Eesti uudised

President Ilves sõidab Müncheni julgeolekukonverentsile  (19)

Toimetas Geidi Raud, 6. veebruar 2015 09:44
Toomas Hendrik IlvesFoto: Reuters / Scanpix
President Toomas Hendrik Ilves osaleb tänasest pühapäevani 51. Müncheni julgeolekukonverentsil, mis keskendub tänavu ennekõike Venemaa-Ukraina sõjaga kerkinud Euroopa julgeoleku küsimustele, samuti hübriidsõja ning küberkaitse teemadele.

Ilves kõneleb Müncheni julgeolekukonverentsi mitmetel Ukraina-, infosõja-, e-valitsemise- ja korruptsiooni-teemalistel aruteludel.

Riigipeaga koos sõidab julgeolekukonverentsile ka välisminister Keit Pentus-Rosimannus, kellel on samuti plaanis kahepoolseid kohtumisi.

Tänavu 51. korda toimuval Wehrkundel ehk Müncheni julgeolekukonverentsil osaleb kokku umbes 20 riigipead või valitsusjuhti, 60 ministrit ja 30 üleilmsete ettevõtete juhti.

Teiste hulgas osalevad Saksa kantsler Angela Merkel, Soome president Sauli Niinistö, Vene välisminister Sergei Lavrov ja Ühendkuningriigi välisminister Philip Hammond.

Oma osaluse on kinnitanud ka ÜRO endine Peasekretär Kofi Annan, NATO peasekretär Jens Stoltenberg, Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Frederica Mogherini ning Euroopa Parlamendi president Martin Schulz.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee