Repliik

Repliik | Kapitulantlik natuur  (1)

Oleg Samorodni, publitsist , 8. veebruar 2015, 19:03
 TIINA KÕRTSINI
Venemaa televisiooni kloon ­– Esimene Balti Kanal (PBK) – on de facto Moskva propagandavahend ja tihti ka mõjus instrument infosõjas naaberriikide vastu. 

Eestis näitab PBK mõnda kohalikku telesaadet, mille tootmist finantseerib tsentristlik Tallinna linnavalitsus. Nendes saadetes ülistatakse Keskerakonda ja selle suurt juhti Edgar Savisaart. Eriti ilmneb see saates „Vene küsimus“ („Russkij vopros“), mida juhib propagandistliku viigilehe Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin.

Selles saates osalevad tavaliselt ikka ühed ja samad persoonid: Yana Toom, Mihhail Stalnuhhin, Mihhail Kõlvart jne. Sisu on samuti kogu aeg sama: Eesti on täis rumalaid, välja arvatud savisaarlased ja nende toetajad.

Ühes saates räägiti pikalt sellest, et maailma kõige rahuarmastavam riik Venemaa ei korralda kunagi agressiooni Eesti vastu ja kõik. Kõlas ka mõte, et kui reaalselt tekkib oht, et on vaja võtta kätte automaat ja minna kaitsma kodumaad, siis paljud nendest, kes kõvasti kisendavad patriotismist ja isamaa kaitsmisest, jooksevad esimestena Rootsi väljuva praami peale. 

Kremli strateegid alles mõtlevad, kas alustada Eestis hübriidsõda või mitte, aga mõni kohalik tegelane tõstab juba käed nii kõrgele kui üldse võimalik. Veel natuke ja nad kogunevad Narva jõe kaldale ning hakkavad kooris karjuma – anname alla! 

1 KOMMENTAAR

f
Fakt 9. veebruar 2015, 09:24
On mis on, aga selge see, et resident, sinisokk ja muud "isamaalised" esimestena jalga lasevad!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee