Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: õpi märkama positiivset 

Tiina Kilkson, psühholoog , 17. veebruar 2015 11:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Meie elus on iga päev palju positiivset, millest võiksime rõõmu tunda. Kuid kui sageli me seda tähele paneme? Pidevalt on kõigil kiire ja me ei vaevu teist inimest isegi ära kuulama.

Facebookis on käimas tore mäng, kus 5 päeva jooksul tuleb teha kolm postitust positiivsete mõtetega ja see mäng tuleb iga päev kahele sõbrale edasi anda. Ma arvan, et see on igati positiivne mäng, mis õpetab jälgima meie enda elu positiivseid sündmusi.

Samal teemal

Üks hea võte on veel, mida soovitan koos lastega teha. Võtke valge suur paber ja vanu elustiili ajakirju ning lõigake välja positiivseid mõtteid ja pilte, mis teid kõnetab. Kokku saate toreda plakati, kus on just teid lõõgastavad tegevused. Võite selle plakati omale seinale riputada ja nukramatel hetkedel seda vaadata.

Fototeraapiast on mul järgmine võte pakkuda. Võtke üks ilus foto, mis teis häid mälestusi tekitab ja kleepige see valgele paberile keskele ja joonistage valge paberi peale veel juurde neid inimesi, loomi ja asju, mis võiksid veel sellel pildil olla ja mis teile meeldivad.

Soovitan hakata koguma komplimente, mida teile tehakse ja proovida ise samaga vastata. Naeratage rohkem, sest see ei maksa midagi, aga annab väga palju. Proovige edasi rääkida positiivset ja õhtul enne uinumist mõelge häid mõtteid.

Meie elus on nii palju positiivset, mille üle võime uhkust tunda ja mis annab meile energiat juurde. Kui kedagi kohtad, siis proovi talle öelda midagi ilusat, mis annaks vaimselt jõudu. Negatiivne võtab meil elujõu ja teeb nukraks ja minu mõte ongi õpetada elama teid õnneliku ja rahulolevana.

Igal inimesel on erinevad asjad, mis talle meeldivad ja energiat süstivad, need ressursid tuleb enda jaoks avastada ja kehvematel hetkedel, mis paraku meie kõigi elus ka eksisteerivad, tasub mõelda häid mõtteid või tegeleda oma lemmik tegevustega.

Elu üle on alati põhust rõõmu tunda ja leida häid sõnu oma lähedastele ja sõpradele. Need inimesed, kes on pidevalt positiivsed tunduvad meile palju meeldivamatena ja selliste inimestega tahame rohkem koos olla, sest nad pakatavad elujõust. Hakkame ise ka rõõmurullideks ja märkame positiivset meie elus. Elu on elamist väärt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee