.
Aga vene natsid said oma zuureaffiga vastu silmi.....videod kadunud ja zuuraffinäss pika ninaga polegi enam võimalust möliseda.
Eesti poolelt hea mõnus käik.....näitab maailmale. et IDIOOTIDEGA ei hakata vaidlema