Valimised

NALJA KAH: Vabaerakond näeb astroloogia-, horoskoobi-, voodoo- ja selgeltnägemisministrina Emil Rutikut (12)

Õhtuleht.ee, 9. veebruar 2015 16:08
Emil RutikuFoto: Laura Oks
Eesti Vabaerakond avalikustas täna oma varikabineti, kus oli muu hulgas välja toodud astroloogia-, horoskoobi-, voodoo- ja selgeltnägemisministri koht, mis erakonna hinnangul sobiks kõige paremini Emil Rutikule.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul soovib erakond leida parima potentsiaalse lahenduse riigi juhtimiseks ja seetõttu ei ole nimekiri midagi lõplikku, seisab erakonna koduleheküljel.

Samal teemal

"Meie positsioonid on avatud, pakkudes mõnele ametile rohkem kui üht inimest ning olles avatud ka inimestele väljastpoolt Vabaerakonda. Reaalsus on see, et Eesti vajab oma parima potentsiaali koondamist uude valitsusesse, sest ees seisvad rasked ajad nii majanduslikult kui ka julgeolekupoliitiliselt. Vabaerakond on valmis on andma oma panuse selleks, et Eesti valitsus oleks taas riigi ja rahva tulevikule mõtlev meeskond, mitte üksteist maha tampivate erakondadde võitlusväli," ütles Andres Herkel.

Artur Talviku sõnul on Vabaerakonna varikabinetis ühiskonna tuntud ja mõjukaid liikmeid, kuid selles on jäänud ruumi ka mängulisusele, osutamaks, et vanaviisi jätkata ei saa.

"Oma varikabinetti koostades tahaksime me ennekõike tähelepanu juhtida riigi valitsemisega seotud probleemidele. Need on vähene koostöö ministeeriumite vahel, asendustegevuste ja bürokraatia vohamine. Meie soov on ministeeriume pigem ühendada ja ametnike arvu vähendada,“ ütles Talvik.

"Et me liiga tõsimeelsena ei mõjuks, siis pakume peaaegu tõsiselt välja eraldi astroloogia, horoskoobi, voodoo ja selgeltnägemise ministri. Sellega juhime tähelepanu sellele, et Eestis ollakse sageli harjutud tegema poliitilisi otsuseid ilma analüüsita ning ka rahval tuleb valitsuse tegevuse tagamaid liiga tihti kohvipaksult mõistatada,“ ütles Talvik.

"Arvestades sellele lisaks veel astroloogide ja niinimetatud jalgpalliteadlastest politoloogide mõju avaliku arvamuse kujundamisele, tahaksime ka seda ühiskonnaelu valdkonda oma käe järgi korrastama asuda,“ ütles Talvik. 

VABAERAKONNA VARIKABINET

Peaminister – Artur Talvik / Andres Herkel
Välisminister – Andres Herkel
Majandusminister – Jaan Männik / Enn Meri
Rahandusminister – Enn Meri
Haridus- ja kultuuriminister – Krista Aru / Andres Ammas
Siseminister – Sergei Metlev / Artur Talvik
Sotsiaalminister – Monika Haukanõmm
Justiitsminister – Jüri Saar / Jüri Adams
Maaelu ja mereminister – Kaul Nurm
Keskkonnaminister – Mart Jüssi
Kaitseminister – Tarmo Kõuts
Astroloogia, horoskoobi, voodoo ja selgeltnägemise minister – Emil Rutiku
Riigikogu esimees - Jüri Adamas / Andres Herkel

Samal teemal

02.02.2015
Isegi Keskerakond?! Artur Talvik: Vabaerakond ei välista praegu koostööd ühegi parteiga
08.01.2015
Valimiste eel on populaarseim Keskerakond, riigikokku pääseksid ka EKRE ja Vabaerakond
03.01.2015
Juhtkiri | Ministrikandidaadid avalikuks!