Maailm

Minski kohtumisest võidab Aleksandr Lukašenka (11)

Õhtuleht, 12. veebruar 2015 07:00
Vladimir Putin ja Aleksandr Lukašenka.Foto: AP / Scanpix
Valgevene pealinna kogunesid eile õhtul Ukraina president Petro Porošenko, Venemaa president Vladimir Putin, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president Francois Hollande, et teha veel üks katse sõja lõpetamiseks Ida-Ukrainas

Olukorra pingelisust kinnitab tõsiasi, et kohtumise toimumist Minskis kinnitasid Moskva ja Berliin alles eile keskpäeval ehk kuus tundi enne selle algust.

Samal teemal

USA president Barack Obama hoiatas teisipäeva õhtul telefoni teel Vladimir Putinit – kui Venemaa ei nõustu rahuleppega ja otsustab agressiivset tegevust Ukrainas jätkata, siis tõuseb selle hind Venemaale kõrgeks.

Ukraina president Petro Porošenko ütles enne Minskisse minekut Kiievis, et olukorra edasisel eskaleerumisel Donbassis on Ukraina valmis riigi kaitseks välja kuulutama sõjaseisukorra.

Olenemata Minski kohtumise reaalsetest tulemustest, võidab selle korraldamisest igal juhul Valgevene president Aleksandr Lukašenka. Ta kuulutati juba ammu Euroopa viimaseks diktaatoriks ning lääneriikide liidrid on vältinud Minski visiiti.

Eile õhtul aga saabusid Valgevene pealinna koguni Euroopa Liidu kahe juhtiva riigi liidrid. Lukašenka poolt vaadatuna on see suur võit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee