Tõnis Erilaiu lehesaba | Blogid

Kuidas kosimine mõrvaähvarduseni viis 

Õhtuleht.ee, 7. veebruar 2015, 08:00
Tõnis Erilaid. Kalev Lilleorg
Pärast äsjast lumesadu oli Tallinnas ilm pehmemaks pööranud. Lõuna paiku oli vaid paar kraadi alla nulli, kui rahukogu kokku astus. 7. veebruaril 1930 kirjeldasid ajalehed protsessi: tume ja salapärane.

Nõmme talveaias (praegu ümberehitatud villaks Raudtee 11) sattusid koos napsitama blond insener Bernhard ja 18aastane kenake Eliise. Järgmisel kohtamisel Grand Marina ees tegi Bernhard juba abieluettepaneku. Neiu lükkas selle tagasi. Kohtus rääkis ta, et Bernhard olla teda siis selja tagant tulistanud, rahva kogunedes autosse hüpanud ja põgenenud. Varsti tõi üks poisike talle kirja: "See on su viimane päev elada! Valmista end aegsasti. Olen tüdinenud elust. Saan sind igalt poolt kätte. Bernhard"

Bernhard ütles, et tema ähvarduskirja ei saatnud ja lõi lauale Eliise kirja, milles too lubas anduda esimesele ettejuhtuvale mehele, kes tema protestimineva veksli eest maksab. Käekirjaekspert kinnitas esimese astme kohtus, et selle kirja ja ka ähvardusläkituse oli kirjutanud Bernhard. Rahukogu tuli nüüd edasikaebust arutama. Uued käekirjaeksperdid uurisid: oleks nagu Bernhardi käekiri, aga ei ole ka. Insener mõistetigi õigeks.

Teadmata jäi, mida Kungla tänaval elanud nooruke Eliise kauges Nõmme kõrtsis otsis. Bernhard igal juhul väitis, et intiimsuhtes nad siis ega hiljemgi ei olnud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee