Maailm

Annetajad kogusid jalgsi tööl käivale mehele auto ostmiseks 300 000 dollarit (57)

Aadu Hiietamm, 6. veebruar 2015 07:00
VAPPER KÄIJA: James Robertson (56) on juba kümme aastat kõndinud viis korda nädalas kodust 34 kilomeetrit tööle ja samapalju ka tagasi.Foto: AP / Scanpix
Detroitis elava James Robertsoni auto ütles lõplikult üles kümme aastat tagasi. Kuna uue ostmiseks tal raha ei olnud ja ka ühissõidukiliiklus on pankrotistunud linnas pea olematu, käib metallitööline tehases jalgsi. Tal tuleb kõndida viis korda nädalas kodunt tööle 34 kilomeetrit ja samapalju ka sealt tagasi.

James Robertsoni (56) viimane auto, 1988. aasta Honda Accord, lagunes kümmekond aastat tagasi. Sestsaati käib ta tööl jalgsi, sest vabriku juurde ei vii elukohast ükski bussiliin.

Loota ei saa ka kolleegidele, sest keegi neist ei ela James Robertsoni lähedal.

Ja nii kulubki tal viiel päeval nädalas üheksa tundi tööle minekuks ja sealt tagasitulekuks. Tõele au andes saab ta hommikuti vabrikusse minnes läbida jupikese teekonnast ka bussiga.

Kui James Robertson on tööl õhtuses vahetuses, siis jõuab ta koju kell neli öösel ja kell kaheksa hommikul tuleb tal taas teele asuda, et õigeks ajaks kohal olla.

Metallitöölisena teenib ta 10,15 dollarit tunnis ning sellisest palgast ei ole auto ostmiseks jätkunud.

Avalikkus sai vaprast kõndijast teada pärast seda, kui temast kirjutas kohalik ajaleht. James Robertson kurtis, et töölkäimine võtab ta päris läbi ja nädalavahetused mööduvad peamiselt magades, et uueks nädalaks jõudu koguda.

Kui informaatikaüliõpilane Evan Leedy (19) James Robertsonist luges, otsustas ta teda aidata. Üliõpilane algatas internetis annetuskampaania.

Ta seadis eesmärgiks kokku saada 5000 dollarit, kuid tulemus ületas kõik ootused. Eilseks oli ligemale 11 500 annetajalt koos 300 000 dollarit, millest piisaks uhke luksusauto ostmiseks.

James Robertson on kaaskodanike abist liigutatud. Autot ta endale selle raha eest siiski esialgu ei taha ning palus uurida, kas äkki on võimalik käima panna bussiliin, millest oleks kasu teistelegi.

Võimalik, et varsti istub James Robertson ikkagi autorooli, sest üks Detroiti autokauplus lubas talle kinkida 2014. aasta Ford Tauruse, mis peaks üle antama juba täna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee