Valimised

TV3 | Noorsotside pikett koalitsioonipartneri peakorteri ees tekitas segadust. Ossinovski närviliselt: "Ma ei tea sellest mitte midagi!" (19)

Õhtuleht.ee, 11. veebruar 2015 22:05
Jevgeni OssinovskiFoto: Ekraanitõmmis / TV3
Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) noorteorganisatsioon kogunes täna SDE koalitsioonipartneri Reformierakonna peakontori ette meeleavaldusele.

Noorsotside vaesusevastane meeleavaldus Reformierakonna kontori ees tekitas palju segadust. TV3 "Seitsmesed uudised" üritas riigikogus selgust saada, miks nende järelkasv koalitsioonipartneri kontori ette meelt avaldama läheb.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraat, haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ütles telekanalile, et tema ei tea sellest meeleavaldusest midagi. "Miks te minu käest seda küsite? Ma ei tea sest mitte midagi. Ausalt ei tea," reageeris Ossinovski telekanali küsimusele silmnähtavalt närviliselt. 

"See on silmakirjalik," kommenteeris Reformierakonna liige Jürgen Ligi. "Ükski noorteorganisatsioon ei lähe valitsuspartneri vastu, ilma et tal oleks Ossinovski või kellegi teise erakonna liidri heakskiit selleks või algatus," kommenteeris Ligi. 

Aga Karel Rüütli teadis, millega tegu. "Noorsotsid püüavad tähelepanu juhtida minu arvates väga õigetele probleemidele Eestis - see puudutab palgavaesuses elavaid inimesi ja loomulikult vaesuses elavaid lapsi," kommenteeris Rüütli. Ta ütles, et noorsotsid käisid ka sotsiaaldemokraatide fraktsioonis seda ideed tutvustamas. "Neil on kavas minna ka teiste erakondade juurde sellist teavituskampaaniat tegema." Rüütli pidas mõistlikuks mõtteks, et noorsotsid võiksid piketeerima minna ka ministeeriumide, näiteks sotsiaalministeeriumi ette.

Esialgu avaldati meelt ikkagi vaid Reformierakonna peakorteri ees. Info, et pöördutakse ka teiste erakondade poole, selgus alles hiljem. 

"Valitsuserakond ei saa valitsuse või valitsuspartneri vastu piketeerida," sõnas Jürgen Ligi. 

"Eks ta üks naljategemine on," oli reformierakondlasest riigikoguliikme Valdo Randpere kommentaar. 

"Peame olema Reformierakonna südametunnistus," ütles tänase protestimiitingu eest vastutav isik, SDE noorteorganisatsiooni juht Maris Sild Delfile ja kinnitas, et tegemist on noorsotside üritusega, millega erakonna juhid pole seotud ja millest nad ei pruugi isegi teada.

Oma kohaloluga austas üritust ka kutsumata külaline - Eesti Vabaerakonna kandidaat Jevgeni Krištafovitš -, kes juhtis noorsotside tähelepanu sellele, et vaesuses laste eest vastutab sotsiaaldemokraadist sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt, kes peaks oma koha vabastama vabaerakonnale, kui ta oma tööga hakkama ei saa.

Kohal oli ka noor sots ja endine reformierakondlane Silver Meikar.

Delfi andmetel lubasid noorsotsid korraldada valimiseelse meeleavalduse ka IRLi ja Keskerakonna peakontori ees vastavalt 25. ja 18. veebruaril.

Samal teemal

27.02.2015
Politsei lõpetas Krištafovitši rüseluse uurimise Edgari kohviku juures
20.01.2013
Noorsotsid: Rahvakogu on võimalus muuta poliitilist kultuuri
22.07.2012
Noorsotsid süütavad Utøya tragöödias hukkunute mälestuseks Norra saatkonna ees küünlaid
02.05.2012
KUKKUS LÄBI! Noorsotside meeleavaldusele Toompeal tuli neli inimest