Ats PurjeVideo: Laura Oks
Viljar Voog 9. veebruar 2015 16:02
Ats Purje liitumine Nõmme Kaljuga tuli ühest küljest kui välk selgest taevast, ent samas on tegu ääretult loogilise sammuga: Soomes väga hea hooaja teinud ründaja oli lepinguta ning Eesti meistritiitlit jahtiva klubi ründeliin sai terava täienduse.

Mullu Kuopio klubi eest üheksa väravat löönud Purje ei pikendanud meeskonnaga lepingut, sest tema palka oleks kärbitud. "Soome etapp sai läbi. Oleks olnud võimalus ka sinna jääda, aga otsustasin Eestile oma kogemustega midagi tagasi anda," selgitas ta kodumaale naasmise põhjuseid.

Purje lahkus 2008. aastal Levadiast Turu Interisse, veetis selle kümnendi algul kaks aastat Küprosel, enne kui naasis Soome, seekord KuPSi ridadesse. Nüüd sõlmis ta Kaljuga lausa kolmeaastase lepingu. "See oli puhtalt minu soov, et teha pikaajaline leping. Soomest pidin ma ükskord niikuinii tagasi tulema ja nüüd tahaks alustada elu Eestis. On juba mängitud küll ja vanus hakkab ka vaikselt peale tulema," sõnas 29aastane Eesti koondilsane, kes võib mängida nii tipu- kui ääreründajana.

Mida ütleb Purje vastuseks inimestele, kes peavad Eestisse naasmist sammuks vales suunas, kuula videost!