Eesti uudised

Holokausti näituse kuraator: me ei näita ajaloolist tõde, vaid kunsti (120)

LISA KOMMENTAAR

Zz 12. veebruar 2015 08:02
..ja sedamoodi te väärastate ajaloolist tõde..
Seevaldi punt 11. veebruar 2015 22:49
Oskavad häästi musta valgeks rääkida see prof. Elken Kunztidekoolist (lollid ei saa kaasaegsest kunstist aru) ja R.Artel.....ajupesu meistrid kunstialal....Küsimus ?! Kuhu on kadunud Tartus eluterve kunstiharidus ja meisterlikus....positiivsus.....moes on sita loopimine endiselt....haige---väga haige
autist 11. veebruar 2015 21:16
Igasugu "kunst" ei ole kunst. Ei ole kunst ei Kenderi hiljutine teos ega ka sõjaohvrite mõnitamine.
aga 11. veebruar 2015 20:43
holokaust on inimeste massiline mõrvamine,mille juudijunnid on vägivaldselt oma valede kirjeldamiseks võtnud.Tegelikult on holokaust Ameerikas sisserändajate poolt mõrvatud põliselanikud-indiaanlased,türklaste poolt mõrvatud armeenlased,juutide poolt mõrvatud palestiinlased(2maailma sõja ajal võtsid osa väga paljude rahvuste mõrvamistest),t.blade mõrvatud eestlased,sakslased.See nimekiri on pikk ja ei maksa seda ainult ühest küljest vaadata. Valed vajuvad nagu nõukogude liit... Aeg on selleks küps ja uskuge mind,varsti see juhtub...
F.CK BANKS,USE CASH ONLY 11. veebruar 2015 20:36
inimesed vaadake seda räpast soperdist nimega POOSIMEES(vana nimega POSTIMEES),kelle tegelik deviis on -f.ck you Charlie. Vaadake milline silmakirjalikus ja topelt standardid.Moslemite üle viskasid nalja ja mõnitasid,aga juudijunne kummardavad.Kommentaare kustutatakse nii,et pead kirjutama ainult junne ülistavaid komme,muidu kaob.Jube,et demokraatlikus riigis on selline kommunistlik häälekandja.Ma algul ei uskunud,et nii käitutakse ja proovisin järele.Kõik kaob nagu poleks olnudki.Seda bolsevistliku soperdist enam ei loe ega soovita ka teistele.Alles see oli kui ilmus T.bla Ekspress(vana nimi mõnitavalt EestiEkspress)kus see punapäine p.derast püüdis kõiki solgiga üle kallata kuid tulemus- s.ttus ennast täis.Jube.Peaks ilmuma mingi sait kus kõik ajalehtede nimed ja kirjutatavad teemad ja siis täielik vaba kommimine.See peaks asuma mõnes välis serveris.See müüks kohutavalt reklaami,sest külastatavus oleks tohutu...Mõni,kel sellised oskused võiks asja käima panna...
Adolf 11. veebruar 2015 20:16

Madis 11. veebruar 2015 19:51
Ei tea kas islamivõitlejate peade maha lõikamine on ka kundt??
jaan julge 11. veebruar 2015 17:54
Peab ikka haige olema, et sellist kunsti nautida.Miks meil on sellised kunstijuhid? Selliste perversustega solvatakse kõiki normaalseid inimesi, mitte ainult juute.
eesti mees 11. veebruar 2015 16:49
Mind kui eesti maksumaksjat häirib väga, et maksumaksja raha eest kultuuriministeeriumi poolt rahastatavas muuseumis näidatakse midagi sellist. Tekib küsimus, et kui üks oli piisavalt loll ,et sellist asja organiseerida, siis kus oli muuseumi juhtkond? Või oli kogu seltskond ühtlaselt deliiriumis?
Ootaks kultuuriministeeriumilt avalikku vastust ja ja vastust küsimusele kas eesti maksumaksja peab kinni maksma sellist jama ja purkisittumist?
Lang kultuuriministriks 11. veebruar 2015 19:42
suplevad rahas ja toodavad kultuuri asemel pa.ka,Kaine peaga meie kultuuri kyll vaadata ei saa
aba 11. veebruar 2015 15:25
no,kui on matnud lapse(d) ja selle teemaga kuntsti teha (surnud laste pildid/videod)
kas /kes seda vaatama läheb?????? on see ikka kuntst......
Ehte 11. veebruar 2015 15:25
Mulle tundub, et Eesti tahab kangesti suurriikidega võistelda. Kas tasub? Äkki saime jälle pildile, halvas mõttes. See kunstnik ei vääri kunstnikuks nimetamist. Mul on tema pürast häbi.
Tartust 11. veebruar 2015 14:04
Asi ei ole ainult selles "näituses", selle "kuraatori" juhtimisel hävitatakse Tartu Kunstimuuseum, muuseum, kus inimesed käisid nautimas tõelist kunsti. Tänaseks on välja kujunenud olukord, kui keegi tahab näha midagi muud, kui s..ta purgis või muud rõvedust, peavad minema mõnda galeriisse või antiigipoodi. Nüüdiskunsti on võimalik Tartus eksponeerida üsna paljudes ruumides, miks peab seda tegema muuseumis!? Õige küll, Tartus ei ole enam muuseumi!
päh 11. veebruar 2015 15:52
Nime järgi järjekordne vähemuse esindaja multikulti kultuurirevolutsioonis. Paras oleks selle jama eest nii näitus lõpetada kui muuseumi juht välja vahetada.
Küsimus 11. veebruar 2015 13:52
Kas SÕNAVABADUS kehtib ainult Muhamedi naeruvääristavate piltide avaldamisel aga HOLOKAUSTI puhul ei ole enam sõnavabadust....?
11. veebruar 2015 13:57
Kes seda ütles? Rumalus ei ole rahvus ega usund, nagu siin juba mainiti, rumalad on konkreetsed inimesed, kes ise arvavad, et nad pole rumalad ja nendel on kõik lubatud

A.H. 11. veebruar 2015 12:47
Üleüldse, kui rääkida holokaustist, siis tuleks alustada selle juurtest, nendest kes selle holokausti tehnoloogoa väljatöötasid, elik tulla selliste tegelaste juurde nagu lenin, sverdlov,trotskij, ja mõned teised, jätkata selliste tegelinskidega nagu henrih jagOda, see samune idel jalobson ja siis järjepidevalt jõuda otsaga Saksamaale.
näitus 11. veebruar 2015 13:40
uskumatu 11. veebruar 2015 13:58
ikka ei saanud aru, mis on teemaks
A.H., to 13:40 11. veebruar 2015 14:46
Räägingi teemast, sina pole teemast siiani aru saanud ja mölised siin
A.H-le 11. veebruar 2015 15:26
teema on näitus ja selle kohatus, huvitav et sa seda pole veel märganud
Thomas Ermajok 11. veebruar 2015 13:47
Kui rääkida holokaustist kui tööstusharust tuleks pöörduda eelmise sajandi 60-ndatesse. Selleks ajaks oli pärastsõjajärgse Saksamaa majandus ennast üles töödanud ning juudid nägid võimalust raha teenimiseks.
Mingeid selliseid "surmalaagreid" nagu peavoolumeedia kujutab , polnud II MS ajal olemas. Saksamaa vangid töötasid kellast kellani (erinevalt juutide juhitud Nõukogude GULAG-ist). Toitumus oli üldiselt hea, on säilinud mitmed fotod prisketest juutidest puhkpilliorkestri saatel töömaale suundumas.
Nälg tekkis NSV Liidu ja lääneliitlaste pealetungi edenemisel kui USA "teoreetikute" arvates tuli pommitada tsiviilelanikkonda, et tekitada humanitaarkatastroof ning selle abil vastupanuliikumine Hitlerile. Mitmed neist ideoloogidest olid juudid, seega saavad nn holokaustiohvrid süüdistada vaid rahvuskaaslasi.
Tõenäoliselt ei pea lisama, et Anne Franki päevikud jms propaganda on võltsing.
11. veebruar 2015 14:00
näitus ei ole eelmisest sajandist aga küll konkreetselt - koondlaagridest ja gaasikaambridedest
SIIM 11. veebruar 2015 12:24
Kui nood niinimetatud kunstiteose valmistamisel osalenud inimesed on tõesti juudid, siis just nemad ise irvitavad oma rahvuse kunagiste kannatanute üle kõige rohkem. Sellist osa etendada, see tähendab oma esivanemate mõnitamist!
Aga kui pole, kui artistid on muust rahvusest? Sel juhul ei ole see vist ka otseselt juutide vastu suunatud. Gaasikambrisse ja krematooriumisse aeti arvukalt muidki rahvusi. Lisaks juutidele ka poolakad, tšehhid, venelased, ukrainlased, mustlased, pea kõigi lääne-Euroopa rahvaste esindajaid. Isegi sakslasi endid. Sel juhil on see pigem kõigi natsismiohvrite üle irvitamine.
muust rahvusest 11. veebruar 2015 12:30
Kas sa tõsti arvad, et teistel selline näitus ei tee haigeks!!!??? Info on levinud üle maailma. Häbi korraldajatele (ma ei õelnud eestlastele, sest rumalus ei ole rahvus)
SIIM 11. veebruar 2015 13:01
Aga millest mina siis räägin? Mitte ainult juutide, see on kõigi natsismiohvrite üle irvitamine! Ja miks püüad mulle omistada mõtet, et see näitus ei tee haigeks? Mina pole seda küll öelnud. Kui minu kommentaarist selle üles leiad, näita siis mulle ka.
11. veebruar 2015 13:15
Sinu jutt SIIM üldse on segane. Mis mõttes - "kui artistid on muust rahvusest, sel juhul ei ole see vist ka otseselt juutide vastu suunatud?" Aga kui "on tõesti juudid" siis kohe irvitavad ainult oma rahvuse kunagiste kannatanute üle????
to 13:15 11. veebruar 2015 20:52
Siis irvitavad nad nii kõigi, kuid ühtlasi ka omaenda rahvusest natsiohvrite üle. Nii lihtne se ongi.
khmm 11. veebruar 2015 12:18
Tähelepanuvajadusest tekkinud probleemid lükatakse tuimalt kunsti kaela. Selliseid allapoole vöö "kunste" oleme ka siin varem näinud (Kenderi kaak).
khmm 11. veebruar 2015 12:18
Tähelepanuvajadusest tekkinud probleemid lükatakse tuimalt kunsti kaela. Selliseid allapoole vöö "kunste" oleme ka siin varem näinud (Kenderi kaak).
jah 11. veebruar 2015 12:18
järgmine näitus tuleks kuidas juudid tapavad rahumeelsid palestiinlasi ja võtavad nende maad ära,kas peab jälle nendega kooskõlastama.need riigid,kes tapavad rahulikke elanikke ja anastavad nende maid peaks oma suud kinni hoidma või müüvad siis meile jälle ülikõrge hinnaga vanu ära roostetanud relvi.
vanaema( teine) 11. veebruar 2015 12:02
On teemasid, mida PEABKI MITTE PUUTUMA ja eriti sellises nn "kunsti" kontekstis. Sõda ja genotsiidi ei unustata , aga sellest teemast teha palagan, kunsti nime alla, on ikka rõve arusaamine küll.
See kuraator on juba ennegi oma asjadega ämbrisse astunud ,nüüd see ämber koliseb väga ja arvata võib, et mitte ainult Eestis ei tekita see probleeme...Kahjuks nii ülitundlikus maailma poliitikas poleks olnud küll sellist "kunstinäitust" vaja tekitada.
Minu isiklik arvamus sellistest kunstnikest on veelgi hullem- parem õppigu korralik amet ja tehku tõesti tööd!
ja mina arvan, et ..... 11. veebruar 2015 14:35
sellised kunstnikud tuleks saata töölaagrisse, meil on neid parasiite niigi palju.
Huraa !!!
11. veebruar 2015 11:59
Miks räägitakse vaid juutide õudustest? On mälestusraamatuid, kus kirjeldatakse saksa laste mälestusraamatutes kirjeldatakse saksa laste nälgimist linnade tänavatel, samal ajal kui juutide pered elasid luksuslikes majades ja pidutsesid. Ja kui võimalusel järgnes halokaust -kas siis ei olnud tegemist saksa rahva kättemaksuga oma kannatuste eest?
ainult kannatust 11. veebruar 2015 12:12
küll see nn kunstnik teeba nalja ka nälginud saksa laste kohta ... järgmises näituses
aaa 12. veebruar 2015 01:50
Aga ka praegu on maailmas, ja ka meil Eestis nälgivaid lapsi linna tänavatel, samal ajal kui rikkad pered elavad luksuslikes majades. Kas see peab tähendama et tulemas on rahva kättemaks? Või on see õigustatud ainult juutide suhtes? Kas rikkaid sakslasi, inglasi, ameeriklasi ootab holocoust? Väga jabur! Tuletab ühe teise ideoloogia loosungit-"võtame rikastelt ära ja jagame võrdselt kõikide vahel"
mumm 11. veebruar 2015 11:57
Ma ei mõista, miks tehakse teste rahvaste kannatustest kunstiteos. Poola kunstnik võiks teha oma kannatustest kunstiteos, kuidas nende ohvitseride traagikat lavastada. Ja kui nende rahvale nende traagikaga naljatleda meeldib, siis eksponeerigu seda. Arvan, et inimeste väärikus on nii madalale langenud, et enam ei mõisteta, mis sobib ja mis ei sobi. See, mida Tartus näidatakse ja kaitstakse on madala kunsti viljelemine, miks seda peaks õigustama, olgu kunstnik nii kuulus kui tahes.

Tim 11. veebruar 2015 11:55
Järgmine näitus tee siis juutide kandelastegudest Palestiinast.Selle üle nad kindlasti rõõmustavad.
abi 11. veebruar 2015 11:52
aga teeme ka nalja,saadame Ukrainase relva abi,mängurelvad..
naine 11. veebruar 2015 11:50
minge käige Poolas ära..... ühes surmalaagri gaasikambris on mitmete teiste riikide lippude seas ka meie sini-must valge.Ei ole kedagi unustatud.Olid hirmas ajad ja neid ei tohi unustada ja nende üle nalja teha.Kuidas meeldiks,kui keegi teeks lõbusa video eestlaste küüditamisest Siberisse ?
Piirid pevad olema,muidu ei saa ka varsti keegi aru ,mis oli tegelikkuses ja mis on väljamõeldis.Nii hirmsaid massimõrvu,süütute julma tapmist ei tohi unustada.
Merje 11. veebruar 2015 13:53
Kindlasti olite teie üks, kes ahmis õhku Tujurikkuja küüditamise-video üle. Terve Venemaa (ja tema käsilased) irvitavad küüditamise üle ning eitavad seda sajaprotsendiliselt.
Nii et ma tõesti ei saa aru sellest kunstinäituse ümber tekkinud hüsteeriast. Päriselt ka.
11. veebruar 2015 14:09
ei saagi aru, sest sul pole mida mäletada, sinu suurim kaotuse- ja kannatusevalu on murtud kunstküüs
Paraku 11. veebruar 2015 16:19
Ei vasta kõik peavoolu medias presenteeritud "kannatused", mida eelkõige toodab "kannatanud" rahvas ise 100% tõele. Ammugi on selgeks tehtud, et sellist arvu ühte rahvust ei olnud võimalik sellises koguses gaasikambris tappa:1) polnud gaasikambrites sellist võimekust 2) polnud sellisel hulgal antud rahvuse esindajaid (maailmajaos, kus sündmused aset leidsid)
empaatia 11. veebruar 2015 11:44
Veel parem: alasti eesti naine naerab laginal rea palja tilliga punaarmeelaste ees, taustaks põlev talu
katrin 11. veebruar 2015 11:43
Kas selle solvunud juudi isa oli Idel Jakobson? Siis on küll paras kõverpeegel.
JEEP 11. veebruar 2015 11:31
Mulle tundub, et inimsusevastastest kuritegudest rääkides tohib ainult holokaustist rääkida. Kas kannataja roll on siis juutide poolt monopoliseeritud või? Gaasikambritesse aeti ka miljoneid teisi inimesi, näiteks päris palju ka poolakaid. Ja ka mustlased olid määratud täielikult hävitamisele nagu juudidki. Protsentuaalselt hävitati neid vahest ehk rohkemgi. Miks ei räägita siis mustlaste kannatustest, mingist kompenseerimisest rääkimata? Sakamaa on kärutanud Iisraeli ju kümneid miljardeid. Kuhu jääb võrdse kohtlemise printsiip?
GULAGi teemat peetakse mõnedes ringkondades üldse kohatuks mainidagi. Aga kas seal ei hukkunud isegi rohkem miljoneid kui sakslaste juures?
11. veebruar 2015 11:34
kui sul midagi tundub, löö risti ette
11. veebruar 2015 11:36
seega järgmine näitus mustlaste hävitamise steenisest koos muusikaga ja tantsuga, sündmuse puhul teeme ka šampust lahti
Vanajaan 11. veebruar 2015 11:21
Kujutage nüüd ette, kui Moskvas oleks kunstinäitusel demonstreeritud videoid, kus rahvarõivais eestlased, lapsed süles, rõõmsasti Tuljakut vihtudes oleksid asunud loomavagunitesse, millel okastraat akende ees ja vagunil silt: NKVD Line pakub erinevaid kruiise- kogu reis raudteel, laeval ja maaleminekuga sadamalinnades. Eesti NSV ning Siberi vaheliste kruiiside valik on lai ning igaüks saab valida endale nende seast meelepärase.
Mida oleksid kirjutanud needsamad õigustajad siis. Igale rahvale on tema kannatused tähtsad. Kui tahame, et meid mõistetaks, peame mõistma teisi.
Ja põhiline: Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse!
Thomas Ermajok 11. veebruar 2015 11:27
Kujutage ette hoopis kuidas rahvarõivais eestlased kaerajaani taktis Soome orjalaevale marsivad.
Nii küüditamine kui holokaust on Anzipi "lõpplahenduse" kõrval Eesti jaoks marginaalsed teemad. Kümmekond tuhat küüditamise või üksikud holokausti ohvrid pole võrreldavad sadade tuhandete majanduspõgenikega.
Tõesti ....... 11. veebruar 2015 14:40
igal rahval on tema kannatused tähtsad, aga mõnel rahval on need nii tähtsad, et peame ainult nende kannatustest kuulma.
aaa 11. veebruar 2015 16:32
Kelle poole see pöördumine? Aga tee siis näitus oma rahvakannatustest! Siin pole kellegi peale loota!
idel jakobson 11. veebruar 2015 11:19
oleks pidanud end steriliseerima!!!!!!!!!!
Vanajaan 11. veebruar 2015 14:09
Kui rabbi naine oleks rabit Ideli ümberlõikamise ajal seganud sõnadega: "Ai-vai, panin kogemata hommikusöögi sisse sealiha.", siis olekski asi korras olnud. Aga vist oli Jaffe teisel arvamisel ja pärast kahetses.

A.H. 11. veebruar 2015 11:07
Kas selline mõiste, nagu ajalooline tõde, või tõde nagu selline, üldse eksisteerib? Maailmas on ainult üks tõde, et tõtt pole olemas!
Joller 11. veebruar 2015 10:57
Kunstimuuseumil pole mitte üksnes õigus, vaid ka kohustus tegeleda maailma kunstielu kajastamisega. Kunsti alla asetuvad meelelised instrumendid, mis aitavad maailma ja selle tähendust kirjeldada, ümber kujundada, luua. Kunst pole mingi tilu-lilu ilupiltide kogu, see viimane on raha teenimiseks mõeldud käsitöö, kui te veel ei teadnud. Ilupilte minge otsima turistidele mõeldud kauplustesse. Kuraator on teinud head tööd, sest poleemilised ning maailmas kõneainet luua suutnud teosed on siia jõudnund. See ei ole Tartu juudimuuseum, kus neil kogukondadel oleks kureerimisõigus, see on Tartu kunstimuuseum, katsuge sellega leppida.
to Joller 11. veebruar 2015 12:32
Oma meeleliste instrumentidega võime oma kulu ja kirjadega ja oma isiklikus ruumis teha mida iganes. Mäluasutuste eesmärk ja vastavad tegevused on suunatud ikka üldsusele. Inimeste hingehaavade lahtirebimise teemal polemiseerima ärgitamine või ka paralleel potentsiaalse näitusekülastaja tilulilu ilupiltide kontekstis kunsti tõlgendamisele viitab pigem vajakajäämistele eetilistes õekspidamistes.
Joller 11. veebruar 2015 14:43
Rahvuslaheliselt tunnustatud ja muuhulgas ka poleemilise kunsti jagamine ongi päris hea töö üldsusega, ma leian.
Seda viimast lauset ma ei saa kommenteerida, sest sel puudub üheselt mõistetav grammatiline tähendus, katsute ehk ümber sõnastada?
Kerigu oma vingumisega zuuraffi juurde 11. veebruar 2015 10:53
Mis neil "jakobsonidel" üldse juutidega pistmist on?
Need ju vene keelt kõnelevad tegelased.....zuuraffi kontori käepikenduseks provokatsiooni korraldamas juba pidevalt.
kunst 11. veebruar 2015 10:49
Selles küsimus ongi, mida keegi kunstiks nimetab! Kas hr Elken Tartu Ülikoolis õpetabki nii oma tudengeid? See teistkordselt nummerdatav vanahärra ei saanud siis ise arugi, et teeb " suurt kaasaegset kunsti"?
sdfsdfh 11. veebruar 2015 10:37
need " kunstiinimesed " võiks ajada kuuma ahju ja sundida keksu mängima !!!
sivago 11. veebruar 2015 10:59
sivago 11. veebruar 2015 11:01
Kas nad on siis juudid?
Hm 11. veebruar 2015 10:20
Juba mõnda aega ei saa aru, et mis asi see "kunst" siis õigupoolest on. Kui on midagi kaunist ja hinge ülendavat või vastupidi kurbust tekitavat, siis see kindlasti kunst ei ole. Kunst on ainult see, mis omab raputavat efekti, ületades eetilisi piire. Et lähen näitusele ja seal on mulle vaatamiseks purgis kakajunn, siis see ongi kunst. Näib, et millegi "kunstiks" defineerimisel on olulisim kriteerium, et see kindlasti tavainimest šokeeriks ja annaks talle mõista, et ta on lihtsalt loll, kuna ei ole kursis uuemate suundadega, ei hooma tervikut jms. Ühesõnaga näitused ei ole mõeldud inimestele vaid neile, kes neid kokku panevad.
OK, 11. veebruar 2015 10:20
järgmine näitus peaks siis olema Idel Jakobsoni elu ja tegevuse kohta.Kui juudid selle näituse peale solvusid siis seepeale peaksid nad häbenema!
sinu vanavanemate helged mälestused 11. veebruar 2015 10:40
ma hoopis arvan, et järgmine näitus peab olema Gulagi kohta- kuidas seal välja saadetud eestlased pani pidu ja okastraadide taha lõi lustliku tantsu, pärast Stalini surma mitte keegi ei tahnud tagasi koju
Äkki soovitaksid hoopis 11. veebruar 2015 10:41
järgmist analoogset näitust Estonia hukust. Päris "huvitav" oleks vaadata, kuidas inimesed seal surmaeelsel tunnil sebisid. Kas nii väää!
Je suis Tartu kunstimuuseum ! 11. veebruar 2015 10:19
Je suis Tartu kunstimuuseum !

HELL VEND 11. veebruar 2015 10:09
Siis on liputamine ka kunst ja nudism ja .....
H.Kirke 11. veebruar 2015 10:06
Tundub,et tõesti oleks vaja ühte kõva sõda ,et inimestele tuleks mõistus pähe tagasi.Kui selle neiu kunstikuraatori suguvselts läheks ahju kaudu kütteks ja temal endal lõigatakse nii üldsuse lõbustamiseks rindu või näljutatakse sind ideeede nimel. Kas sa siis ka seda nimetaks junstiks? Kuidas saab nimetada kellegi tunnete või usu mõnitamist kunstiks.?See on odav ja labane! Sa ,oo suur "kuraator ", said oma kuulsuse ja tähelepanu. Minujaoks oled vaid täpike tatti kunstnike hulgas.
??? 11. veebruar 2015 10:06
Kas see kannatuste jutt pole pisut kalutatud? Keegi ei vaidlegi juudi rahva suurte kannatuste vastu. Kuid kas ei tuleks austada kõiki ohvreid ning karistada kõiki timukaid, seda nende rahvusest olenemata?
11. veebruar 2015 10:42
Mida sa sellelga tahad õelda- vähem kannatusi - rohkem irvitamist või?
to 10.06 11. veebruar 2015 11:13
Kust sa siin selle väljendi "vähem kannatusi" välja lugesid, oma mõtteid teistele suhu paned? Mis irvitamistest siin üldse juttu oli? Kas oled demagoog või? Mida saaks sul olla selle väite vastu, et austataks kõikidest rahvustest inimeste kannatusi? Et ei rõhutataks mitte ainult juutide omi? Huvitav, mis sind eelneva kommentaari juures küll nii väga häirida võis, kes sinule konnsilma peale astus? Ega ometigi see väide, et tuleks karistada ka kõi timukaid nende rahvusest olenemata?
11:13 11. veebruar 2015 11:39
küsi nn "kunstniku" käest, miks ta irvitab ainult juutide peale, pidi võtma ka teisi kampa
? 11. veebruar 2015 11:52
Oled sa kindel, et seal "kunstiteosel" kõik gaasikambris vallatlejad ikka juudid olid? Näo järgi ütled või tegid mingid antropomeetrilised mõõtmised? Kontrollisid dokumente?
to ? 11. veebruar 2015 12:07
Kas sa oled loll või ainult teeskled!!??
to to ? 12. veebruar 2015 02:23
Kui asja kohta enam midagi öelda pole, on kõige ihtsam kaugdiagnoose panema hakata ja oponenti lihtsalt lolliks sõimata.
JEEP 11. veebruar 2015 10:04
Kas selline asi on kunst või haavade lahtikiskumine, on muidugi vaieldav. Tunnen juudi rahva kunagistele kannatustele südamest kaasa. Kuid mulle näib, et see suurtest kannatustest rääkimine on kuidagi ühepoolene ja kallutatud. Kas ei peaks kõigi kannatustesse ja ohvritesse siiski mitte ühe mõõdupuuga suhtuma? Samuti timukatessegi. Rahvus ei peaks siin rolli mängima. Austada tuleks kõiki ohvreid, karistada tuleks kõiki timukaid. Vähemalt mulle näib sedasi. Sest teatavasti olid väga paljud NKVD spetsialistid just juudi päritolu.
11. veebruar 2015 10:43
kas gulagi kanatused pole pisut liialdatud? Kus on see piir, millest sa räägid?
to 10.43 11. veebruar 2015 11:22
Nii et GULAG-i kannatused on nohu, juutide omad aga taevakõrgune ülekohus? Soovitaks veidi ikka GULAG-is olnute kannatustest kuulata ja lugeda. Ega sa äkki mõne NKVD.lase järeltulija ei ole, et GULAG-i inimsusevastasust pisendada püüad?
P.S. Paljud GULAG-i ülemused ja NKVD asjapulgad olid just juudi rahvusest, kuidas siiscselle asjaga jääb?
11:22 11. veebruar 2015 11:40
selge, ma lähen ja ütlen oma vanaisale, et mida sa vana kurdad tühja, Gulagis sul oli ainult nohu
to 10.43 / 11:22 11. veebruar 2015 11:49
Ahha, ägestasid küll, ja seda oligi vaja, saad ilmselt ise kah aru, kui kohatu on selline näitus, Kus on see kannatuse mõõdupuu, mille järgi sina nüüd otsustad kannatuste suurust. Kas on olnud ainult nohu või hoopis gripp selle algfaasis?
to 11:49 11. veebruar 2015 13:12
Kannatused on kannatused, genotsiid on genotsiid - olgu siis ohver millisest rahvusest tahes. Ei peaks rõhutama ühe rahva liikmete kannatusi ning vaikima samas teistest, Kõik nad olid inimesed, kõik nad olid ohvrid.
Täpselt samuti peame hukka mõistma ka kõik timukad nende rahvusest olenemata. Nii sakslasest doktor Mengele kui ka eestlase karl Linnase või juut Idel Jakobsoni.
to 13:12, 11. veebruar 2015 13:21
Ütle ometi, mida sina taotled oma jutuga antud näituse kontektis? Igati sobilik või, kui üks on kanatanud rohkem kui teine?
aaa 11. veebruar 2015 16:43
Aga ka paljud GULAGi vangid olid juudid.Kuidas siis selle asjaga jääb? Kas ei peaks loobuma rahvusele rõhutamisest ja hinnata inimesi ainult nende tegude järgi?
see kuraator 11. veebruar 2015 10:01
ei tohiks enam sellega tegeleda ja näitus tuleks maha võtta
Sibi 11. veebruar 2015 09:57
Artur Żmijewski video "Kullimäng", mille näitamine on Saksamaal keelatud.
________________________________________________________________
Eesti on vaba maa - siin on kõik lubatud! Toogem kõik see, mis mujal maailmas on keelatud siia - Eestisse
Oeh... 11. veebruar 2015 09:56
Ilmselgelt ei ole keegi siinsetest kommenteerijatest näitust näinud, ei olnud näitust näinud ka solvunud juudi kogukonna esindajad, nad otsustasid paari lõigu põhjal, mida nad uudistes nägid. Eile oli selge, et KÕIK osapooled ajakirjanduses, kes sel teemal rääkisid, kaasa arvatud uudisteankrud, uudistetoimetajad, solvunud juudid, EI OLNUD seda näitust näinud, Keegi ei teadnud, millise tervikmulje kogu kompott seal kunstimuuseumis tegelikult annab; et see EI OLE naeruvääristamine, mõnitamine jne. Kogu näitus oli väga ahistav ja mõtlemapanev, kui kõik eksponaadid ära vaadata, vaid siis, saab tervikmuljena aru. Kogu see "skandaal" praegu on totter süvenematuse vili. Ka kunstimuuseumi esindaja ei suvatsenud öelda, et tuldagu ometi seda vaatama, ainult siis saab asjadest õige pildi.
11. veebruar 2015 10:44
ma hoopis arvan, et järgmine näitus peab olema Gulagi kohta- kuidas seal välja saadetud eestlased pani pidu ja okastraadide taha lõi lustliku tantsu, pärast Stalini surma mitte keegi ei tahnud tagasi koju
Tegelikult ära tüütab 11. veebruar 2015 09:56
Ühtpidi õige ka ju- No milleks teha sellest ajaloo sündmusest järjekordne näitus!? KÕIK ju teavad et kui seal ei kajastata viimast kui sekundit nö kosserina siis on tulemuseks paras sõim fasismi ülistamise ja holokh.. eitamise kohta.
Las nad olgu ja ajagu oma asja omal maal, mina ei tunne küll ennast milleski süüdi ja ei ole " valitud rahvale :)) " midagi võlgu. Kui on etteheiteid ja nõudmisi siis pöördugu otse gööbelssi, aadu jt poole, meid jätku ometi lõpuks rahule!
Juba vanaema ütles- ära torgi .. , see läheb jälle haisema.
aaa 11. veebruar 2015 16:47
Aga nad ei torkinud ju... Näitus on tehtud hoopis teiste inimeste poolt

Sieg heil! 11. veebruar 2015 09:55
Furer 11. veebruar 2015 09:53
11. veebruar 2015 09:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
11. veebruar 2015 10:45
mine mine sauna, ma tulen gaasiga järgi
jah 11. veebruar 2015 09:48
ei saa aru nende juutide halamisest,kas peame juba küsima ka luba nende käest mida teha võime. samal ajal kui nad tapavad rahulikke palestiinlasi ja anastavad nende maid.kahjuks oli Klooga koonduslaagri ülem juut.KAS ME PEAME SIIS RONGID ÄRA KEELAMA KUNA SELLEGA VEETI MEIE RAHVAST SIBERISSE?
aaa 11. veebruar 2015 16:49
Palun linki selle Klooga laagri kohta....
11. veebruar 2015 09:45
No mida veel-solvunud..midugi on teised ajad ja ka kuntst on teistsugune.Ärme ainult teisi rahvusi solvame-hahaa..Tegelikult nad vöivadki rūnnata..sest neid on ju rohkem.Aga meedias oma nn.solvumist reklaamida????
vääristunud ja haige 11. veebruar 2015 09:39
eesti koos oma inimestega,oksevideo on kunst!!!,mutid rindu õõtsutamas kambris,tillid rippumas,jube
qfs 11. veebruar 2015 09:38
Eestis sellised näitused tohiks olla ainult koos samaväärse ekspositsiooniosaga vene laagritest - meie rahvas kannatas mõlemates ja ühekülgne ekspositsioon on Eesti rahva holokausti õigustamine.
sass 11. veebruar 2015 09:55
jah, olen nõus et võiks teadvustada rohkem vene laagrite teemat. kuid see ei õigusta antud näituse olemasolu. Minu isa oli venelaste juures laagris. mida temaga seal kõik tehti. Kuid minu jaoks ei ole vahet kas tapeti juute, eestlasi või keda iganes. see oli mõttetu alandamine, piinamine mõnitamine. Kui noor inimene seda ei taju on ta lihtsalt loll. Kui ta teiste jutust ei õpi, soovitaksin tal endal mõnda neist jälkustest kunsti nimel läbi teha. kuid solvata inimesi kellel on ajalooline ja isiklik mälu... mul on lihtsalt piinlik.
Tõesti kurb 11. veebruar 2015 09:31
kui kunstnikuks peavad ka end need,kel tõelisest kunstist aimugi pole.
On ju väljaheiteid eksponeeritud igal kujul,uriini sisse midagi uputatud ja seda kunstiks nimetatud,ma mõistan,kui sellist kunsti eksponeeritakse psühhiaatriahaigla puhketoas,et patsientide looming või nii...

jah 11. veebruar 2015 09:29
nii võib ükskõik mida näidata ja öelda, et see on kunst
Crack 11. veebruar 2015 09:16
Mõned solvuvad nagu koolipreilid. Pole veel täiskasvanuks saanud.
villi 11. veebruar 2015 09:16
ars longa vita brevis est
Iisrealis juudid on kordades demokraatlikumad... 11. veebruar 2015 09:16
Näiteks küsitleti sealses raadios kuulajatelt,et kas juudid ise oma eelneva käitumisega sakslaste suhtes põhjustasid holokausti.Suureks üllatuseks ligi 50% juute vastasid,et nende arvates juudid oma eelneva käitumisega põhjustasid.Imestav on asjaolu,et hoolimata propagandast pooled juudid mõtlevad oma riigis oma peaga...
aaa 11. veebruar 2015 16:52
Hea meelega loeks seda raadioküsitlust. Oli see heebrea keeles?
mühühh 11. veebruar 2015 09:07
Fanny 11. veebruar 2015 09:00
Ja kultuurikapitali raha läheb sellise "kunsti" peale!!!!???Kui palju läks kasiinosse!!!Millal seal viimati audit on olnud?Plats puhtaks tuleb teha!!!!!!
kunstihuviline 11. veebruar 2015 08:56
Juba ammu pole enam aru saada, mis on kunst ja mis rõvedus ja roppus.Nende viimaste propageerijaid pole mingit põhjust kunstiedendajateks pidada. Ärge tulge ütlema,et rahvas ei mõista kaasaegset kunsti. Mõistab väga vahet teha kunstil ja vaimuhaigel soperdusel.
ann 11. veebruar 2015 08:55

just 11. veebruar 2015 08:54
ammu oleks aeg moslemite pühakute pilamine järgi jätta; ja mitte kõik kommunistid ei olnud halvad inimesed, isegi fasistide hulgas leidus häid inimesi.
:( 11. veebruar 2015 08:54
Kunst ??? Teiste 6udus on kunst ??? Halloo... !!! :(
... 11. veebruar 2015 08:51
See kunst on ainult nende endi peades.
kuhu 11. veebruar 2015 08:50
see kunst küll peidetud on, ainult tegijad aimavad aga vaevalt nemadki
kurb 11. veebruar 2015 07:45
kui kunstiga jõutakse niikaugele,et solvatakse kedagi.Peaks olema piirid ,mis on kunst ja mis on solvav kunst.Kas tõesti peab kiskuma lahti kellegi haavad ,et teha kunsti ,peaks saama ka teisiti,sellist kunsti pole vaja.Kui pole midagi näidata ,siis lõpetage .
11. veebruar 2015 09:08
" Kas tõesti peab kiskuma lahti kellegi haavad,et teha kunsti... . PEAB, sest inimesed unustavad kogu õuduse ja nii võib see uuesti korduda. Eestis on üks koonduslaager, see on Kloogal. Kas siin kommenteeriatest keegi käis seal ja teab neid õudusi, kui inimesi põletati elusalt!??
aaa 11. veebruar 2015 17:04