Juhtkiri

Juhtkiri | Küüditamiskankaan ja holokausti-kullimäng

Õhtuleht.ee, 10. veebruar 2015 19:21

11 KOMMENTAARI

r
reede/ 11. veebruar 2015 19:56
Nõus et kui kunstnik oma teost soovib eksponeerida siis palun oma raha eest mitte riigi kulul Urve Tiidus olen kohutavalt nõrdinud Kas selline ongi reformierakonna toel reklaamitav kunst Kohutav kuhu oleme oma moraalitusega välja jõudnud
r
Ristiema/ 11. veebruar 2015 13:06
Vaimsete värdjate kunst. Mida küündimatum, seda kaasaesem. Kui annet pole - šokeerime! Kunst õigustab kõike, sest ta on kunst ja moraalseid väärtusi pole olemas.
Kas nii? Häbi!
k
Kuido/ 11. veebruar 2015 12:49
Eesmärk sai saavutatud. Eesti riigi natsikuvandi müüri sai ilus suur telliskivi juurde lisatud. Vaata eilse kuupäeva Google News-i. Internetis avaldati 15 uudisartiklit kõik pea sama pealkirjaga - "Estonia is mocking at Holocaust". Vene luure jaoks suurepärane võit hübriidsõjas ja tundub et tehtud sai see täitsa iseoma kätega.
Tagantjärele võime siin isekeskis klähvida ja tarku lauseid ritta seada, kuid tehtut (Eesti kuvandi mustamist) see ei muuda.
a
A.H./ 11. veebruar 2015 15:54
Sul poogen pole? Vene propaganda järgi on Eesti (ja mitte ainult) fašistlik riik ja seda nii umbes aastast 1939 alates, nüüd lisandus Ukraina nn fašistlike riikide klubisse. Holokausti tehnoloogoa töötasid välja ja arendasid venemaal aastal 1917 võimule tulnud konksninad, sellised nagu lenin,sverdlov ja trockij. Nii, et kõiki teisi seal hulgas Saksamaad võib süüdistada ainult plagiaadis jaintelektuaalse omandi varguses, ja mitte rohkem, ha-ha-haa.
j
Julius Kulmer/ 11. veebruar 2015 18:41
Vaata kaugemale kui oma nina ette. Mis sa arvad kes on NATO omanikud? Nüüd nuputa miks kõik riigid teatud inimesi kummardavad? Kui nüüd eestil nato abi vaja läheb, mis siis? Ütled et need polnud tegelikud meie? Millega sa tõestad? Holo tehnoloogia töötati välja varem, ning üldsegi mitte nimetatud kolmiku poolt.
m
Miks/ 11. veebruar 2015 11:49
Miks kunst peab olema julm ja jõhker ja veel eriti mitmeti mõistetav? Koledusi on maailmas niigi palju, miks peaks neid veel mitmeti võimendama. Meile ei ole vaja ja me ei vaja sellist kuulsust, et tekiksid valesti mõistmised. Need on olnud liiga rasked ja traumaatilised ajad, mis ei kao inimeste hingest sajandeid.
h
Hansen/ 11. veebruar 2015 09:25
Et siis teise usundi jumalast karikatuure võib teha, aga ühe suvalise rahva kannatustest kunsti mitte??? Maailm on mõttetult kallutatud ...
o
on nimi ka/ 10. veebruar 2015 21:51
Mida peaks arvama kunstist, mis ei puuduta? Iga inimene tehku mida tahab ja nimetagu seda kuidas tahab, aga mitte riigi raha eest - nii lihtne see ongi. Finantseerida sellist küündimatust ühelt poolt ja häbematust teiselt poolt on ikka lubamatu.
t
Tõnu/ 10. veebruar 2015 20:54
Sellel sopal pole ju mingit pistmist kunstiga! Need, kes tõelist kunsti luua ei oska, aga kangesti tahavad oma edevuses end kunstnikuks pidada, otsivad sel kombel kuulsust. Ja leidub teisi samasuguseid, kes on nõus neid kunstnikuks nimetama.
a
A.H./ 11. veebruar 2015 15:59
Kunst või mitte aga vahio kui palju tähelepanu, isegi võtad sellel teemal sõna. Samas millal sa käisid viimati kuskil kunstimuuseumis kus eksponeeritakse klassikute maale ja kllasikute all ei mõtle ma midagi Pikasso, Dali või Malevochi sarnast, vaid ikka selliseid kes ka maalida oskasid? Pakkun, et õige vastus jääb kuskile mitte kunagi või väga ammu vahele, mis?
t
Tõnu/ 11. veebruar 2015 19:33
Võibolla tõesti, et ammu, aga Euroopa suuremates kunstimuuseumides käidud kordi on mul hoobilt raske kokku lugeda. Kuigi see pole teema juures põhiline, klassikuid saan kui palju tahes ka kodus riiuleis olevatest albumitest vaadata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee