Maailm

Kohtuarst: "Ma ei ole midagi nii kohutavat varem näinud." (19)

Aadu Hiietamm, 11. veebruar 2015 07:00
PEATAGE VÄGIVALD: India pealinnas New Delhis tulid meeleavaldajad esmaspäeval taas tänavatele ja nõudsid naiste vastu suunatud kuritegevuse lõpetamist. Foto: AP
Indiat vapustab taas erakordselt jõhker kuritegu. Rühm mehi vägistas ja seejärel piinas surnuks psüühilise häirega naise. Politsei vahistas kaheksa kahtlusalust.

Vägistajate ohvriks langes Nepalist mõne kuu eest Indiasse depressiooniravile tulnud 28aastane naine. Tema kadumisest oli 1. veebruaril informeerinud politseid õde. Viimane ütles telekanalile NDTV: "Politsei ei võtnud minu avaldust kuulda. Nad soovitasid mul lihtsalt kadunuks jäänu otsinguid jätkata ning lisasid, et ta tuleb ise tagasi."

Paraku avastati kolm päeva hiljem otsitava moonutatud surnukeha Rohtaki lähedal autotee kõrvalt põllult. Pealinna New Delhisse on sealt umbes 75 kilomeetrit.

"Ma olen teinud juba 30 000 lahkamist, kuid niisugust brutaalsust ei ole varem näinud," ütles kohtuarst S. K Dhatterwal ajalehele Times of India.

Naisele oli esmalt mingi raske esemega pähe löödud ja seejärel oli teda mitu korda vägistatud. Kurjategijad olid hiljem ohvri kehasse toppinud kive ja keppe. Ühtlasi olid surnukeha käinud söömas loomad.

Ohvri õde nõuab poomissurma

"Me tahame, et mõrvarid üles poodaks," ütles ohvri õde telekanalile NDTV. Mitmel pool Indias toimusid suured meeleavaldused, millel nõuti naiste vastu suunatud vägivalla lõpetamist.

Sajad inimesed blokeerisid kuriteopaiga lähedal pealinna New Delhisse suunduva maantee ning süütasid ohvri mälestuseks küünlad.

Politsei andis esmaspäeval teada, et kuriteos kahtlustatuna on vahistatud kaheksa noort meest, kes elavad Gaddi Kheri külas, mis asub kümne kilomeetri kaugusel Rohtakist. Üheksas kahtlusalune põgenes ning sooritas seejärel enesetapu.

Noore naise erakordselt jõhker mõrv sunnib meenutama 16. detsembril 2012 New Delhis toimunud grupivägistamist. Tookord langes bussis kuue mehe ohvriks 23aastane meditsiinitudeng, kes suri saadud vigastustesse kaks nädalat hiljem Singapuri haiglas. Nii tudengit kui ka tema peigmeest peksti raudlatiga ning nad visati lõpuks liikuvast bussist poolsurnuna välja.

Ka tookord tulid tänavatele meeleavaldajad, kes juhtisid tähelepanu naiste kaitsetule olukorrale Indias ja nõudsid seksuaalkurjategijatele karmimaid karistusi. Seadust muudetigi nii, et kohtunikud said õiguse määrata ohvri surmaga lõppenud seksuaalrünnakute korral kurjategijatele surmanuhtluse.

Kuuik tabati. Neist üks poos end pärast vahistamist kongis üles. Üks oli alaealine ja pääses seetõttu kolmeaastase vanglakaristusega. Neljale mõistis kohus 2013. aasta septembris surmanuhtluse. Juhtum ootab aga tänaseni lõplikku otsust ülemkohtus.

Jaapanlanna langes libareisijuhi ohvriks

Karistuste karmus ei ole paraku suutnud seksuaalkurjategijaid Indias peatada. Sellest rahvaarvult maailma suuruselt teisest riigist tuleb regulaarselt uudiseid jõhkratest vägistamistest ning sageli langevad ohvriks välismaalasedki.

Nii tuli esmaspäeval teade 20aastase jaapanlanna vägistamisest Rajasthani osariigis Jaipuris. Väidetavalt langes turistina Indias viibinud noor naine reisijuhina esinenud mehe ohvriks.

Talle oli lähenenud umbes 25aastane mootorrattur, kes tutvustas end reisijuhina ning pakkus küüti. Pärast turismiobjektide külastamist tuli mees jaapanlannale hotelli järele, et koos õhtust sööma minna. Mees söötis naisele sisse midagi uimastavat ning vägistas ta äärelinnas. Kui naine toibus ja appi karjuma hakkas, siis vägistaja põgenes. Euronews meenutab, et alles kuu aega tagasi vägistasid kuus meest Indias samuti jaapanlannast turisti.

Ajaleht Hindustan Times kirjutas samal ajal grupivägistamisest Kolkatas. Selles suurlinnas vägistasid neli meest kahel järjestikusel päeval 13aastast koolitüdrukut. Nad jäädvustasid kuriteo nutitelefoniga ja ähvardasid tüdrukut politseile avalduse tegemise korral video riputamisega internetti. Seetõttu otsustas tüdruk alles nädal hiljem toimunust vanematele rääkida. Kaks neljast kurjategijast on praeguseks tabatud. Neist üks on ohvri naaber.

Samal teemal

21.12.2015
Vaimse tervise häiretega naise vägistanud ja tapnud mehi ootab Indias surmanuhtlus
31.08.2015
EKRE esitas siseministrile järelpärimise seoses vägistamisjuhtumiga Vaos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee