Tarbija

Eesti ja Läti vahel pole juba kaks nädalat reisirongiliiklust (8)

Toimetas Kristin Aasma, 12. veebruar 2015 13:12
Ka 2014. aasta juunis, kui Läti raudtee remondis oli, sai Valgast Valmierasse bussiga, et rongiga Riiga saada.Foto: Arvo Meeks / Valgamaalane
Juba kaks nädalat pole Eesti ja Läti vahel reisirongiliiklust, sest Läti raudtee-ettevõte otsustas ühepoolselt asendada Valga-Valmiera vahelise rongiliikluse bussidega.

Kuni augusti alguseni on nii, et kui Tartust rongiga Riiga sõita, tuleb Valga jaamas istuda bussile, sõita Valmierasse ja astuda siis taas rongi, seejärel võib alles jätkuda sõit Riia suunal, vahendas ERRi uudisteportaal ERRi raadiouudiseid.

Samal teemal

Aastaid on lubatud, et tartlased saavad kindlasti Rail Balticu kiirrongi käiku minemise ajaks kiire ligipääsu raudteed pidi Riiga, et sealt edasi oleks võimalk astuda Rail Balticu rongi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juht Toomas Haidak lisas, et praegu sellist kindlust siiski pole ja erinevalt Eestist pole Läti riik Valka-Riia raudteeliini korda teinud.

Läti raudteefirma Pasažieru vilciens on teatanud, et langetab juuliks otsuse, kas rongiliiklus Valga-Valmiera vahel taastada või mitte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee