Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: kõigile on vaja privaatsust

Tiina Kilkson, psühholoog, 27. veebruar 2015 11:13

7 KOMMENTAARI

j
Juljus/ 4. aprill 2015 17:25
Kunagi, kaugel vene ajal, kui ma veel koolis käisin, siis õpetaja ütles meile, et erinevates riikides ja eri kultuurides on korterid tehtud enamasti mitmetoalised. Et kas me teame, miks? meie ei teadnud. Siis õpetaja ütles, et inimesed on nii keerulised olevused, et tahavad nii üksi olla kui ka suhelda. Mitmetoaline korter võimaldabki seda. Tahad privaatsust, lähed oma tuppa ja naudid iseenda seltsi. Kui tekib aga soov suhelda, siis tuled elutuppa ja seal on nagunii juba keegi ees. Seega pead-jalad-koos elamine võtab ära privaatsuse võimaluse. Näiteks suurtes kortermajades on privaatsus kõvasti väiksem kui näiteks linna servas omas majas elades. Mis juhtub aga kui inimesel jääb mingi tarve rahuldamata? Pinge ja stress tekib. Siit ka selge, miks kortermaja elanikud on alati endale suvilaid üritanud muretseda. Et vähendada kortermajas naabritega ninapidi koos elamisest tingitud stressi.
Ei kujuta ette, kuidas oleks võimalik linnas nii elada, et oleks privaatsuse tarve oleks rahuldatud. Mingil määral saab küll, kui elad mitmetaolises korteris ja naabrid on rahulikud. Aga igaühel seda võimalust pole. Kahjuks.
t
tegelik/ 16. märts 2015 23:26
elu näitab hoopis vastupidist, tahetakse just ennast kõigile eksponeerida:kardinaid akendele ette et panda,seksitakse rahvarohketes kohtades teiste silmade all jne. Kust kohalt see privaatsus paistab?
j
Jah/ 2. märts 2015 15:35
Kõige tähtsam on õppida enesekaitset.
o
oh jah/ 28. veebruar 2015 06:38
mina elan ühe-toalises. null privaatsust. ainus . kui läheks metsa telkima :p a kes ütleb. et metsa-loomad siis seda omakorda nende privaatsuse lõhkumisena ei võta :=D aga lootus sureb viimasena :P sest mõni aasta tagasi ma lahutasin ja viimane pesamuna saamas juba mõne aja pärast täisealiseks. ootan. tõesti ootan.
o
Oma tuba (kabinet)/ 27. veebruar 2015 18:58
oleks hea jah, saaks privaatselt armukesega kuskil segamatult olla :).
a
Aaa/ 27. veebruar 2015 14:11
Ja kui privaatsust on liiga palju siis saame aru,et rohkem on vaja hoopis hoolimist.Naaber jalutab mööda vaatab aknast sisse,mees meisterdab parajasti teist,kolmandat järglast, jalutab edasi sest naabriga on kõik korras.Privaatselt oleks nii ,naabrit pole mitu päeva näha olnud,no mis see minu asi on .
p
Privaatsust/ 27. veebruar 2015 13:28
jääb lausa tund-tunnilt vähemaks. Just lendas droon üle majade.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee